logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


Apartotel ROME PALACE DELUXE zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Сончев Брег

Локација: Хотелот се наоѓа на 3 минути од плажата.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, ресторан, бар, менувачница, сервис за перење и пеглање, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини-бар/кујна, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, тераса.

Услуга: All Inclusive.

Спорт и забава:  Надворешен базен, детски базен, детско игралиште, СПА центар, џакузи, фитнес центар, сауна, солариум, масажа.

 

Rome Palace Deluxe 4*                 ALL
DBL соба (1/2)   01.05-15.06 16.06-05.07 06.07-25.08 26.08-10.09 11.09-30.09
п.п. DBL ALL  40 52 64 52 40
SGL соба 59 82 107 82 59
DBL соба 81 104 129 104 81
1 возрасенs + 1 детe (02-12.99) 72 93 116 93 72
STUDIO (2/2+1/3)  01.05-15.06 16.06-05.07 06.07-25.08 26.08-10.09 11.09-30.09
п.п. STUDIO ALL  44 56 70 56 44
STUDIO - SGL употреба 87 113 140 113 87
изнајмување STUDIO /2 лица/ 87 113 140 113 87
STUDIO + дополнително легло /3 лица/ 122 158 196 158 122
1 возрасенs + 1 детe (02-12.99) 87 113 140 113 87
1 возрасенs + 2 деца (02-12.99) 87 113 140 113 87
2 возрасни + 1 детe (02-12.99) 87 113 140 113 87
STUDIO SUPERIOR (2+2/3+1/3)  01.05-15.06 16.06-05.07 06.07-25.08 26.08-10.09 11.09-30.09
п.п. STUDIO SUPERIOR ALL  47 62 76 62 47
STUDIO SUPERIOR - SGL употреба N/A N/A N/A N/A N/A
STUDIO SUPERIOR /2 лица/ N/A N/A N/A N/A N/A
STUDIO SUPERIOR + дополнително легло /3 лица/ 132 174 213 174 132
1 возрасенs + 1 детe (02-12.99) N/A N/A N/A N/A N/A
1 возрасенs + 2 деца (02-12.99) N/A N/A N/A N/A N/A
2 возрасни + 1 детe (02-12.99) N/A N/A N/A N/A N/A
2 возрасни + 2 деца (02-12.99) 118 155 190 155 118
3 возрасни + 1 детe (02-12.99) 132 174 213 174 132
апартман со 2 спални (4/4+2/6)  01.05-15.06 16.06-05.07 06.07-25.08 26.08-10.09 11.09-30.09
p.p in апартман со 2 спални ALL  44 59 70 59 44
изнајмување апартман со 2 спални /4 лица/ 175 235 281 235 175
апартман со 2 спални + дополнително легло /5 лица/ 210 282 337 282 210
апартман со 2 спални +2 дополнителни легла /6 лица/ 245 328 393 328 245
2 возрасни + 2 деца (02-12.99) 157 211 253 211 157
3 возрасни + 1 детe (02-12.99) 166 223 267 223 166
3 возрасни + 2 деца (02-12.99) 166 223 267 223 166
4 возрасни + 1 детe (02-12.99) 175 235 281 235 175
4 возрасни + 2 деца (02-12.99) 197 264 316 264 197
5 возрасни + 1 детe (02-12.99) 210 282 337 282 210

10% попуст за резервации направени до 30.04 и платени 100% до 10.05

7 = 5; 8 = 6, 9 = 7, 10 = 8; 11 = 9; 12 = 10, 13 = 11, 14 = 10, за резервации со пристигнувања во периоди 01.05-08.06 и 11.09.-30.09

7 = 6; 8 = 7, 9 = 8, 10 = 9; 11 = 10; 12 = 11, 13 = 12, 14 = 12, за резервации со пристигнувања во периодот 09.06-15.06 и 26.08.-10.09


Слични понуди

Hotel LION

Hotel LION

Локација: Хотелот се наоѓа на 200 метри од плажата во северниот дел на Сончев Брег. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, 2 ресторана, лоби-бар, бар, тераса, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, Wi-Fi, телефон, мини-бар, купатило со када, фен, тераса. Услуга: Полу пансион + (доручек, вечера, пијалок). Спорт и
Hotel PRESTIGE HOUSE

Hotel PRESTIGE HOUSE

Локација: Хотелот се наоѓа на 5 минути од плажата, а на 10 минути од центарот на Сончев Брег. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, бар, ресторан,  градина,  интернет, менувачница, паркинг. Сместување: Секоја соба е опремена со клима, кабелскаТВ, телефон, фрижидер/кујна, купатило, тераса. Услуга: A
Hotel BARCELO ROYAL BEACH

Hotel BARCELO ROYAL BEACH

Локација : На 100 метри од песочната плажата, во центарот на ресортот.Општи информации : Хотелот е изграден во 2007 година и располага со рецепција со лоби,  6 лифта, 6 ресторана, кафич, пиано бар, лоби-бар, 3 надворешни базени и еден внатрешен со бесплатни лежалки и чадори, 3 конференциски сали, продавница, СПА, Wi-Fi. Сместување :
Hotel GRAND OASIS

Hotel GRAND OASIS

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, ресторан, бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини-бар, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/All Inclusive. Спорт и забава:  Надворешен базен, детски базе