logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel RAFAELO RESORT zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Албанија
Место: Шенѓин

Локација: Хотелот се наоѓа на 50 метри од Шенѓин, на самата плажа.

Општи информации: Хотелот поседува 350 соби, рецепција, ресторан, пицерија, бар, ресторан за брза храна, маркет, сопствена плажа со лежалки и чадори (вклучени во цената), менувачница, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, телефон, мини-бар, купатило, фен, тераса. Апартмани со и без кујна.

Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/Полн пансион/All Inclusive.

Спорт и забава: Надворешен базен, детски базен, со лежалки и чадори, детско игралиште, анимација за деца, спортски активности, жива музика, диско.

  

Тип на сместување/Период

30.09. - 30.05.

01.06. - 30.06.
01.09.-30.09.

01.07.-31.08.

двокреветна соба (2 лица)

35

52

63

трокреветна соба (3 лица)

46

69

81

четворокреветна соба (4 лица)

52

75

92

апартман 2 соби (4 лица)

63

81

98

апартман 2 соби + кујна (4 лица) 

69

92

104

апартман 3 соби (6 лица)

81

92

109

апартман 3 соби + кујна (6 лица)

86

104

115

еднокреветна соба

29

40

52

HB

8

8

14

FB

15

15

23

ALL

21

21

29

*Цена за наем на соба/апартман на ден.

 *ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Деца 0-3 г. с- бесплатно.

-Деца 3-10 г. -  50%.

-Соба со поглед кон море/базен - 5 евра.


Слични понуди

Hotel FJORD

Hotel FJORD

Локација: Хотелот се наоѓа на 10 метри од самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, мини-бар, купатило, тераса.  Услуга: Само сместување. Спорт и забава: Сопствена плажа.   HOTEL FROJD - SHENGJIN
VILA MUCA

VILA MUCA

Локација: Хотелот се наоѓа во Шенѓин, на 10 минути од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, кујна, купатило, тераса. Услуга: Само сместување.   VILA MUCA - SHENGJIN Тип на сместување/Период апартман (4+)
Hotel SANDY BEACH RESORT

Hotel SANDY BEACH RESORT

Локација: Хотелот се наоѓа Голем, на самата плажа, на 35 километри од аеродромот во Тирана. Општи информации: Хотелот поседува 60 соби, рецепција, ресторан, лоби-бар, бар покрај базенот, бар на плажа, сопствена плажа со лежалки и чадори (вклучени во цената), градина, сопствена плажа со лежалки и чадори, паркинг. Сместување: Собите се опремени со
Hotel HORIZONT

Hotel HORIZONT

Локација: Хотелот се наоѓа во Голем, на 200 метри од плажата, на 5 километри од центарот на Драч. Општи информации: Хотелот поседува 94 соби, рецепција, лифт, 3 бара, 2 ресторана, сопствена плажа со лежалки и чадори (вклучени во цената), продавница за сувенири, менувачница, сервис за перење и пеглање, паркинг. Сместување: Собите се опремени со кл