logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


Hotel GRAND MURGAVETS zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Пампорово

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово.

Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг.

Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса.

Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион.

Спорт и забава: СПA центар, внатрешен базен, џакузи, парна бања, сауна, масажи, фитнес центар, билијард, пинг-понг, детско игралиште.

 

***ЗИМА 2018/2019!

GRAND HOTEL MURGAVETS 4*

 

 

 

 

 

 

BB/HB

DBL соба (1+1/2+1)

01.12-22.12

23.12-29.12

30.12-02.01

03.01-19.01

20.01-05.02

06.02-04.03

05.03-31.03

П.п.  DBL соба BB

26

29

51

28

29

28

26

SGL соба  (1)

38

40

66

39

40

39

38

DBL соба  (2)

53

58

101

55

58

55

53

DBL соба  + дополнително легло (3)  

69

75

132

72

75

72

69

1 возрасен + 1 дете (00-05,99)

38

40

66

39

40

39

38

1 возрасен + 1 дете (06-11,99)

45

49

86

47

49

47

45

1 возрасен + 2 деца (06-11,99)

53

58

101

55

58

55

53

1 возрасен + 2 деца (00-05,99)(06-11,99)

53

58

101

55

58

55

53

2 возрасни  + 1 дете (00-05,99)

53

58

101

55

58

55

53

2 возрасни + 1 дете (06-11,99)

66

72

127

69

72

69

66

DBL соба DELUXE (1+1/2+1)

01.12-22.12

23.12-29.12

30.12-02.01

03.01-19.01

20.01-05.02

06.02-04.03

05.03-31.03

П.п.  DBL соба DELUXE BB

29

32

56

31

32

31

29

SGL DELUXE соба (1)

39

44

68

40

44

40

39

DBL DELUXE соба (2)

58

64

113

62

64

62

58

DBL DELUXE соба + дополнително легло (3)

75

84

147

81

84

81

75

1 возрасен + 1 дете (0-5,99)

39

44

68

40

44

40

39

1 возрасен + 1 дете (06-11,99)

49

55

96

53

55

53

49

1 возрасен + 2 деца (06-11,99)

58

64

113

62

64

62

58

1 возрасен + 2 деца (0-05,99)(06-11,99)

58

64

113

62

64

62

58

2 возрасни + 1 дете дете (0-05,99)

58

64

113

62

64

62

58

2 возрасни + 1 дете (06-11,99)

72

81

141

78

81

78

72

Апартман со 1 спална LUX (2/2+2/3+0/3)

01.12-22.12

23.12-29.12

30.12-02.01

03.01-19.01

20.01-05.02

06.02-04.03

05.03-31.03

П.п.  Апартман со 1 спална LUX BB

45

57

63

51

57

51

45

Апартман со 1 спална LUX (2)

91

114

125

102

114

102

91

Апартман со 1 спална LUX + дополнително легло (3)  

91

114

125

102

114

102

91

2 возрасни + 1 дете (0-5,99)

91

114

125

102

114

102

91

2 возрасни + 1 дете (06-11,99)

91

114

125

102

114

102

91

2 возрасни + 2 деца (0-5,99)

91

114

125

102

114

102

91

2 возрасни + 2 деца (06-11,99)

91

114

125

102

114

102

91

2 возрасни + 2 деца (0-5,99)(06-11,99)

91

114

125

102

114

102

91

Мазонет со 1 спална (2/2+2/3)  

01.12-22.12

23.12-29.12

30.12-02.01

03.01-19.01

20.01-05.02

06.02-04.03

05.03-31.03

П.п.  Мазонет со 1 спална BB

37

46

54

43

46

43

37

Мазонет со 1 спална (2)

148

183

217

171

183

171

148

Мазонет со 1 спална + дополнително легло (3)  

148

183

217

171

183

171

148

2 возрасни + 2 деца (0-05,99)

148

183

217

171

183

171

148

2 возрасни + 2 деца (04-11,99)

148

183

217

171

183

171

148

Апартман со 1 спална SUPERIOR (2/2+2/3)

01.12-22.12

23.12-29.12

30.12-02.01

03.01-19.01

20.01-05.02

06.02-04.03

05.03-31.03

П.п.  Апартман со 1 спална SUPERIOR BB

46

54

60

51

54

51

46

Апартман со 1 спална SUPERIOR (2)

183

217

240

206

217

206

183

Апартман со 1 спална SUPERIOR + дополнително легло (3)  

183

217

240

206

217

206

183

2 возрасни + 2 деца (0-03,99)

183

217

240

206

217

206

183

2 возрасни + 2 деца (06-11,99)

183

217

240

206

217

206

183

Апартман со 2 спални (4/4+1/5)

01.12-22.12

23.12-29.12

30.12-02.01

03.01-19.01

20.01-05.02

06.02-04.03

05.03-31.03

П.п.  Апартман со 2 спални BB

37

46

54

43

46

43

37

Апартман со 2 спални /4 Persons/

148

183

217

171

183

171

148

4 возрасни + 1 дете (0-05,99)

148

183

217

171

183

171

148

4 возрасни + 1 дете (06-11,99)

148

183

217

171

183

171

148

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Доплата за НВ со вече користење на ВВ- возрасен 9 евра/ дете(3-11,99 г.) 5 евра.

-Новогодишна вечера (задолжително) ВВ- 80 евра за возрасен/ 40 евра за дете (3-11,99 г.). Деца 0-2,99 - бесплатно.

-Новогодишна вечера (задолжително) НВ- 70 евра за возрасен/ 35 евра за дете (3-11,99 г.). Деца 0-2,99 - бесплатно.

-Божиќна вечера (задолжително) со ВВ - 30 евра за возрасен/ 15 евра за дете (3-11,99 г.). Деца 0-2,99 - бесплатно.

-Божиќна вечера (задолжително) со НВ- 20 евра за возрасен/ 10 евра за дете (3-11,99 г.). Деца 0-2,99 - бесплатно.

-Екстра попустот не се комбинира со попустот за ран букинг.

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.

 


Слични понуди

Aparthotel LAPLANDIA

Aparthotel LAPLANDIA

Локација: Хотелот се наоѓа на 200 метри од ски лифтовите. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Само сместување/Ноќевање со доручек. Спорт и забава: СПA центар, парна бањ
Villas MALINA

Villas MALINA

Локација: Хотелот се наоѓа на 400 метри од ски лифтовите. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, ресторан, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион.   ***ЗИМА 2018/2019! VILLAS MALINA
Apartments GREEN LIFE FAMILY

Apartments GREEN LIFE FAMILY

Локација: Хотелот се наоѓа на 5 минути од ски терените. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и забава: СПA ц
Hotel ELINA

Hotel ELINA

Локација: Хотелот се наоѓа во мирниот дел на Пампорово, во близина на автобуска станица. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Полу пансион/Полн пансион