logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


Hotel GRAND MONASTERY zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Пампорово

Локација: Хотелот се наоѓа веднаш до Студенец ски терените.

Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг.

Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса.

Услуга: Само сместување/Ноќевање со доручек/Полу пансион.

Спорт и забава: СПA центар, внатрешен базен, џакузи, парна бања, сауна, масажи, фитнес центар, билијард, пинг-понг, соба за игри, куглана, детско катче, детско игралиште.

 

***ЗИМА 2018/2019!

GRAND MONASTERY Aparthotel 3*

 

 

 

 RO/BB/HB

STUDIO (2)

01.12-28.12

29.12-01.01

02.01-08.01

09.01-18.01

19.01-03.03

04.03-24.03

П.п.  STUDIO RO

26

42

34

26

30

25

STUDIO (2)

52

84

68

52

61

49

1 возрасен + 1 дете (02-11,99)

52

84

68

52

61

49

Апартман со 1 спална (2/2+2/3=1/4)

01.12-28.12

29.12-01.01

02.01-08.01

09.01-18.01

19.01-03.03

04.03-24.03

Апартман со 1 спална (2) RO

61

95

78

61

68

56

Апартман со 1 спална + дополнително легло (3)

61

95

78

61

68

56

Апартман со 1 спална + 2 дополнителни легла (4)

61

95

78

61

68

56

1 возрасен + 2 деца (02-11,99)

61

95

78

61

68

56

2 возрасен + 1 дете (02-11,99)

61

95

78

61

68

56

2 возрасен + 2 деца (02-11,99)

61

95

78

61

68

56

3 возрасен + 1 дете (02-11,99)

61

95

78

61

68

56

Апартман со 2 спални (4/4+2/5+1/6)

01.12-28.12

29.12-01.01

02.01-08.01

09.01-18.01

19.01-03.03

04.03-24.03

Апартман со 2 спални (4) RO

75

114

95

75

86

71

Апартман со 2 спални + дополнително легло (5)

75

114

95

75

86

71

Апартман со 2 спални + 2 дополнителни легла (6)

75

114

95

75

86

71

2 возрасен + 2 деца (02-11,99)

75

114

95

75

86

71

2 возрасен + 3 деца (02-11,99)

75

114

95

75

86

71

2 возрасен + 4 деца (02-11,99)

75

114

95

75

86

71

3 возрасен + 1 дете (02-11,99)

75

114

95

75

86

71

3 возрасен + 2 деца (02-11,99)

75

114

95

75

86

71

3 возрасен + 3 деца (02-11,99)

75

114

95

75

86

71

4 возрасен + 1 дете (02-11,99)

75

114

95

75

86

71

4 возрасен + 2 деца (02-11,99)

75

114

95

75

86

71

5 возрасен + 1 дете (02-11,99)

75

114

95

75

86

71

Апартман со 3 спални (6/6+2/7+1/8)

01.12-28.12

29.12-01.01

02.01-08.01

09.01-18.01

19.01-03.03

04.03-24.03

Апартман со 3 спални (6) RO

108

144

121

108

121

104

Апартман со 3 спални + дополнително легло (7)

108

144

121

108

121

104

Апартман со 3 спални + 2 дополнителни легла (8)

108

144

121

108

121

104

5 возрасен + 1 дете (02-11,99)

108

144

121

108

121

104

5 возрасен + 2 деца (02-11,99)

108

144

121

108

121

104

5 возрасен + 3 деца (02-11,99)

108

144

121

108

121

104

6 возрасен + 1 дете (02-11,99)

108

144

121

108

121

104

6 возрасен + 2 деца (02-11,99)

108

144

121

108

121

104

7 возрасен + 1 дете (02-11,99)

108

144

121

108

121

104

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

- Доплата за бебешко креветче 2,50 евра од ден.

-Доплата за BB - 5 евра за возрасен/ 4 евра за дете (2-11,99 г.). 

-Доплата за HB - 15 евра за возрасен/ 12 евра за дете (2-11,99 г.). (Само во период 08.01.-25.03.)

-Новогодишна вечера во ресторан (не задолжително) - 92 евра за возрасен/ 46 евра за дете (2-11,99 г.). 

-Новогодишна вечера во „Mehana“ (не задолжително) - 77 евра за возрасен/ 38 евра за дете (2-11,99 г.). 

-SPO 15 % попуст за резервации направени од 01.12.2018 па наваму за пристигнувања од 24.02.2019 до крај на сезоната. (Не важи за доплатата за исхрана.)

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.


Слични понуди

Hotel STEAM RESORT

Hotel STEAM RESORT

Локација: Хотелот се наоѓа на 20 метри од главниот пат Пампорово - Девин, на 850 метри од центарот, на 500 метри од најблискиот ски центар. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, 2 ресторана, лоби-бар, сеф, конференциска сала, факс услуги, интернет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, камин, сат
Hotel ORPHEUS

Hotel ORPHEUS

Локација: Хотелот се наоѓа на 150 метри центарот на Пампорово, на 100 метри од ски терените. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, 2 бара, ски гардеробер, конференциска сала, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга:&nbs
Aparthotel NEVADA

Aparthotel NEVADA

Локација: Хотелот се наоѓа на 100 метри од ски лифтовите. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и забава: Фитнес ц
Hotel MALINA RESIDENSE

Hotel MALINA RESIDENSE

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри од ски лифтовите. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион.   ***ЗИМА 2018/2019!