logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


Hotel MURA zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Банско

Локација : Хотелот се наоѓа на 350 метри од центарот на Банско.

Општи информации: Хотелот поседува  рецепција, лоби-бар, ресторан, сеф, ски гардеробер, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, телефон, мини-бар, Wi-Fi, тоалет, фен, тераса.

Услуга: Ноќевање со доручек.

Спорт и забава: СПА центар, џакузи, фитнес центар, масажа, сауна, парна бања.

 

***Велигденска понуда!

MURA 3*, Bansko BB
двокреветна соба (2/2+1/3) 05.04-09.04
п.п. двокреветна соба 21
еднокреветна соба (1+1(0-1,99)) 42
двокреветна соба 49
двокреветна соба + додатно легло (3) 69
1 возрасен + 1 дете (02-11,99) 37
1 возрасен + 2 деца (02-11,99) 37
2 возрасни + 1 дете (02-11,99) 49

 

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.

 

***ЗИМА 2017/2018!

MURA 3* BB
двокреветна соба (2/2+1/3) 01.12.-14.12. 15.12.-28.12. 29.12.-11.01. 12.01.-25.01. 26.01.-15.02. 16.02.-01.03. 02.03.-02.04.
п.п. двокреветна соба  23 25 36 25 30 25 23
еднокреветна соба (1+1(0-1,99)) 40 43 53 43 47 43 40
двокреветна соба 46 51 71 51 60 51 46
двокреветна соба + додатно легло (3) 64 71 100 71 84 71 64
1 возрасен + 1 дете (02-11,99) 35 38 53 38 45 38 35
1 возрасен + 2 деца (02-11,99) 35 38 53 38 45 38 35
2 возрасни + 1 дете (02-11,99) 46 51 71 51 60 51 46
трокреветна соба (2+1/3) 01.12-14.12 15.12-28.12 29.12-11.01 12.01-25.01 26.01-15.02 16.02-01.03 02.03-02.04
п.п. трокреветна соба  23 25 36 25 30 25 23
трокреветна соба 69 76 107 76 90 76 69
2 возрасни + 1 дете (02-11,99) 58 63 89 63 75 63 58

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера (задолжително) - 94 евра за возрасен/ 47 евра за дете (2-11,99 г.). Деца 0-1,99 - не користат никакви услуги.

-Божиќна вечера (задолжително) - 39 евра за возрасен/ 19,50 евра за дете (2-11,99 г.). Деца 0-1,99 - не користат никакви услуги.

-15 % попуст за резервации направени до 31.10.2017 и платени 100% до 05.11.2017. 

-10 % попуст за резервации направени до 30.11.2017 и платени 100% до 05.12.2017.

-10 % попуст за резервации за Банско Ски услугите направени до 30.11.2017 и платени 100% до 05.12.2017. 

-10 % попуст за резервации за Банско Ски услугите направени до 31.10.2017 и платени 100% до 05.11.2017. 

-Хотелска такса - 5 евра на ден по лице (важи и за деца).

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.


Слични понуди

Aparthotel REGNUM

Aparthotel REGNUM

Локација: Хотелот се наоѓа на 10 минути од гондола ски лифтот. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби-бар, ресторан,  интернет, продавница за сувенири, продавница за списанија, фризерски салон, конференциска сала Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, кујна, фрижидер/мини-бар, сеф, телефон,
Hotel RIVERSIDE

Hotel RIVERSIDE

Локација: Хотелот се наоѓа под падините на Пирин планина, во непосредна близина на централниот историски дел од градот Банско. Општи информации: Хотелот поседува 82 соби, рецепција, лоби-бар, ресторан, интернет, конференциска сала, шатл бус до гондола лифтот, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  сателитска ТВ, телефон,  мини
Hotel ROYAL PARK RESORT & SPA

Hotel ROYAL PARK RESORT & SPA

Локација : Хотелот се наоѓа на 1 километар од Гондола лифтот. Општи информации: Хотелот поседува 192 соби, рецепција, лоби-бар, ресторан, сеф, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, телефон, кујна, Wi-Fi, тоалет, фен, тераса.  Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/All Inclus
Hotel PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT

Hotel PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT

Локација: Хотелот се наоѓа во Банско, во подножјето на Пирин Планина, на 700 метри од жичарницата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби-бар, 4 лифта, 2 ресторана, конференциска сала, продавница за сувенири, паркинг, интернет, менувачница, сервис за перење и пеглање, појадок во соба. Сместување: Собите се опремени со греење/клима, ЛЦ