logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net

Локација: Бул. Јане Сандански 67, Скопје


10 ДНЕВЕН ОДМОР НА МОРЕ СО ТЕРМАЛНА ВОДА zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Екскурзии
Место: Грција

10 ДНЕВЕН ОДМОР НА МОРЕ СО ТЕРМАЛНА ВОДА

Островот Евиа-Едипсос

25.05.-03.06.2018

10 дена, 9 ноќевања

 

Сместување во хотел „Diethnes“ во двокреветни соби.
Хотелот „Diethnes“ се наоѓа во центарот на Едипсос, на 200 метри од топлите извори и плажата. Секое студио е комплетно опремено со телевизија, клима, интернет, тоалет, тераса.

 

-Поаѓање во 23.00 часот на 24.05. пред хотел „Русија“.

-Напуштање на хотелот во 12.00 ч. и заминување кон Скопје.

 

*Цена на аранжманот: 220 евра.

 

*Во цената на аранжманот е вклучено:

-Сместување во хотел „Diethnes“ на база полупансион.

-Автобуски превоз Скопје-Едипсос-Скопје.

-Услугите на придружниците на групата и преставниците на агенцијата за време на престојот.

-Трошоци за организација на патувањето.

 

*Во цената на аранжманот не е вклучено:

-Превоз со траект на релација Глифа-Агокамнос.

 

*ВАЖНО!

Од 01.01.2018 во хотелите е воведено наплатување на туристичка такса. Износот се разликува според категоризацијата на хотелот.

Туристичката такса за престој е подложна на промени и се плаќа директно во хотелот:

-5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
-4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
-3*хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
-1* & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

 

*Пријавување со аванс од 50 евра, до пополнување на местата.

*Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

 


ПОНУДИ - Резултати од пребарувањето