logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


Hotel RADINA'S WAY zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Боровец

Локација: Хотелот се наоѓа на 1600 метри од ски центарот на Боровец.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, 2 бара, ски- гардеробер, конференциска сала, интернет, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со централно греење, клима, сателитска ТВ, интернет, сеф, мини-бар, тоалет со туш/када, фен, тераса.

Услуга: Полу пансион.

Спорт и забава: СПА центар, внатрешен базен, детски базен, сауна, парна бања, фитнес центар, масажа, џакузи, зона за релаксирање, детско катче, билијард.

Radinas's Way      
01.09-01.12.2018 максимум капацитет услуга цена по лице 
двокреветна соба 2 возрасни BB  
2+1 деца HB 35
фамилијарна соба 2/3 возрасни  BB 34
2+2 деца HB 40
свит стандард 2/3 возрасни  BB 39
2+2 деца HB 45
лукс 2/3 возрасни BB 44
2+2 деца HB 50
дете до11,99 додатно легло со 2 возрасни       0
 второ дете до 11,99  додатно легло со 2 возрасни      50%
дете до 0-11,99 регурално легло со 1 возрасен     80%
возрасен на додатно легло     80%

Цена по лице на ден

10% ПОПУСТ за резервација со престој во период од 01.09-30.11

 

***ЗИМА 2018/2019!

RADINAS WAY 4*                                                                                                                                                                                                     HB

 

 

 

 

 

 

HB

DBL соба (2/2+1)

01.12-18.12

19.12-28.12

29.12-02.01

03.01-19.01

20.01-18.02

19.02-04.03

05.03-31.03

П.п.  DBL HB

35

51

82

51

43

40

35

SGL соба

56

81

132

81

69

65

56

DBL соба (2)

70

101

164

101

86

81

70

1 возрасен  + 1 дете (02-11,99)

63

91

164

91

77

73

63

1 возрасен +2 деца (02-11,99)

63

91

164

91

77

73

63

2 возрасни + 1 дете (02-11,99)

70

101

164

101

86

81

70

Фамилијарна соба (2/2+2/3+1)

01.12-18.12

19.12-28.12

29.12-02.01

03.01-19.01

20.01-18.02

19.02-04.03

05.03-31.03

П.п.  Фамилијарна соба HB

40

56

87

56

48

46

40

Фамилијарна соба (2)

80

111

175

111

96

91

80

Фамилијарна соба (3)

112

156

244

156

135

128

112

1 возрасен + 2 деца (02-11,99)

80

111

175

111

96

91

80

1 возрасен + 3 деца (02-11,99)

100

139

218

139

120

114

100

2 возрасни + 1 дете (02-11,99)

80

111

175

111

96

91

80

2 возрасни + 2 деца (02-11,99)

100

139

218

139

120

114

100

Апартман со 1 спална (2/3+1/4)  

01.12-18.12

19.12-28.12

29.12-02.01

03.01-19.01

20.01-18.02

19.02-04.03

05.03-31.03

Апартман со 1 спална (2) HB

90

121

185

121

106

101

90

Апартман со 1 спална + дополнително легло (3)

126

170

259

170

149

142

126

1 возрасен + 2 деца (02-11,99)

90

121

185

121

106

101

90

1 возрасен + 3 деца (02-11,99)

112

152

231

152

133

127

112

2 возрасни + 1 дете (02-11,99)

90

121

185

121

106

101

90

2 возрасни + 2 деца (02-11,99)

112

152

231

152

133

127

112

3 возрасни + 1 дете (02-11,99)

126

170

259

170

149

142

126

Апартман со 1 спална DELUXE (2/3+1/4)

01.12-18.12

19.12-28.12

29.12-02.01

03.01-19.01

20.01-18.02

19.02-04.03

05.03-31.03

Апартман со 1 спална DELUXE (2) HB

100

132

195

132

116

111

100

Апартман со 1 спална DELUXE + дополнително легло (3)

140

184

273

184

163

156

140

1 возрасен + 2 деца (02-11,99)

100

132

195

132

116

111

100

1 возрасен + 3 деца (02-11,99)

125

164

244

164

145

139

125

2 возрасни + 1 дете (02-11,99)

100

132

195

132

116

111

100

2 возрасни + 2 деца (02-11,99)

125

164

244

164

145

139

125

3 возрасни + 1 дете (02-11,99)

140

184

273

184

163

156

140


*Во цената е вклучено:
Wi-Fi, базен, фитнес центар, сауна, парна бања, шатл автобус до гондола лифтот (за време на ски сезоната).

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера (задолжително) - 90 евра за возрасен/ 45 евра за дете (2-11,99 г.). 

-10 % попуст за резервации направени до 30.11.2018 и платени 100% до 05.12.2018.

-1 ноќевање гратис за престој од 7-13 ноќевања/ 2 ноќевања гратис за престој од 14-20 ноќевања во период 01.12.-28.12. и 05.03.-31.03.

- гратис едно ноќевање за престој од 7 до 13 дена и гратис две ноќевања за престој од 14 до 20 дена во период од 01.12-28-12 и 05.03-31.03

-Екстра попустот се комбинира со попустот за ран букинг.

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.


Слични понуди

Hotel RILA

Hotel RILA

Локација: Хотелот “Рила” е доста импресивен хотелски комплекс во Боровец,  и се наоѓа кај ски патеките во комплексот. Општи информации: Хотелот поседува 256 луксузни соби, 2 апартмана, 2 мазонета, 266 студиа, рецепција, ресторани, барови, панорама-бар-тераса,  ноќен клуб, диско клуб, лоби бар, конференциски сали, ко
Hotel EUPHORIA CLUB & SPA

Hotel EUPHORIA CLUB & SPA

Локација: Хотелот се наоѓа во борова шума, на 1600 метри од жичарницата во познатиот ски-центар Боровец. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, лоби-бар, ноќен бар, ски гардеробер, факс услуги, пеглање, интернет, конференциска сала, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, клима, сателитска
Hotel FLORA COMPLEX

Hotel FLORA COMPLEX

Локација: Хотелот се наоѓа на 100 метри од Гондола лифтот. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, ресторан, бар, ски гардеробер, конференциска сала, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со сателитска ТВ, мини-бар/кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Полу пансион. Спорт и забава: СПA центар, внат
Hotel FESTA WINTER PALACE

Hotel FESTA WINTER PALACE

Локација: Хотелот се наоѓа на само 50 метри од ски терените и 400 метри од Гондолата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторани и неколку барови (лоби бар, виски и караоке бар), ски- гардеробер, конференциска сала, интернет, менувачница, козметички салон, фризерски салон, паркинг. Сместување: Собите се опрем