logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net

Локација: Бул. Јане Сандански 67, Скопје


ВЕЛИГДЕН на Островот РОДОС zvezdazvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Екскурзии
Место: Грција

Велигден на островот Родос

Чартер програма од Софија

4 дена / 3 ноќи, 06-09 април 2018 година
 

Организирана патна програма:

ДЕН 1 - Петок

Средба на аеродром Софија со претставник на тур-оператор и испраќање на директен лет Софија - Родос. По слетувањето, добредојде од партнер на партнерската компанија, префрлање во хотелот. Сместување. Ноќевање.

ДЕН 2 - Сабота

Слободно време за одмор или дополнителни екскурзии до Родос и Линдос.

ДЕН 3 - Недела

Христос Воскресе! Слободно време.

ДЕН 4 - Понеделник

Појадок и трансфер до аеродромот Родос. Поаѓање.

 

*ХОТЕЛИ ВО ПРОГРАМАТА:

1.Хотел „Angela Suites & Lobby“ 3* - Хотелот се наоѓа во центарот на градот Родос, на 15 километри од аеродромот и е комплетно реновиран во 2014 година. Поседува надворешен базен. Собите се опремени со клима, ТВ, Wi-Fi, телефон, фрижидер, сеф, тоалет, фен, тераса. Фасцинантните локација на Angela Suites обезбедува лесен пристап до средновековен град, како и до продавниците и најфреквентните ноќни установи во Родос. Познатиот Акропол на Родос, од кој се открива поглед на Егејското Море и градот, се наоѓа на не повеќе од 15 минути пешачење.

На база ноќевање со појадок.

Цените се со пресметан попуст за предвремена резервација до 31.01!
Појадок се служи во ресторанот на хотелот „Oktober“.

2 возрасни 2 возрасни+1 дете(2-12) 1 возрасен 1 возрасен+1 дете(2-12)
575 819 314 558

 

2.Хотел „Noufara“ 2* - Хотелот е централно лоциран во центарот на комерцијалната улица Родос, само 5 минути пешачење од Стариот град и 400 метри од плажа Ели. Поседува бар, кафетерија. Собите се опремени со клима (доплата), ТВ, Wi-Fi (доплата), телефон, фрижидер, сеф, тоалет, тераса. 

На база ноќевање со појадок.

2 возрасни 3 возрасни 1 возрасен
587 861 334

 

3.Хотел „Oktober“ 3* - Хотелот се наоѓа во центарот на градот Родос, неколку метри од Стариот град, плажа и казино. 13 км од аеродромот. Поседува надворешен базен, 2 бара, ресторан, градина. Собите се опремени со клима, ТВ, Wi-Fi, телефон, фрижидер, сеф, тоалет, фен, тераса.

На база ноќевање со појадок.

2 возрасни 1 возрасен 1 возрасен + дете(2-12)
605 338 581

 

4.Хотел „Alga“ 3* - Хотелот е 50 метри од плажа и само 5 минути пешачење од центарот на Родос. Поседува надворешен базен, бар, ресторан, пинг-понг, паркинг. Собите се опремени со клима, ТВ, Wi-Fi, телефон, фрижидер, сеф, тоалет, тераса.

На база All Inslusive или полу пансион.

  ALL HB ALL HB ALL HB
1/2 стандард соба 2 возрасни 2+1 возрасни 2 возрасни+1 дете(2-12)
787 655 1156 957 1106 940
1/2 супериор соба 2 возрасни  2+1 возрасни  2 возрасни+1 дете(2-12)
847 715 1237 1038 1181 1015
1/1 стандард соба 438 372  
1/1 супериор соба 490 423
фамилијарна соба 2 спални 3 возрасни+1 дете(2-12) 4 возрасни 2 возрасни+2 деца(2-12)
1541 1309 1574 1309 1508 1309

 

5.Хотел „Best Western Plaza“ 4* - Хотелот се наоѓа во центарот на Родос, 400 метри од стариот дел на градот и 200 метри од плажа. На 14 км од аеродромот. Поседува надворешен базен, бар, ресторан, џакузи, сауна. Собите се опремени со клима, ТВ, Wi-Fi, телефон, фрижидер, сеф, тоалет, фен, тераса.

На база ноќевање со појадок, полу пансион или полн пансион.

  BB HB FB BB HB FB BB HB FB BB HB FB
1/2 стандард соба 2 возрасни 2+1 возрасни 2 возрасни+1 дете (2-10) 2 возрасни+1 дете (10-16) 
677 755 827 987 1104 1212 921 999 1071 968 1066 1156
1/2 стандард соба 1 возрасен  
420 459 495
1/1 стандард соба 1 возрасен
390 430 466

 

6.Хотел „Kresten Palace“ 4* - Хотелот се наоѓа на рид со поглед на морето, на 6 километри од градот Родос и Фалираки, 3 км од селото Коскиноу. Хотелот има сопствена плажа. Има редовен автобус што го поврзува хотелот со градот. Поседува надворешен базен, 3 бара, 2 ресторана, мини-маркет, паркинг, фитнес центар, сауна, масажи, пинг-понг, мини-голф, одбојка, детски базен и детско катче. Собите се опремени со клима, ТВ, Wi-Fi, телефон, фрижидер, сеф, тоалет, фен, тераса.

На база полу пансион.

