logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


Hotel ALIKO zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Албанија
Место: Валона

Локација: Хотелот се наоѓа во Валона, на 1 минута од плажата.

Општи информации: Хотелот е целосно реновиран во 2015 г., поседува 28 соби, рецепција, лифт, ресторан, бар, пицерија, менувачница, продавница, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, телефон, фрижидер, сеф, купатило, фен, козметички сет, крпи, тераса.

Услуга: Ноќевање со доручек.

Спорт и забава: Детско игралиште, пинг-понг, билијард, фитнес центар.

  

HOTEL ALIKO 

Период/Тип на сместување 

двокреветна соба

трокреветна соба

апартман

BB

BB

BB

01.01 - 31.05 / 20.09 - 31.12

40 

46 

63 

01.06 - 30.06 / 01.09 - 20.09

44 

52 

81 

01.07 - 31.08

58 

69 

98 

*Цена за наем на соба/апартман на ден на база BB.

 *ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Доплата за HB - јуни - 32; јули - 38; август - 38; септември - 32.

-Доплата за FB - јуни - 44; јули - 52; август - 52; септември - 44 .

-Деца 00-03 г. - бесплатно. 

-Деца 04-09 г. - 40 % од цената.

-Деца 10-12 г. - 80 % од цената.

 *Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд.


Слични понуди

Hotel REGINA

Hotel REGINA

Локација: Хотелот се наоѓа во Валона, на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува 50 соби (1/1, 1/2 и 1/3 соби), рецепција, ресторан, бар, конференциска сала, сопствена плажа со лежалки и чадори (вклучени во цената), продавница, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, фрижидер, купатило со туш, фен, козмети
Hotel PARADISE BEACH

Hotel PARADISE BEACH

Локација: Хотелот се наоѓа на 1 минута од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција,  ресторан, менувачница, градина, сопствена плажа, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, телефон, мини-бар, сеф, купатило, фен, тераса. Услуга: Полу пансион/All Inclusive. Спорт и забава: Над
Hotel HOLIDAY

Hotel HOLIDAY

Локација: Хотелот се наоѓа во Велиполје, на 19 километри од Улцињ. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, бар, ресторан, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, мини-бар, купатило, тераса. Услуга: Само сместување/Полн пансион. Спорт и забава: Надворешен базен.  
Hotel JAKAJ

Hotel JAKAJ

Локација: Хотелот се наоѓа во Велиполје, на 70 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 40 соби, рецепција, бар, ресторан, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, мини-бар/кујна, купатило, тераса. Услуга: Полн пансион. Спорт и забава: Сопствена плажа, градина.