logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


Hotel FINLANDIA zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Пампорово

Локација: Хотелот се наоѓа на 800 метри од ски лифтовите.

Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, конференциска сала, паркинг.

Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса.

Услуга: Само сместување/Полу пансион.

Спорт и забава: СПA центар, внатрешен базен, џакузи, парна бања, сауна, масажи, фитнес центар, билијард, пинг-понг, соба за игри, детско катче.

 

***ЛЕТО 2019!

FINLANDIA 4*     BB/ HB
DBL соба (2/2+2/3+1)   10.04-24.04.
03.05-05.09.
10.04-24.04.
03.05-05.09.
по лице DBL соба  BB 20 22
SGL соба (max 1 возрасен+1 детe 0-2,99 год.) 28 30
DBL соба /2 лица/ 39 43
DBL + дополнително легло /3 лица/ 55 60
1 возрасен + 1 детe (02-11,99) 33 37
1 возрасен + 2 деца (02-11,99) 39 43
2 возрасни + 1 детe (02-11,99) 45 49
2 возрасни + 2 деца (02-11,99) 51 56
3 возрасни + 1 детe (02-11,99) 61 67
DBL LUX соба (2/2+1)   10.04-24.04.
03.05-05.09.
10.04-24.04.
03.05-05.09.
по лице DBL LUX соба BB 23 25
SGL LUX соба (max 1 возрасен+1 детe 0-2,99 год.) 32 35
DBL LUX соба /2 лица/ 46 51
1 возрасен + 1 детe (02-11,99) 39 43
1 возрасен + 2 деца (02-11,99) 46 51
2 возрасни + 1 детe (02-11,99) 53 58
апартман со 1 спална соба (2/2+2/3+1)  10.04-24.04.
03.05-05.09.
10.04-24.04.
03.05-05.09.
изнајмување апартман со 1 спална соба /2/ RO 67 73
изнајмување апартман со 1 спална соба /3 / RO 67 73
изнајмување апартман со 1 спална соба /2 возрасен+2 деца/ RO 78 86
изнајмување апартман со 1 спална соба /3 возрасни + 1 детe/ RO 78 86

*Цените се валидни за престој 1-5 дена или минимум 6 ноќевања и вклучуваат слободно користење ма базен, фитнес и паркинг.

Попусти и доплати:

  • доплата за полупансион возрасен - 7 евра,/ дете (2-11,99 год.) - 4 евра
  • доплата за полнпансион возрасен - 14 евра,/ дете (2-11,99 год.) - 8 евра

 

 

 

*ВЕЛИГДЕНСКА ПОНУДА!

Finlandia 4*. Pamporovo       HB
25.04-02.05 2 ноќевања пакет 3 ноќевања пакет 4 ноќевања пакет 5 ноќевања пакет
п.п. DBL соба 71 94 121 147
дополнително легло - деца 6-11,99  22 26 32 38
дополнително легло - возрасни  56 75 96 118
Single соба  24 35 47 59
п.п. Lux соба  12 18 24 29
п.п. апартман со 1 спална  18 26 35 44

Цените се дадени во евра по лице за пакет кој вклучува: полупансион, велигденски ручек (28.04), користење базен и фитнес, парна бања, џакузи, паркинг, WiFi, детско игралиште.

 

 

***ЗИМА 2018/2019!

FINLANDIA 4*

 

 

HB

DBL соба (2/2+2/3)

01.12-26.12

27.12-02.01

03.01-12.01

13.01-24.01

25.01-23.02

24.02-10.04

П.п.  DBL соба  HB

26

46

31

26

31

26

SGL соба  

40

92

47

40

47

40

DBL соба (2)

53

92

62

53

62

53

DBL + дополнително легло (3)

71

124

84

71

84

71

1 возрасен + 1 дете (03-11,99)

40

92

47

40

47

40

1  возрасен  + 2 деца (03-11,99)

48

115

56

48

56

48

2 возрасни + 1  дете  (03-11,99)

61

115

71

61

71

61

2  возрасни  + 2  деца  (03-11,99)

69

138

81

69

81

69

3  возрасни  + 1  дете (03-11,99)

79

147

93

79

93

79

DBL LUX соба (2+2+1)

01.12-26.12

27.12-02.01

03.01-12.01

13.01-24.01

25.01-23.02

24.02-10.04

П.п.  DBL LUX соба  HB

32

52

37

32

37

32

SGL LUX соба

48

104

55

48

55

48

DBL LUX соба (2)

64

104

74

64

74

64

1 возрасен + 1  дете  (03-11,99)

48

104

55

48

55

48

1  возрасен  + 2  деца  (03-11,99)

58

129

66

58

66

58

2  возрасни  + 1  дете  (03-11,99)

74

129

85

74

85

74

Апартман со 1 спална (2/2+2/3+1)  

01.12-26.12

27.12-02.01

03.01-12.01

13.01-24.01

25.01-23.02

24.02-10.04

Апартман со 1 спална (2) RO

63

104

75

63

75

63

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Доплата за HB (за апартман 1 спална) - 12 евра за возрасен/ 6 евра за дете (3-11,99 г.). 

-Новогодишна вечера (задолжително) - 50 евра за возрасен/ 25 евра за дете (3-11,99 г.). 

-Божиќна вечера (задолжително) - 25 евра за возрасен/ 13 евра за дете (3-11,99 г.). 

-1 гратис ноќевање за престој од  7-10 ноќевања/ 2 гратис ноќевања за престој од 11 и повеќе ноќевања за простигнувања во период 01.12.-26.12. и 13.01.-24.01. и 24.02.-10.04.

-Екстра попустот не се комбинира со попустот за ран букинг.

-Комунална такса - 1 евро по лице на ден.

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.

 


Слични понуди

Aparthotel NEVADA

Aparthotel NEVADA

Локација: Хотелот се наоѓа на 100 метри од ски лифтовите. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и забава: Фитнес ц
Hotel MPM MERRYAN

Hotel MPM MERRYAN

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на ски ресортот. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Полу пансион. Спорт и забава: СПA центар, џакузи, па
Aparthotel FOREST NOOK & Villas FOREST NOOK

Aparthotel FOREST NOOK & Villas FOREST NOOK

Локација: Хотелот се наоѓа на 1 километар од ски терените. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, сеф, ски гардеробер, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, камин, сателитска ТВ, интернет, телефон, кујна, тоалет, фен, тераса. Услуга: Само сместување/Полн пансион. Спорт и заба
Hotel GRAND MONASTERY

Hotel GRAND MONASTERY

Локација: Хотелот се наоѓа веднаш до Студенец ски терените. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Само сместување/Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт