logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


Hotel ORPHEUS zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Пампорово

Локација: Хотелот се наоѓа на 150 метри центарот на Пампорово, на 100 метри од ски терените.

Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, 2 бара, ски гардеробер, конференциска сала, паркинг.

Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса.

Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/Полн пансион..

Спорт и забава: СПA центар, внатрешен базен, џакузи, парна бања, сауна, масажи, фитнес центар, билијард, пинг-понг, детско игралиште.

 

***ЗИМА 2018/2019!

ORPHEUS 4*

 

 

 

 

 

 

 

 

 BB/HB/FB

DBL (2/2+1)

21.12-27.12

28.12-01.01

02.01-08.01

09.01-18.01

19.01-16.02

17.02-03.03

04.03-15.03

16.03-22.03

23.03-07.04

П.п.  DBL BB

26

N/A

38

35

38

35

26

N/A

26

SGL соба (1)

39

N/A

56

52

56

52

39

N/A

39

DBL соба (2)

53

N/A

76

69

76

69

53

N/A

53

1 возрасен + 1 дете (00-04,99)

39

N/A

56

52

56

52

39

N/A

39

1 возрасен + 1 дете (05-12,99)

40

N/A

57

52

57

52

40

N/A

40

1 возрасен + 1 дете (05-12,99) + 1 дете (00-04,99 )

40

N/A

57

52

57

52

40

N/A

40

1 возрасен + 2 деца (05-12,99)

53

N/A

76

69

76

69

53

N/A

53

2 возрасни + 1 дете (00-04,99)

53

N/A

76

69

76

69

53

N/A

53

2 возрасни + 1 дете (05-12,99)

53

N/A

76

69

76

69

53

N/A

53

TRPL соба (3)

21.12-27.12

28.12-01.01

02.01-08.01

09.01-18.01

19.01-16.02

17.02-03.03

04.03-15.03

16.03-22.03

23.03-07.04

П.п. TRPL BB

22

N/A

31

29

31

29

22

N/A

22

TRPL соба (3)

67

N/A

94

86

94

86

67

N/A

67

2 возрасни + 1 дете (00-04,99)

67

N/A

94

86

94

86

67

N/A

67

2 возрасни + 1 дете (05-12,99)

67

N/A

94

86

94

86

67

N/A

67

Апартман со 1 спална (2/2+2/4)

21.12-27.12

28.12-01.01

02.01-08.01

09.01-18.01

19.01-16.02

17.02-03.03

04.03-15.03

16.03-22.03

23.03-07.04

П.п.  Апартман со 1 спална BB

37

N/A

53

48

53

48

37

N/A

37

Апартман со 1 спална (2)

74

N/A

106

97

106

97

74

N/A

74

Апартман со 1 спална + дополнително легло (3)

74

N/A

106

97

106

97

74

N/A

74

Апартман со 1 спална + 2  дополнителни легла (4)

85

N/A

122

111

122

111

85

N/A

85

2 возрасни + 1 дете (00-04,99)

74

N/A

106

97

106

97

74

N/A

74

2 возрасни + 1 дете (05-12,99)

74

N/A

106

97

106

97

74

N/A

74

2 возрасни + 2 деца (00-04,99)

74

N/A

106

97

106

97

74

N/A

74

2 возрасни + 2 деца (00-04,99)(05-12,99)

74

N/A

106

97

106

97

74

N/A

74

2 возрасни + 2 деца (05-12,99)

74

N/A

106

97

106

97

74

N/A

74

3 возрасни + 1 дете (00-04,99)

74

N/A

106

97

106

97

74

N/A

74

3 возрасни + 1 дете (05-12,99)

81

N/A

116

106

116

106

81

N/A

81

DBL (2/2+1)

21.12-27.12

28.12-01.01

02.01-08.01

09.01-18.01

19.01-16.02

17.02-03.03

04.03-15.03

16.03-22.03

23.03-07.04

П.п.  DBL HB

33

81

45

41

45

41

33

N/A

33

SGL соба (1)

46

117

63

59

63

59

46

N/A

46

DBL соба (2)

67

161

90

83

90

83

67

N/A

67

1 возрасен + 1 дете (00-04,99)

