logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


Hotel RADINA'S WAY zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Боровец

Локација: Хотелот се наоѓа на 1600 метри од ски центарот на Боровец.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, 2 бара, ски- гардеробер, конференциска сала, интернет, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со централно греење, клима, сателитска ТВ, интернет, сеф, мини-бар, тоалет со туш/када, фен, тераса.

Услуга: Полу пансион.

Спорт и забава: СПА центар, внатрешен базен, детски базен, сауна, парна бања, фитнес центар, масажа, џакузи, зона за релаксирање, детско катче, билијард.

 

**ЛЕТО 2019!

RADINAS WAY 4* 

нв

DBL соба (2/2+1)  01.04-30.04
п.п. DBL BB 29
SGL соба (max 1 возрасен+1 детe 0-1,99 год.) 50
DBL соба /2 лица/ 58
1 возрасен + 1 детe (02-11,99) 52
1 возрасен+2 деца (02-11,99) 52
2 возрасни + 1 детe (02-11,99) 58
фамилијарна соба (2/2+2/3+1)  01.04-30.04
п.п. фамилијарна соба BB 34
фамилијарна соба /2 лица/ 68
фамилијарна соба /3 лица/ 95
1 возрасенs + 2 деца (02-11,99) 68
1 возрасенs + 3 деца (02-11,99) 85
2 возрасни + 1 детe (02-11,99) 68
2 возрасни + 2 деца (02-11,99) 85
апартман со 1 спална соба (2/3+1/4)  01.04-30.04
изнајмување апартман со 1 спална соба /2 лица/ BB 78
апартман со 1 спална соба + дополнително легло /3 лица/ 110
1 возрасенs + 2 деца (02-11,99) 78
1 возрасенs + 3 деца (02-11,99) 98
2 возрасни + 1 детe (02-11,99) 78
2 возрасни + 2 деца (02-11,99) 98
3 возрасни + 1 детe (02-11,99) 110
апартман со 1 спална соба DELUXE (2/3+1/4)  01.04-30.04
изнајмување апартман со 1 спална соба DELUXE /2 лица/ BB 88
апартман со 1 спална соба DELUXE + дополнително легло /3  лица/ 124
1 возрасенs + 2 деца (02-11,99) 88
1 возрасенs + 3 деца (02-11,99) 111
2 возрасни + 1 детe (02-11,99) 88
2 возрасни + 2 деца (02-11,99) 111
3 возрасни + 1 детe (02-11,99) 124
DBL соба (2/2+1)  01.04-30.04
п.п. DBL HB 35
SGL соба (max 1 возрасен+1 детe 0-1,99 год.) 56
DBL соба /2 лица/ 70
1 возрасен + 1 детe (02-11,99) 63
1 возрасен+2 деца (02-11,99) 63
2 возрасни + 1 детe (02-11,99) 70
фамилијарна соба (2/2+2/3+1)  01.04-30.04
п.п. фамилијарна соба HB 40
фамилијарна соба /2 лица/ 80
фамилијарна соба /3 лица/ 112
1 возрасенs + 2 деца (02-11,99) 80
1 возрасенs + 3 деца (02-11,99) 100
2 возрасни + 1 детe (02-11,99) 80
2 возрасни + 2 деца (02-11,99) 100
апартман со 1 спална соба (2/3+1/4)  01.04-30.04
изнајмување апартман со 1 спална соба /2 лица/ HB 90
апартман со 1 спална соба + дополнително легло /3 лица/ 126
1 возрасенs + 2 деца (02-11,99) 90
1 возрасенs + 3 деца (02-11,99) 112
2 возрасни + 1 детe (02-11,99) 90
2 возрасни + 2 деца (02-11,99) 112
3 возрасни + 1 детe (02-11,99) 126
апартман со 1 спална соба DELUXE (2/3+1/4)  01.04-30.04
изнајмување апартман со 1 спална соба DELUXE /2 лица/ HB 100
апартман со 1 спална соба DELUXE + дополнително легло /3  лица/ 140
1 возрасенs + 2 деца (02-11,99) 100
1 возрасенs + 3 деца (02-11,99) 125
2 возрасни + 1 детe (02-11,99) 100
2 возрасни + 2 деца (02-11,99) 125
3 возрасни + 1 детe (02-11,99) 140

 

 

 

 

***ЗИМА 2018/2019!

RADINAS WAY 4*                                                                                                                                                                                                     HB

 

 

 

 

 

 

HB

DBL соба (2/2+1)

01.12-18.12

19.12-28.12

29.12-02.01

03.01-19.01

20.01-18.02

19.02-04.03

05.03-31.03

П.п.  DBL HB

35

51

82

51

43

40

35

SGL соба

56

81

132

81

69

65

56

DBL соба (2)

