logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Aparthotel Katel - Агиос Николаос zvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Грција
Место: Евиа

Локација: Се наоѓа во Агиос Николаос на самата плажа.

Општи информации: Апартхотелот поседува рецепција, сеф, бар, паркинг, детско игралиште, скара. 
 
Сместување: Секоја соба поседува клима, ТВ, кујна, тоалет, тераса, Wi-Fi. 
 
Услуга: Само ноќевање.
 

КАТЕЛ

месец

јуни

јули

август

септември

термин

5

12

19

26

3

10

17

24

31

7

14

21

28

4

11

18

25

ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

По лице со заедничка кујна

91

91

91

91

91

99

119

119

119

119

119

119

103

91

91

91

91

По лице со кујна

105

105

105

105

105

115

140

140

140

140

140

140

120

105

105

105

105

 
Цените се однесуваат по лице за 7 ноќевања/8 дена.
Туристичка такса во студија и апартмани изнесува 0,50€, а во хотелите 1,50€ дневно.
 
 
АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ 55€ + 5€ за траект по човек
 
Автобуски превоз, места и станица на поаѓање:
- Скопје, во  00:30 ч. (паркинг спроти хотеl "Holiday Inn")
- Велес, во  01:00 ч.  (бензиска пумпа, мотел "Македонија")
- Неготино, во  01:30 ч.  (бензиска пумпа "Макпетрол")
- Смоквица, во  02:00 ч. (бензиска пумпа "BWO петрол")
- Гевгелија, во  02:30 ч.  (бензиска пумпа, граничен премин)
Поаѓање од Грција: 
- Истиот ден попладне.

– Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
– Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
 

Слични понуди

Apart-hotel DAFNI Studios

Apart-hotel DAFNI Studios

Локација: Хотелот се наоѓа во Едипсос, на 400 метри од термалните извори, 50 метри од големиот маркет Галаксис и 120 метри од градската плажа. Сместување: Хотелот располага со двокреветни соби, опремени со комплетно опремена кујна, купатило со туш кабини, балкон со поглед на градот или дворот, фрижидер, ТВ. Dafni studio месец ју
Thalassa Hotel

Thalassa Hotel

Thalassa Hotel   Локација: Овој хотел е сместен на само 30 метри од море  до самата плажа. Во близина има таверни, ресторани,кафулиња, слаткарници, пекари , маркети, продавници за сувенири.   Општи информации: Хотелот располага соби кои се двокреветни и трокреветни и сите се со поглед на море. Објектот во својот состав има реце
Hotel METROPOL - Едипсос

Hotel METROPOL - Едипсос

Локација: Хотел Метропол е сместен на неколку минути пешачење од плажата, во спа одмаралиште Едипсос. Рестораните и продавниците се одалечени 3 минути пешачење. Гостите можат да го посетат и Агио Николау, кое е одалечено само 4 километри а е познато по песочните плажи и бројните рибни ресторани.    Капацитет: Собите се двокреветн