logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net

Локација: Бул. Јане Сандански 67, Скопје


Нова Година во најубавиот град на Јонското Море zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Албанија
Место: Саранда

НОВА ГОДИНА ВО САРАНДА, АЛБАНИЈА

 

1 Ден: Тргнување од Скопје кон Албанија преку граничниот премин Ќафасан. Попатна посета на Елбасан и неговата вековна тврдина и плато на безистен. После Елбасан, продолжување на патот кон Саранда. Пристигање во Саранда. Сместување и вечера.

2 Ден: Појадок. Факултативна посета на волшебниот извор на реката Бистрица наречен Синото Око. Слободно попладне. Вечера.

3 Ден: Појадок. Факултативна посета на древниот град Бутринт. Слободно попладне. Свечена вечера и прослава на новогодишната вечер.

4 Ден: Појадок. Заминување за Скопје, со попатни паузи. Пристигање во Скопје во вечерните часови.

Цена на аранжманот: 159 ( 9900 ден. )

Во цената е вклучено:

  • Превоз со високо туристички автобус
  • 3 ноќевања на база полупансион
  • Новогодишна вечера со музика
  • Придружник на група и претставник на агенција
  • Трошоци за организација на патување

Во цената не е вкулчено:

  • Организирана посета на древниот град Бутринти 10€
  • Организирана посета на Сино Око 5€
  • Патничко осигурување

Напомена:

  • За реализација на аранжманот, потребен е минимум 40 патници
  • За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и ТА Солвекс Травел

ПОНУДИ - Резултати од пребарувањето