logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel MARINA GRAND BEACH zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Златни Песоци

 Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на комплексот, на 30 метри од плажа.

Општи информации: Хотелот поседува 187соби и 48 апартмани, 9 спрата, 3 лифта, пријатно фоаје, сеф со доплата на рецепција, лоби бар, ресторан со веранда, кафе-слаткарница, снек бар, скај бар, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини-бар, телефон, тераса, тоалет со туш/фен и биде. Дел од собите се со поглед на море. Во апартманите за 2-4 особи: опремени како двокреветните соби, но со када и одвоени со врата.
Малите апартмани (А3) се разместени на 3 спрат.

Услуга: All Inclusive.

Спорт и забава: Надворешен базен, СПА центар, масажа, фитнес центар, сауна, солариум, салон за убавина, сквош-сала, интернет сала, казино, билјард, ноќен клуб, детски базен, детско игралиште.

Marina Grand Beach 4*             ALL
DBL PARK VIEW -min 1+1 ;max 2+2 or 3+1 04.05-31.05 01.06-15.06 16.06.-06.07 07.07.-25.08 26.08.-09.09 10.09.-23.09 24.09-15.10
p.p. in DBL PARK VIEW ALL 41 55 68 83 68 55 41
DBL PARK VIEW ROOM 83 109 136 166 136 109 83
SGL PARK VIEW ROOM 43 62 89 108 89 62 43
DBL PARK VIEW + EXTRA BED 112 147 183 224 183 147 112
1 adult + 1 Chd (02-12,99) 70 93 115 141 115 93 70
1 Adult+2 Chd (02-12,99) 83 109 136 166 136 109 83
2 Adults + 1 Chd (02-12,99) 83 109 136 166 136 109 83
2 Adults + 2 Chd (02-12,99) 104 137 170 207 170 137 104
3 adults + 1 child (02-12,99) 112 147 183 224 183 147 112
DBL SEA VIEW -min 1+1 ;max 2+2 or 3+1 04.05-31.05 01.06-15.06 16.06.-06.07 07.07.-25.08 26.08.-09.09 10.09.-23.09 24.09-15.10
p.p. in DBL SEA VIEW ALL 44 58 71 86 71 58 44
DBL SEA VIEW ROOM 87 116 143 173 143 116 87
SGL SEA VIEW ROOM 46 66 93 113 93 66 46
DBL SEA VIEW + EXTRA BED 118 157 193 233 193 157 118
1 adult + 1 Chd (02-12,99) 74 99 121 147 121 99 74
1 Adult+2 Chd (02-12,99) 87 116 143 173 143 116 87
2 Adults + 1 Chd (02-12,99) 87 116 143 173 143 116 87
2 Adults + 2 Chd (02-12,99) 109 145 178 216 178 145 109
3 adults + 1 child (02-12,99) 118 157 193 233 193 157 118
APP 1-Bedroom -min 2 ;max 2+3 or 3+1 04.05-31.05 01.06-15.06 16.06.-06.07 07.07.-25.08 26.08.-09.09 10.09.-23.09 24.09-15.10
p.p. in APP 1-Bedroom ALL 49 67 81 98 81 67 49
Rent APP 1-Bedroom = 2 adults use 99 133 161 197 161 133 99
Rent APP 1-Bedroom + EXTRA BED 134 180 217 265 217 180 134
2 Adults + 1 Chd (02-12,99) 99 133 161 197 161 133 99
2 Adults + 2 Chd (02-12,99) 124 167 201 246 201 167 124
2 Adults + 3 Chd (02-12,99) 148 200 242 295 242 200 148
3 adults + 1 child (02-12,99) 134 180 217 265 217 180 134
APP 1-Bedroom DeLuxe min 2 ;max 2+3 or 3+1 04.05-31.05 01.06-15.06 16.06.-06.07 07.07.-25.08 26.08.-09.09 10.09.-23.09 24.09-15.10
p.p. in APP 1-Bedroom DeLuxe ALL 59 76 92 110 92 76 59
Rent APP 1-Bedroom DeLuxe = 2 adults use 117 152 184 220 184 152 117
Rent APP 1-Bedroom DeLuxe + EXTRA BED 158 205 248 297 248 205 158
2 Adults + 1 Chd (02-12,99) 117 152 184 220 184 152 117
2 Adults + 2 Chd (02-12,99) 147 190 230 275 230 190 147
2 Adults + 3 Chd (02-12,99) 176 228 276 329 276 228 176
3 adults + 1 child (02-12,99) 158 205 248 297 248 205 158Рана резервација:
25 % Попуст за резервација направена до 31.12 и платена 50% до 05.01.; останатиот дел мора да се плати најдоцна 16 дена пред тргнувањеl.
20 %Попуст за резервација направена до31.01 и платена 50% до 05.02.;останатиот дел мора да се плати најдоцна 16 дена пред тргнувањеl.
15 %Попуст за резервација направена до  28.02 и платена  50% до 05.03.;  останатиот дел мора да се плати најдоцна 16 дена пред тргнувањеl.
10 %Попуст за резервација направена до  31.03 и платена 50% до 05.04.;  останатиот дел мора да се плати најдоцна 16 дена пред тргнување.
Extras: 
21=18, 14=12,13=12,12=11,11=10,10=9,9=8,8=7, 7=6 за сите пристигнувања во период од 14.05.-31.05 и 07.09-23.09
7=5, 14=10, 21=15за сите пристигнувања во период од  04.05-13.05 и по 24.09 

 

 


Слични понуди

Hotel BERLIN GREEN PARK

Hotel BERLIN GREEN PARK

Локација: Хотелот се наоѓа на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, лоби-бар, бар покрај базенот, сеф, продавница, сопствена плажа со лежалки и чадори, менувачница, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини-бар, телефон, тераса, тоалет со туш/када и фен. Услуга: All
Hotel LILIA

Hotel LILIA

Локација:  Се наоѓа на 1 километар од центарот на Златни Песоци, на 30 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, лоби-бар, бар покрај базенот, паркинг, сеф, менувачница. Сместување:  Сите соби се опремени со сателитска ТВ, Wi-Fi, клима, телефон, тоалет, фен, тераса.  Услуга: Полу пансион/A
Hotel EXCELSIOR

Hotel EXCELSIOR

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри од песочната плажа. Општи информации: Хотелот располага со 200 соби, рецепција, 2 ресторана, 2 бара,  сеф, паркинг (5 евра на ден). Услуга: All Inclusive. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, фрижидер/мини-бар, тоалет, тераса. Спорт и забава: Надворешен баз
Hotel BERLIN GOLDEN BEACH

Hotel BERLIN GOLDEN BEACH

Локација: Хотелот се наоѓа на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, лоби-бар, бар покрај базенот, сеф, продавница, сопствена плажа со лежалки и чадори, менувачница, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини-бар, телефон, тераса, тоалет со туш/када и фен. Услуга: All