logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net

Локација: Бул. Јане Сандански 67, Скопје


8ми МАРТ ВО ВАЛОНА zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Екскурзии
Место: Албанија

8ми МАРТ ВО ВАЛОНА!

 

ДЕН 1. (09.03.2018 - петок) СКОПЈЕ - ВАЛОНА 

Тргнување од Скопје во 23.30 часот од пред паркингот на хотел „Русија“.

 

ДЕН 2. (10.03.2018-сабота) ВАЛОНА

Патување преку Тетово, Гостивар, Кичево, Струга и влегување во Албанија преку граничниот премин Ќафасан. Во утринските часови пристигнување во Валона. Сместување на групата во хотелот “АЛИКО“. Краток одмор. Запознавање со местото. Слободно време .Свечена вечера која содржи:Салата овал за 4 лица

  • Салата од морски плодови (овал за 4 лица)
  • Супа за секое лице
  • Паста – Макарони со морски плодови
  • Риба
  • Сладолед, слатко или торта
  • Музика со DJ

 

ДЕН 3. (11.03.2018 - недела) ВАЛОНА – СКОПЈЕ

Појадок.

Напуштање на хотелот и тргнување за Македонија. Попатно застанување во Елбасан.

Во вечерните часови пристигнување во Скопје.

 

*ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 69 евра (4300,00 денари)

 

*ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО: 

-Превоз со современ туристички автобус.

-Сместување во хотелот АЛИКО,  во двокреветни и трокреветни соби, на база ноќевање со појадок и свечена вечера.

-Услугите на придружниците на групата и преставниците на агенцијата за време на престојот.

-Трошоци за организација на патувањето.

*ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

-Патничко осигурување.

 

*Доплата: 

-Доплата за 1/1 соба е 50% од цената на аранжманот.

 

*НАПОМЕНА:

-За реализација на аранжманот, потребен е миниум од 40 патници.

-За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Т.А. Солвекс Травел.


ПОНУДИ - Резултати од пребарувањето