logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel BERLIN GOLDEN BEACH zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Златни Песоци

Локација: Хотелот се наоѓа на самата плажа.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, лоби-бар, бар покрај базенот, сеф, продавница, сопствена плажа со лежалки и чадори, менувачница, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини-бар, телефон, тераса, тоалет со туш/када и фен.

Услуга: All Inclusive Gold.

Спорт и забава:  Надворешен базен, СПА центар, сауна, масажа, фризерски салон, детски клуб, пинг-понг, билијард.

Berlin Golden Beach 4*            ALL Gold
DBL ROOM-min 2; max 2+2 or 3 23.05-04.06 05.06-19.06 20.06-04.07 05.07-24.08 25.08-06.09 07.09-19.09 20.09-29.09
p.p. in DBL ALL Gold 47 61 75 90 75 61 47
SGL ROOM 55 70 84 107 84 70 55
DBL ROOM 94 122 150 179 150 122 94
DBL + EXTRA BED 127 165 202 242 202 165 127
1 adult + 1 Chd (02-11.99) 55 70 84 107 84 70 55
1 Adult + 2 Chd (02-11.99) 94 122 150 179 150 122 94
2 Adults + 1 Chd (02-11.99) 94 122 150 179 150 122 94
2 Adults + 2 Chd (02-11.99) 94 122 150 179 150 122 94
APP 1-Bedroom - min 2; max 3+2/4+1  23.05-04.06 05.06-19.06 20.06-04.07 05.07-24.08 25.08-06.09 07.09-19.09 20.09-29.09
p.p. in APP 1-Bedroom ALL Gold  58 71 85 108 85 71 58
Rent APP 1-Bedroom /2 Persons/ 115 143 170 216 170 143 115
APP 1-Bedroom + EXTRA BED  155 193 230 292 230 193 155
APP 1-Bedroom + 2 EXTRA BEDS 196 242 289 368 289 242 196
APP 1-Bedroom + 3 EXTRA BEDS 236 292 349 443 349 292 236
1 Adult + 2 Chd (02-11.99) 115 143 170 216 170 143 115
1 Adult + 3 Chd (02-11.99) 115 143 170 216 170 143 115
2 Adults + 1 Chd (02-11.99) 115 143 170 216 170 143 115
2 Adults + 2 Chd (02-11.99) 115 143 170 216 170 143 115
2 Adults + 1 Adult + 1Chd (02-11.99) 155 193 230 292 230 193 155
2 Adults + 1 Adult + 2Chd (02-11.99) 155 193 230 292 230 193 155
2 Adults + 2 Adult + 1Chd (02-11.99) 196 242 289 368 289 242 196
2 Adults + 3 Chd (02-11.99) 144 178 213 270 213 178 144
Release 3 3 5 7 5 3 3
Cancellations 3 3 5 7 5 3 3
Cancellation penalty in nights 2 2 2 2 2 2 2
NO show penalty in nights 2 2 2 2 2 2 2

20 % попуст за резервација направена до 31.03 и платена 100% до 05.04.

 15 % попуст за резервација направена до 30.04 и платена 100% до 05.05.

7=5, 8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10, 13=11, 14=10; 21=15 за пристигање до 14.06 и после 10.09.

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 за пристигање до 01.09.-09.09.


Слични понуди

Hotel ATLAS

Hotel ATLAS

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри од плажата и на 300 метри од центарот на Златни Песоци. Општи информации: Хотелот располага со 273 соби, рецепција, ресторан, бар, паркинг. Услуга: Ultra All Inclusive. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, телефон, сеф, Wi-Fi, мини-бар, тоалет, фен, тераса. Спор
Hotel EXCELSIOR

Hotel EXCELSIOR

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри од песочната плажа. Општи информации: Хотелот располага со 200 соби, рецепција, 2 ресторана, 2 бара,  сеф, паркинг (5 евра на ден). Услуга: All Inclusive. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, фрижидер/мини-бар, тоалет, тераса. Спорт и забава: Надворешен баз
Hotel LILIA

Hotel LILIA

Локација:  Се наоѓа на 1 километар од центарот на Златни Песоци, на 30 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, лоби-бар, бар покрај базенот, паркинг, сеф, менувачница. Сместување:  Сите соби се опремени со сателитска ТВ, Wi-Fi, клима, телефон, тоалет, фен, тераса.  Услуга: Полу пансион/A
Hotel MARINA GRAND BEACH

Hotel MARINA GRAND BEACH

 Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на комплексот, на 30 метри од плажа. Општи информации: Хотелот поседува 187соби и 48 апартмани, 9 спрата, 3 лифта, пријатно фоаје, сеф со доплата на рецепција, лоби бар, ресторан со веранда, кафе-слаткарница, снек бар, скај бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини