logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel ATLAS zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Златни Песоци

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри од плажата и на 300 метри од центарот на Златни Песоци.

Општи информации: Хотелот располага со 273 соби, рецепција, ресторан, бар, паркинг.

Услуга: Ultra All Inclusive.

Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, телефон, сеф, Wi-Fi, мини-бар, тоалет, фен, тераса.

Спорт и забава: Надворешен базен, детски базен со тобогани, внатрешен базен, СПА центар, сауна, парна бања, фризерско студио, фитнес центар, детско игралиште, билијард.

Atlas 4*                                            UAI
DBL ROOM - min 2; max 2+1 or 3 04.05-31.05 01.06-12.06 13.06-30.06 01.07-04.09 05.09-15.09 16.09-30.09 01.10-31.10
p.p. in DBL UAL 39 45 52 62 60 45 39
SGL ROOM /1 Person/ 45 56 69 105 69 56 45
DBL ROOM /2 Persons/ 78 90 104 123 119 90 78
DBL ROOM + EXTRA BED /3 Persons/ 109 126 145 172 167 126 109
1 Adult + 1 Chd (00-01,99) 45 56 69 105 69 56 45
1 Adult + 1 Chd (02-12,99) 59 67 78 105 89 67 59
1 Adult + 2 Chd (02-12,99)(00-01,99) 59 67 78 105 89 67 59
1 Adult + 2 Chd (02-12,99) 78 90 104 123 119 90 78
2 Adults + 1 Chd (00-01,99) 78 90 104 123 119 90 78
2 Adults + 1 Chd (02-12,99) 78 90 104 123 119 90 78
FAMILY ROOM - min 2+2; max 2+2 or 3+1 04.05-31.05 01.06-12.06 13.06-30.06 01.07-04.09 05.09-15.09 16.09-30.09 01.10-31.10
p.p. in FAMILY  ROOM UAL 41 47 56 66 65 47 41
FAMILY  ROOM + EXTRA BED /3 Persons/ 116 132 158 185 181 132 116
2 Adults + 2 Chd (02-12,99)(00-01,99) 104 118 141 165 162 118 104
2 Adults + 2 Chd (02-12,99) 104 118 141 165 162 118 104
3 Adults + 1 Chd (00-01,99) 116 132 158 185 181 132 116
3 Adults + 1 Chd (02-12,99) 116 132 158 185 181 132 116
STUDIO- min 2; max 2+2 04.05-31.05 01.06-12.06 13.06-30.06 01.07-04.09 05.09-15.09 16.09-30.09 01.10-31.10
p.p. in STUDIO UAL 43 52 61 71 70 52 43
Rent STUDIO /2 Persons/ 85,10 103,50 121,90 141,45 140,19 103,50 85,10
STUDIO + EXTRA BED /3 Persons/ 119 145 171 198 196 145 119
2 Adults + 1 Chd (00-01,99) 85 104 122 141 140 104 85
2 Adults + 1 Chd (02-12,99) 85 104 122 141 140 104 85
2 Adults + 2 Chd (00-01,99) 85 104 122 141 140 104 85
2 Adults + 2 Chd (02-12,99)(00-01,99) 85 104 122 141 140 104 85
2 Adults + 2 Chd (02-12,99) 106 129 152 177 175 129 106
APP 1-Bedroom- min 2; max 2+2 or 3+1 04.05-31.05 01.06-12.06 13.06-30.06 01.07-04.09 05.09-15.09 16.09-30.09 01.10-31.10
p.p. in APP 1-Bedroom UAL 46 58 74 91 85 58 46
Rent APP 1-Bedroom /2 Persons/ 92 115 147 183 169 115 92
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/ 129 161 206 256 237 161 129
2 Adults + 1 Chd (00-01,99) 92 115 147 183 169 115 92
2 Adults + 1 Chd (02-12,99) 92 115 147 183 169 115 92
2 Adults + 2 Chd (00-01,99) 92 115 147 183 169 115 92
2 Adults + 2 Chd (02-12,99)(00-01,99) 92 115 147 183 169 115 92
2 Adults + 2 Chd (02-12,99) 92 115 147 183 169 115 92
3 Adults + 1 Chd (00-01,99) 129 161 206 256 237 161 129
3 Adults + 1 Chd (02-12,99) 129 161 206 256 237 161 129

 

Рана резервација:
25 % Попуст за резервација направена до 31.01.и уплата 50% до 05.02 
20 %Попуст за резервација направена до 28.02.и уплата 50% до 05.03.
15 % Попуст за резервација направена до 31.03. и уплата 50% до 05.04.
10 % Попуст за резервација направена до30.04. и уплата 50% до 05.05.
65+(лица постари од 65 години) Попуст:
10% попуст за туристи постари од  65 години за престој во период од  04.05.-30.06. и 01.09.-30.09.
65+ попуст не е кумулативен за рана резервација, 65+ попуст е кумулативен за  Extras. 
Extras:
7=5,8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10, 13=11, 14=10 за престој во период од 04.05.-31.05. и 01.10-31.10
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12  за престој во период од 01.06.-12.06.и 16.09.-30.09.

 


Слични понуди

Hotel MARINA GRAND BEACH

Hotel MARINA GRAND BEACH

 Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на комплексот, на 30 метри од плажа. Општи информации: Хотелот поседува 187соби и 48 апартмани, 9 спрата, 3 лифта, пријатно фоаје, сеф со доплата на рецепција, лоби бар, ресторан со веранда, кафе-слаткарница, снек бар, скај бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини
Hotel BERLIN GREEN PARK

Hotel BERLIN GREEN PARK

Локација: Хотелот се наоѓа на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, лоби-бар, бар покрај базенот, сеф, продавница, сопствена плажа со лежалки и чадори, менувачница, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини-бар, телефон, тераса, тоалет со туш/када и фен. Услуга: All
Hotel BERLIN GOLDEN BEACH

Hotel BERLIN GOLDEN BEACH

Локација: Хотелот се наоѓа на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, лоби-бар, бар покрај базенот, сеф, продавница, сопствена плажа со лежалки и чадори, менувачница, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини-бар, телефон, тераса, тоалет со туш/када и фен. Услуга: All
Hotel LILIA

Hotel LILIA

Локација:  Се наоѓа на 1 километар од центарот на Златни Песоци, на 30 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, лоби-бар, бар покрај базенот, паркинг, сеф, менувачница. Сместување:  Сите соби се опремени со сателитска ТВ, Wi-Fi, клима, телефон, тоалет, фен, тераса.  Услуга: Полу пансион/A