logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


Aparthotel NEVADA zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Пампорово

Локација: Хотелот се наоѓа на 100 метри од ски лифтовите.

Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, ски гардеробер, паркинг.

Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса.

Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион.

Спорт и забава: Фитнес центар, сауна, детско катче.

 

***ЗИМА 2018/2019!

NEVADA Aparthotel 3*

 

 

 

 

 

BB/HB

STUDIO (1+1/2+2/3)

08.12-22.12

23.12-28.12

29.12-02.01

03.01-26.01

27.01-05.03

06.03-31.03

П.п.  STUDIO BB

18

25

38

18

20

16

STUDIO соба (1)

35

51

76

37

39

33

STUDIO соба (2)

35

51

76

37

39

33

STUDIO соба + дополнително легло (3)

48

68

102

50

53

44

1 возрасен + 1 дете (02-11,99)

35

51

76

37

39

33

1 возрасен + 2 деца (02-11,99)

44

63

95

46

49

41

1 возрасен + 3 деца (02-11,99)

53

76

114

55

59

49

2 возрасни + 1 дете (02-11,99)

44

63

95

46

49

41

2 возрасни + 2 деца (02-11,99)

53

76

114

55

59

49

Апартман со 1 спална (2/2+2/4)  

15.12-22.12

23.12-28.12

29.12-02.01

03.01-26.01

27.01-05.03

06.03-31.03

П.п.  Апартман со 1 спална BB

20

28

40

21

22

19

Апартман со 1 спална (2)

40

56

81

42

45

38

Апартман со 1 спална + дополнително легло (3)

55

75

109

57

60

52

Апартман со 1 спална + 2  дополнителни легла (4)

69

95

138

71

76

65

1 возрасен + 1 дете (02-11,99)

40

56

81

42

45

38

1 возрасен + 2 деца (02-11,99)

51

70

101

52

56

48

1 возрасен + 3 деца (02-11,99)

61

83

121

63

67

57

2 возрасни + 1 дете (02-11,99)

51

70

101

52

56

48

2 возрасни + 2 деца (02-11,99)

61

83

121

63

67

57

2 возрасни + 3 деца (02-11,99)

71

97

142

73

78

67

3 возрасни + 1 дете (02-11,99)

65

89

130

67

71

61

STUDIO (1+1/2+2/3)

08.12-22.12

23.12-28.12

29.12-02.01

03.01-26.01

27.01-05.03

06.03-31.03

П.п. STUDIO HB

25

33

46

26

27

24

STUDIO соба (1)

51

66

91

52

55

48

STUDIO соба (2)

51

66

91

52

55

48

STUDIO соба + дополнително легло (3)

68

89

123

70

74

65

1 возрасен + 1 дете (02-11,99)

51

66

91

52

55

48

1 возрасен + 2 деца (02-11,99)

63

82

114

65

68

60

1 возрасен + 3 деца (02-11,99)

76

99

137

78

82

72

2 возрасни + 1 дете дете (02-11,99)

63

82

114

65

68

60

2 возрасни + 2 деца (02-11,99)

76

99

137

78

82

72

Апартман со 1 спална (2/2+2/4)  

15.12-22.12

23.12-28.12

29.12-02.01

03.01-26.01

27.01-05.03

06.03-31.03

П.п.  Апартман со 1 спална HB

28

35

48

29

30

27

Апартман со 1 спална (2)

56

71

96

57

60

53

Апартман со 1 спална + дополнително легло (3)

75

96

130

77

81

72

Апартман со 1 спална + 2  дополнителни легла (4)

95

120

163

97

102

90

1 возрасен + 1 дете (02-11,99)

56

71

96

57

60

53

1 возрасен + 2 деца (02-11,99)

70

89

120

71

75

66

1 возрасен + 3 деца (02-11,99)

83

106

144

86

90

80

2 возрасни + 1 дете (02-11,99)

70

89

120

71

75

66

2 возрасни + 2 деца (02-11,99)

83

106

144

86

90

80

2 возрасни + 3 деца (02-11,99)

97

124

168

100

104

93

3 возрасни + 1 дете (02-11,99)

89

113

154

91

96

85

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

 

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.


Слични понуди

Hotel MALINA RESIDENSE

Hotel MALINA RESIDENSE

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри од ски лифтовите. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион.   ***ЗИМА 2018/2019!
Aparthotel MOUNTAIN LODGE

Aparthotel MOUNTAIN LODGE

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Полу пансион.   ***ЗИМА 2018/2019! MOUNTAIN LODGE 3*
Hotel PAMPOROVO

Hotel PAMPOROVO

Локација: Хотелот се наоѓа во срцето на Родопските планини, на 600 метри од ски центарот Студенец. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, конференциска сала, менувачница, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тера
Hotel MPM MERRYAN

Hotel MPM MERRYAN

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на ски ресортот. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Полу пансион. Спорт и забава: СПA центар, џакузи, па