70

101

164

101

86

81

70

1 возрасен  + 1 дете (02-11,99)

63

91

164

91

77

73

63

1 возрасен +2 деца (02-11,99)

63

91

164

91

77

73

63

2 возрасни + 1 дете (02-11,99)

70

101

164

101

86

81

70

Фамилијарна соба (2/2+2/3+1)

01.12-18.12

19.12-28.12

29.12-02.01

03.01-19.01

20.01-18.02

19.02-04.03

05.03-31.03

П.п.  Фамилијарна соба HB

40

56

87

56

48

46

40

Фамилијарна соба (2)

80

111

175

111

96

91

80

Фамилијарна соба (3)

112

156

244

156

135

128

112

1 возрасен + 2 деца (02-11,99)

80

111

175

111

96

91

80

1 возрасен + 3 деца (02-11,99)

100

139

218

139

120

114

100

2 возрасни + 1 дете (02-11,99)

80

111

175

111

96

91

80

2 возрасни + 2 деца (02-11,99)

100

139

218

139

120

114

100

Апартман со 1 спална (2/3+1/4)  

01.12-18.12

19.12-28.12

29.12-02.01

03.01-19.01

20.01-18.02

19.02-04.03

05.03-31.03

Апартман со 1 спална (2) HB

90

121

185

121

106

101

90

Апартман со 1 спална + дополнително легло (3)

126

170

259

170

149

142

126

1 возрасен + 2 деца (02-11,99)

90

121

185

121

106

101

90

1 возрасен + 3 деца (02-11,99)

112

152

231

152

133

127

112

2 возрасни + 1 дете (02-11,99)

90

121

185

121

106

101

90

2 возрасни + 2 деца (02-11,99)

112

152

231

152

133

127

112

3 возрасни + 1 дете (02-11,99)

126

170

259

170

149

142

126

Апартман со 1 спална DELUXE (2/3+1/4)

01.12-18.12

19.12-28.12

29.12-02.01

03.01-19.01

20.01-18.02

19.02-04.03

05.03-31.03

Апартман со 1 спална DELUXE (2) HB

100

132

195

132

116

111

100

Апартман со 1 спална DELUXE + дополнително легло (3)

140

184

273

184

163

156

140

1 возрасен + 2 деца (02-11,99)

100

132

195

132

116

111

100

1 возрасен + 3 деца (02-11,99)

125

164

244

164

145

139

125

2 возрасни + 1 дете (02-11,99)

100

132

195

132

116

111

100

2 возрасни + 2 деца (02-11,99)

125

164

244

164

145

139

125

3 возрасни + 1 дете (02-11,99)

140

184

273

184

163

156

140


*Во цената е вклучено:
Wi-Fi, базен, фитнес центар, сауна, парна бања, шатл автобус до гондола лифтот (за време на ски сезоната).

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера (задолжително) - 90 евра за возрасен/ 45 евра за дете (2-11,99 г.). 

-10 % попуст за резервации направени до 30.11.2018 и платени 100% до 05.12.2018.

-1 ноќевање гратис за престој од 7-13 ноќевања/ 2 ноќевања гратис за престој од 14-20 ноќевања во период 01.12.-28.12. и 05.03.-31.03.

- гратис едно ноќевање за престој од 7 до 13 дена и гратис две ноќевања за престој од 14 до 20 дена во период од 01.12-28-12 и 05.03-31.03

-Екстра попустот се комбинира со попустот за ран букинг.

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.


Слични понуди

Hotel FLORA COMPLEX

Hotel FLORA COMPLEX

Локација: Хотелот се наоѓа на 100 метри од Гондола лифтот. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, ресторан, бар, ски гардеробер, конференциска сала, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со сателитска ТВ, мини-бар/кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Полу пансион. Спорт и забава: СПA центар, внат
Hotel BREZA

Hotel BREZA

Локација: Хотелот се наоѓа на 250 метри од ски центарот во Боровец. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Полу пансион/Полн пансион. Спорт и забава: СПA центар, парна ба
Hotel SAMOKOV

Hotel SAMOKOV

Локација: Хотелот се наоѓа во борова шума, на 50 метри од гондола лифтот и на 250 метри од жичарницата во познатиот ски-центар Боровец. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, панорамски ресторан, лоби-бар, бар покрај базенот, спорт бар,  ноќен бар и дискотека, ски гардеробер, факс услуги, пеглање, интернет, 8 к
Hotel LION

Hotel LION

Локација: Хотелот се наоѓа на неколку минути пешачење од главната жичара. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лифт, сеф, 2 ресторана со Европска/ Бугарска кујна, традиционална Бугарска”Меана, елегантна дневна соба со 150 места, бифе, паркинг, бизнис сала, перална. Сместување: Секоја соба е опремена со сателитск