logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


Hotel ELINA zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Пампорово

Локација: Хотелот се наоѓа во мирниот дел на Пампорово, во близина на автобуска станица.

Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг.

Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса.

Услуга: Полу пансион/Полн пансион.

Спорт и забава: СПA центар, внатрешен загреан базен, солена соба, џакузи, парна бања, сауна, масажи, фитнес центар, билијард, пинг-понг, детско игралиште.

 

***ЗИМА 2018/2019!

ELINA 3*

 

 

HB/FB

DBL соба (2/2+1)  

01.12-20.12

21.12-27.12

28.12-01.01

02.01-05.01

06.01-24.01

25.01-03.03

04.03-31.03

П.п. DBL соба HB

29

32

50

32

29

32

29

DBL соба - SGL

42

47

101

47

42

47

42

DBL соба (2)

58

64

101

64

58

64

58

DBL соба + дополнително легло (3)

72

80

126

80

72

80

72

1 возрасен + 1 дете (0-01,99)

43

48

75

48

43

48

43

1 возрасен + 1 дете (02-11,99)

43

48

75

48

43

48

43

1 возрасен + 2 деца (02-11,99)

43

48

75

48

43

48

43

2 возрасни + 1 дете (02-11,99)

58

64

101

64

58

64

58

TRIPLE соба (2+1/3+1/4)  

01.12-20.12

21.12-27.12

28.12-01.01

02.01-05.01

06.01-24.01

25.01-03.03

04.03-31.03

П.п. TRIPLE HB

29

32

50

32

29

32

29

TRIPLE (3)

86

95

151

95

86

95

86

TRIPLE соба + дополнително легло (4)

101

111

176

111

101

111

101

2 возрасни + 1 дете (02-11,99)

72

80

126

80

72

80

72

2 возрасни + 2 деца (02-11,99)

72

80

126

80

72

80

72

3 возрасни + 1 дете (02-11,99)

86

95

151

95

86

95

86

Мало STUDIO (2/2+2/3)

01.12-20.12

21.12-27.12

28.12-01.01

02.01-05.01

06.01-24.01

25.01-03.03

04.03-31.03

П.п.  Мало STUDIO HB

34

38

56

38

34

38

34

Мало STUDIO (2)

68

76

113

76

68

76

68

Мало STUDIO + дополнително легло (3)

79

87

124

87

79

87

79

1 возрасен + 1 дете (02-11,99)

68

76

113

76

68

76

68

1 возрасен + 2 деца (02-11,99)

68

76

113

76

68

76

68

2 возрасни + 1 дете (02-11,99)

68

76

113

76

68

76

68

2 возрасни + 2 деца (02-11,99)

74

82

119

82

74

82

74

Мал апартман со 1 спална (2/2+2/3)  

01.12-20.12

21.12-27.12

28.12-01.01

02.01-05.01

06.01-24.01

25.01-03.03

04.03-31.03

П.п.  Мал апартман со 1 спална HB

34

38

56

38

34

38

34

Мал апартман со 1 спална (2)

68

76

113

76

68

76

68

Мал апартман со 1 спална + дополнително легло (3)

79

87

124

87

79

87

79

1 возрасен + 1 дете (02-11,99)

68

76

113

76

68

76

68

1 возрасен + 2 деца (02-11,99)

68

76

113

76

68

76

68

2 возрасни + 1 дете (02-11,99)

68

76

113

76

68

76

68

2 возрасни + 2 деца (02-11,99)

74

82

119

82

74

82

74

Големо STUDIO (2/2+2/3)

01.12-20.12

21.12-27.12

28.12-01.01

02.01-05.01

06.01-24.01

25.01-03.03

04.03-31.03

П.п. големо STUDIO HB

40

44

63

44

40

44

40

ГолемоSTUDIO  (2)

80

88

125

88

80

88

80

Големо STUDIO + дополнително легло (3)

91

100

137

100

92

100

92

1 возрасен + 1 дете (02-11,99)

80

88

125

88

80

88

80

1 возрасен + 2 деца (02-11,99)

80

88

125

88

80

88

80

2 возрасни + 1 дете (02-11,99)

80

88

125

88

80

88

80

2 возрасни + 2 деца (02-11,99)

86

94

131

94

87

94

87

3 возрасни + 1 дете (02-11,99)

91

100

137

100

92

100

92

Голем апартман со 1 спална (2/2+2/3)  

01.12-20.12

21.12-27.12

28.12-01.01

02.01-05.01

06.01-24.01

25.01-03.03

04.03-31.03

П.п.  Голем апартман со 1 спална HB

40

44

63

44

40

44

40

Голем апартман со 1 спална (2)

80

88

125

88

80

88

80

Голем апартман со 1 спална + дополнително легло (3)

91

100

137

100

92

100

92

1 возрасен + 1 дете (02-11,99)

80

88

125

88

80

88

80

1 возрасен + 2 деца (02-11,99)

80

88

125

88

80

88

80

2 возрасни + 1 дете (02-11,99)

80

88

125

88

80

88

80

2 возрасни + 2 деца (02-11,99)

86

94

131

94

87

94

87

3 возрасни + 1 дете (02-11,99)

91

100

137

100

92

100

92

Апартман со 2 спални (3/3+2/4+1/5)

01.12-20.12

21.12-27.12

28.12-01.01

02.01-05.01

06.01-24.01

25.01-03.03

04.03-31.03

П.п.  Апартман со 2 спални HB

51

55

80

55

51

55

51

Апартман со 2 спални (3)

102

111

160

111

102

111

102

Апартман со 2 спални + дополнително легло (4)

113

122

171

122

113

122

113

Апартман со 2 спални + 2 дополнителни легла (5)

124

134

183

134

124

134

124

3 возрасни + 1 дете (02-11,99)

102

111

160

111

102

111

102

3 возрасни + 2 деца (02-11,99)

108

117

166

117

108

117

108

4 возрасни + 1 дете (02-11,99)

113

122

171

122

113

122

113

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Доплата за FB со НВ - 7 евра за возрасен/ 5 евра за дете (2-11,99 г.).

-Новогодишна вечера (задолжително) - 55 евра за возрасен/ 28 евра за дете (2-11,99 г.).

-Божиќна вечера (задолжително) - 25 евра за возрасен/ 13 евра за дете (2-11,99 г.).

-Ран Букинг попустот не важи за период 29.12-02.01.2018.

-10 % попуст за резервации направени до 30.11.2017 и платени 100% до 05.12,2017. 

-6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 14=12 за престој во период 01.12-20.12.2018; 06.01-24.01.2019 и 04.03-31.03.2019.

-Екстра попустот не се комбинира со попустот за ран букинг.

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.


Слични понуди

Hotel ORLOVETS

Hotel ORLOVETS

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, ресторан, бар, ски гардеробер, конференциска сала, менувачница, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион/
Aparthotel NEVADA

Aparthotel NEVADA

Локација: Хотелот се наоѓа на 100 метри од ски лифтовите. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и забава: Фитнес ц
Hotel FINLANDIA

Hotel FINLANDIA

Локација: Хотелот се наоѓа на 800 метри од ски лифтовите. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, конференциска сала, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Само сместување/Полу пансион. Спорт
Apartments GREEN LIFE FAMILY

Apartments GREEN LIFE FAMILY

Локација: Хотелот се наоѓа на 5 минути од ски терените. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и забава: СПA ц