46

117

63

59

63

59

46

N/A

46

1 возрасен + 1 дете (05-12,99)

50

121

67

62

67

62

50

N/A

50

1 возрасен + 1 дете (05-12,99) + 1 дете (00-04,99 )

50

121

67

62

67

62

50

N/A

50

1 возрасен + 2 деца (05-12,99)

67

161

90

83

90

83

67

N/A

67

2 возрасни + 1 дете (00-04,99)

67

161

90

83

90

83

67

N/A

67

2 возрасни + 1 дете (05-12,99)

67

161

90

83

90

83

67

N/A

67

TRPL соба (3)

21.12-27.12

28.12-01.01

02.01-08.01

09.01-18.01

19.01-16.02

17.02-03.03

04.03-15.03

16.03-22.03

23.03-07.04

П.п. TRPL HB

29

68

38

36

38

36

29

N/A

29

TRPL соба (3)

87

205

115

107

115

107

87

N/A

87

2 возрасни + 1 дете (00-04,99)

87

205

115

107

115

107

87

N/A

87

2 возрасни + 1 дете (05-12,99)

87

205

115

107

115

107

87

N/A

87

Апартман со 1 спална (2/2+2/4)

21.12-27.12

28.12-01.01

02.01-08.01

09.01-18.01

19.01-16.02

17.02-03.03

04.03-15.03

16.03-22.03

23.03-07.04

П.п.  Апартман со 1 спална HB

47

114

63

59

63

59

47

N/A

47

Апартман со 1 спална (2)

94

228

127

117

127

117

94

N/A

94

Апартман со 1 спална + дополнително легло (3)

94

228

127

117

127

117

94

N/A

94

Апартман со 1 спална + 2  дополнителни легла (4)

108

228

145

135

145

135

108

N/A

108

2 возрасни + 1 дете (00-04,99)

94

228

127

117

127

117

94

N/A

94

2 возрасни + 1 дете (05-12,99)

94

228

127

117

127

117

94

N/A

94

2 возрасни + 2 деца (00-04,99)

94

228

127

117

127

117

94

N/A

94

2 возрасни + 2 деца (00-04,99)(05-12,99)

94

228

127

117

127

117

94

N/A

94

2 возрасни + 2 деца (05-12,99)

94

228

127

117

127

117

94

N/A

94

3 возрасни + 1 дете (00-04,99)

94

228

127

117

127

117

94

N/A

94

3 возрасни + 1 дете (05-12,99)

104

228

139

129

139

129

104

N/A

104

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Доплата за FB - 9 евра за возрасен/ 5 евра за дете (5-12,99 г.). По лице на ден, за неа не важат попустите за сместувањето. 

-Новогодишна вечера (задолжително) - 80 евра за возрасен/ 40 евра за дете (5-12,99 г.). 

-Божиќна вечера (не задолжително BB) - 40 евра за возрасен/ 20 евра за дете (5-12,99 г.). 

-Божиќна вечера (задолжително HB) - 34 евра за возрасен/ 17 евра за дете (5-12,99 г.). 

-7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 12=11, 13=12 и 14=12 за пристигнувања во период 02.01.-31.03.2019

-Екстра попустот се комбинира со попустот за ран букинг.

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.

 


Слични понуди

Aparthotel STENATA

Aparthotel STENATA

Локација: Хотелот се наоѓа директно на ски терените. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, сеф, ски гардеробер, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, интернет, телефон, кујна, тоалет, фен, тераса. Услуга: Само сместување. Спорт и забава: Масажа.   ***ЗИ
Hotel GRAND MONASTERY

Hotel GRAND MONASTERY

Локација: Хотелот се наоѓа веднаш до Студенец ски терените. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Само сместување/Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт
Hotel STEAM RESORT

Hotel STEAM RESORT

Локација: Хотелот се наоѓа на 20 метри од главниот пат Пампорово - Девин, на 850 метри од центарот, на 500 метри од најблискиот ски центар. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, 2 ресторана, лоби-бар, сеф, конференциска сала, факс услуги, интернет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, камин, сат
Hotel MPM MERRYAN

Hotel MPM MERRYAN

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на ски ресортот. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Полу пансион. Спорт и забава: СПA центар, џакузи, па