logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net

Локација: Бул. Јане Сандански 67, Скопје


НА СКИЈАЊЕ ВО АВСТРИЈА - ИГЛС + СКИ КАРТА zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Екскурзии
Место: Австрија

Локација: Хотелот „Bon Alpina“ се наоѓа во центарот на градчето Иглс, на 300 метри од ски зоната „Patscherkofel“. Пред хотелот има автобуска станица до „Stubai Glacier“.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, купатило, тераса. 

Услуга: Полу пансион.

Спорт и забава: Надворешен загреан базен, внатрешен базен, фитнес центар, СПА центар, сауна, солариум, масажи, џакузи, парна бања, салон за убавина, детско катче.

 

*Двокреветна соба стандард - цена за 7 ноќевања.

 
дата 2 возрасни 2 возрасни + 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете (2-6) 2 возрасни + 1 дете (14-18) 2 возрасни + 1 дете (6-14)
16.12.2017  574  860  574  821  676
26.12.2017  900  1350  900  1317  1057
06.01.2018  798  1196  798  1160  936
13.01.2018  798   1196  798  1160  936
20.01.2018  798   1196  798  1160  936
27.01.2018  731  1096   731   1057   858
03.02.2018   731   1096   731   1057   858
10.02.2018   731   1096   731   1057   858
17.02.2018   731   1096   731   1057   858
24.02.2018   731   1096   731  1057  858
03.03.2018  513  770  513  737  610
10.03.2018  501  752   501  749  603
17.03.2018   501   752   501  749  603
24.03.2018   501   752   501  749  603

 

*Двокреветна соба супериор - цена за 7 ноќевања.

 
дата 2 возрасни 2 возрасни + 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете (2-6) 2 возрасни + 1 дете (6-14) 2 возрасни + 1 дете (14-18)
16.12.2017 598 897 598 706 863
26.12.2017 925 1387 925 1090 1360
06.01.2018 822 1233 822 967 1196
13.01.2018 822 1233 822 967 1196
20.01.2018 822 1233 822 967 1196
27.01.2018 755 1133 755 888 1106
03.02.2018 755 1133 755 888 1106
10.02.2018 755 1133 755 888 1106
17.02.2018 755 1133 755 888 1106
24.02.2018 755 1133 755 888 1106
03.03.2018 532 797 532 634 767
10.03.2018 526 788 526 633 791
17.03.2018 526 788 526 633 791
24.03.2018 526 788 526 633 791

 

*Дополнителни информации:

-Ски зона - Patscherkofel е по 3 пат беше домаќин на Зимските Олимписки игри о јануари 2012. Различните сончеви писти овозможуваат различен степен на тежина и се достапни за сите возрасти. Нудат прекрасна панорама над цел Инсбрук и над 100 алпински врва. 

-Надморска височина: 1009 м. - 1960 м.

-Ски патеки: општа должина 18 км, лесни  - 5 км (28%), средни- 9 км (50%), тешки- 4 км(22%)

-Ски услуги: 5 лифта,1 гондола,3 жичари и 1 лифт.

-Цена на ски карта: возрасен: 37 евра на ден, дете 23 евра  на ден.

-Траење на сезоната: декември – април.

 

*Повеќе информации за ски терените и ски билетите на: http://www.patscherkofelbahnen.at/en/winter/tickets-and-rates

 

 

*ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

-7 ноќевања со доручек и вечера.

-Вкучена 6 дневна ски карта за „Patscherkofel“.

-Вклучена празнична вечера на Бадник, Коледе, новогодишна вечера со музика и танци.

-Паркинг.

-СПА центар: внатрешен и надворешен загреан базен, парна бања, сауна, зона за релаксирање, фитнес центар.

 

*ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

-Транспорт.

-Патничко осигурување.

-Лични трошоци.

 

*Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мк


ПОНУДИ - Резултати од пребарувањето