1/2 соба - градина 2 возрасни 2+1 возрасни 2 возрасни+1 дете(2-12)  
718 1040 962
1/2 соба - море 2 возрасни  2+1 возрасни  2 возрасни+1 дете(2-12) 
729 1057 972
1/2 промо - градина 2 возрасни  2+1 возрасни  2 возрасни+1 дете(2-12) 
693 1011 937
1/1 соба - градина 1 возрасен  
474
фамилијарна - градина 3 возрасни+1 дете (2-12) 2+2 возрасни 2 возрасни+1 дете(2-12) 2 возрасни+2 деца(2-12) 2+1 возрасни+1 дете (0-10)
1301 1382 972 1276 1301
фамилијарна - море 3 возрасни+1 дете (2-12)  2+2 возрасни  2 возрасни+1 дете(2-12)  2 возрасни+2 деца(2-12)  2+1 возрасни+1 дете (0-10)
1071 1315 1404 983 1290

 

7.Хотел „Mediterranean“ 4* -Хотелот се наоѓа на познатата песочна плажа Ели до аквариумот во Родос, во близина на тврдината и Стариот град, пред самата плажа. Поседува надворешен базен, 2 бара, ресторан, хемиско чистење, паркинг. Собите се опремени со клима, ТВ, Wi-Fi, телефон, мини-бар (доплата), сеф, тоалет, фен, тераса. 

На база ноќевање со појадок, полу пансион или полн пансион.

  BB HB FB BB HB  FB BB HB FB 
1/2 стандард соба 1 возрасен  
426 440 477
1/2 соба - море 2 возрасни 2+1 возрасни 2 возрасни+1 дете(2-12)
750 778 852 1085 1128 1238 1059 1095 1186
1/2 соба - стр. море 2 возрасни 2+1 возрасни   
715 744 817 1039 1082 1192
1/2 соба - делумно море 2+1 возрасни    
1016 1052 1143
1/2 стандард соба 2 возрасни  2+1 возрасни  2 возрасни+1 дете(2-12) 
701 730 803 1020 1063 1173 998 1034 1126
јуниор свит 2 возрасни  
860 889 962
1/1 стандард соба 1 возрасен
415 429 466

 

8.Хотел „Amathus Beach“ 5* -Хотелот се наоѓа покрај плажа во Иксиа, 8,8 км од аеродромот. Поседува 4 базен, 3 барa, 3 ресторанa, тениски терен, мини-маркет, СПА центар, амам, топол базен, џакузи, масажи, детски базен и детко катче. Собите се опремени со клима, ТВ, Wi-Fi, телефон, мини-бар (доплата), сеф, тоалет, фен, тераса.

На база ноќевање со појадок, All Inslusive или полу пансион.

  ALL BB HB ALL BB HB ALL BB HB
бунгалов 2 возрасни 2 возрасни+1 дете (2-12) 2 возрасни+2 деца (2-12)
969 810 905 1252 1053 1173 1616 1378 1521
1/2 соба - градина 2 возрасни  2+1 возрасни  2 возрасни+1 дете (2-12) 
877 718 813 1281 1042 1185 1161 962 1081
1/2 соба - море 2 возрасни   2+1 возрасни   2 возрасни+1 дете (2-12) 
956 797 892 1388 1149 1292 1240 1041 1160
1/1 соба - градина 1 возрасен  
504 425 473
1/1 соба - море 1 возрасен 
544 464 512

 

9.Хотел „Rodos Park Suites & SPA“ 5* - Хотелот е 300 метри од центарот на Родос, 16 км од аеродромот. Во непосредна близина на стариот дел на градот.Поседува надворешен базен, 3 бара, ресторан, СПА центар, сауна, амам, масажи, спа процедури. Собите се опремени со клима, ТВ, Wi-Fi, телефон, мини-бар (доплата), сеф, тоалет, фен, тераса.

На база ноќевање со појадок или полу пансион.

  BB HB
1/2 делукс соба 2 возрасни
992 1207
1/2 стандард соба 2 возрасни
878 1093
1/1 стандард соба 1возрасен
589 697

 

*ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

-Авионски билет Софија - Родос - Софија со вклучени аеродромски такси.

-7 кг рачен багаж и 20 кг чекиран багаж.

-Транспорт аеродром - хотел - аеродром.

-3 ноќевања во хотел по избор на соодветната угостителска база.

-Покритие за здравствено осигурување од 10 000 евра.

-Услуга од претставник на партнерската компанија на тур-операторот на руски јазик.

 

*ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

-Трошоци за гориво (доколку има).

-Дополнителни екскурзии.

-Трошоци од личен карактер.

*Задолжителен општински данок, платен од страна на туристите на терен во хотелот (во сила од 01.01.18).

-5 * хотели - 4 евра за вечер, за соба.
-4 * хотели - 3 евра за вечер, по соба.
-3 * хотели - € 1,50 за вечер, за соба.
-2 * и 1 * хотели и апартмани - 0,50 евро за вечер, за соба.


*Забелешка: Екскурзии се одржуваат на руски јазик и евидентирани на терен.


*Распоред на лет: Ќе биде објавен дополнително!

 

*Начин на плаќање: готовина или банка. 30% од цената на пакетот се наплаќа по резервација. Доплата до 50% до крајниот рок за запишување. До 100% до 14 дена пред датумот на заминување.

*Програмата се спроведува со најмалку 80 регистрирани туристи. Доколку не се собере потребниот број на туристи и програмата нема да заврши, платени туристи ќе бидат информирани 14 дена пред датумот на заминување.


ПОНУДИ - Резултати од пребарувањето