logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


ЗИМУВАЊЕ ВО БАНСКО ВО ХОТЕЛ „POLARIS INN“ zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Банско

Локација: Хотелот се наоѓа во градот на 150 метри од жичарата.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби-бар, ресторан, кафе бар, ски гардеробер, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, кујна, фрижидер,  интернет, купатило, фен, тераса.

Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/Полн пансион.

Спорт и забава: СПА центар, внатрешен базен, сауна, масажа.

 

Сместување:

Сезони/ цени за соби/дневно

Вид сместување

Регуларно легло

Дополнително легло

01.10.2018-27.12.2018 и 15.01.2019-31.03.2019

ВВ

НВ

FB

Студио (3)

2

1

46€

63€

69€

Апартман  со 1 спална (4)

2

2

58€

69€

81€

Апартман со 2 спални (6)

4

2

69€

81€

92€

 

Сместување:

Сезони/ цени за соби/дневно

Вид сместување

Регуларно легло

Дополнително легло

28.12.2018 - 14.01.2019

ВВ

НВ

FB

Студио (3)

2

1

75€

86€

98€

Апартман  со 1 спална (4)

2

2

86€

98€

109€

Апартман со 2 спални (6)

4

2

98€

109€

121€

*Цена за наем на соба на ден на база ноќевање со доручек, полу пансион или полн пансион.

*Во цената е вклучено: користење на , базен, сауна, паркинг, Wi-Fi на рецепција.

*Чистење на собите - секој ден.

*Менување на постелнина и крпи - на 3 дена.

-6ти возрасен во апартман 2 спални  - се доплатува екстра 6 евра за престој.

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.

Новогодишната вечера не е вклучена во цената.

 

 


Слични понуди

Hotel PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT

Hotel PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT

Локација: Хотелот се наоѓа во Банско, во подножјето на Пирин Планина, на 700 метри од жичарницата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби-бар, 4 лифта, 2 ресторана, конференциска сала, продавница за сувенири, паркинг, интернет, менувачница, сервис за перење и пеглање, појадок во соба. Сместување: Собите се опремени со греење/клима, ЛЦ
Aparthotel WINSLOW HIGHLAND

Aparthotel WINSLOW HIGHLAND

Локација: Хотелот се наоѓа на 70 метри од Гондола лифтот. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, лоби-бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, клима, кабелска ТВ, телефон, кујна, Wi-Fi, тоалет, тераса.  Услуга: Само сместување. Спорт и забава: Сауна, масажи, парна бања, вна
Hotel IKONOMOV SPA

Hotel IKONOMOV SPA

Локација: Хотелот се наоѓа на 550 метри од Гондола лифтот. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, бар, ресторан, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, телефон, мини-кујна, интернет, тоалет со туш/када, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и забава: Сауна, џакузи, м
Aparthotel DREAM

Aparthotel DREAM

Локација : Хотелот се наоѓа на 350 метри од Гондола лифтот. Општи информации: Хотелот поседува  рецепција, лоби-бар, ресторан, сеф, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, телефон, кујна, телефон, Wi-Fi, тоалет, фен, тераса.  Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и заба