logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel SANDY BEACH RESORT zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Албанија
Место: Голем

Локација: Хотелот се наоѓа Голем, на самата плажа, на 35 километри од аеродромот во Тирана.

Општи информации: Хотелот поседува 60 соби, рецепција, ресторан, лоби-бар, бар покрај базенот, бар на плажа, сопствена плажа со лежалки и чадори (вклучени во цената), градина, сопствена плажа со лежалки и чадори, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, фрижидер/мини-бар, телефон, сеф, купатило, фен, козметички сет, папучи, крпи, наметки, тераса.

Услуга: Ноќевање со доручек.

Спорт и забава: Надворешен базен, детски базен, "мирен" базен, внатрешен базен, аеробик, фитнес центар, анимација за деца, ноќна забава.

 

SANDY BEACH RESORT  4*

Тип на сместување/Период

02.01.-25.03.  
31.10.-28.12.

26.03.-25.05. 
26.09.-30.10. 

26.05.-30.06. 
28.08.-25.09. 

01.07.-28.08. 

стандардна соба (2+1 (3-11.9) на барање)

 

 

 

 

1 возрасен

31

38

53 

62 

2 возрасни

25

30

39 

48 

1во дете

100%

100%

100%

100%

1 бебе

100%

100%

100%

100%

супериор соба (3)

 

 

 

 

1 возрасен

38

43

60

69

2 возрасни

29

32

47

54

3 возрасен

30%

30%

30%

30%

1во дете

100%

100%

100%

100%

бебе

100%

100%

100%

100%

делукс соба (3+1 дете)

 

 

 

 

2 возрасни

33

38

53

64

3 возрасен

30%

30%

30%

30%

1во дете

100%

100%

100%

100%

2ро дете

50%

50%

50%

50%

бебе

100%

100%

100%

100%

конектирачки соби (3/2+ 2)

 

 

 

 

2 возрасни

36

40

56

67

3 возрасен

30%

30%

30%

30%

1во дете

100%

100%

100%

100%

2ро дете 

50%

50%

50%

50%

бебе

100%

100%

100%

100%

вит со поглед кон базен и море (3/2+2)

 

 

 

 

2 возрасни

53

60

71

85

3возрасен

50%

50%

50%

50%

1во дете

100%

100%

100%

100%

2ро дете

70%

70%

70%

70%

бебе

100%

100%

100%

100%

*Цена по лице на ден на база BB.

 *ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Доплата за HB - 12 еур.  возрасен / 7 еур. дете на ден . 

-Доплата за FB - 21 еур. возрасен / 14 еур. дете на ден.

 *Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд.


Слични понуди

Hotel ALBANIAN STAR

Hotel ALBANIAN STAR

 Локација: Хотелот се наоѓа во Голем, на самата плажата. Општи информации: Хотелот поседува127 соби, рецепција, лифт, 2 бара, 2 ресторана, сопствена плажа со лежалки и чадори (вклучени во цената), менувачница, сервис за перење и пеглање, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, телефон, мини-бар, сеф, купатило,
Hotel HORIZONT

Hotel HORIZONT

Локација: Хотелот се наоѓа во Голем, на 200 метри од плажата, на 5 километри од центарот на Драч. Општи информации: Хотелот поседува 94 соби, рецепција, лифт, 3 бара, 2 ресторана, сопствена плажа со лежалки и чадори (вклучени во цената), продавница за сувенири, менувачница, сервис за перење и пеглање, паркинг. Сместување: Собите се опремени со кл
Hotel BONITA

Hotel BONITA

Локација: Хотелот се наоѓа во Голем Драч, на 15 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 37 соби, рецепција, лифт, ресторан, бар, снек бар, сопствена плажа со лежалки и чадори (вклучени  во цената), менувачница, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, ДВД, телефон, мини-бар, сеф, купатило, фен, коз
Hotel SUN

Hotel SUN

Локација: Хотелот се наоѓа во Голем, на 100 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција,  ресторан, менувачница, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, телефон, мини-бар, сеф, купатило, фен, тераса. Услуга: Полу пансион/All Inclusive.   HOTEL SUN