logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


Hotel Perelik zvezdazvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Пампорово

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби бар, ресторан, a la carte ресторан, подземен паркинг.

Сместување: располага со двокреветни соби, апартмани со 1 спална и апартмани со 2 спални. Собите располагаат со: ТВ со сателитска, телефон, Wi-fi, мини  бар, централно греење, сет за кафе, сеф, купатила со туш кабини, некои од собите имаат балкон.

 Услуга: Ноќевање со доручек, полупансион и полн пансион.

Спорт и забава: релаксирачка зона, внатрешен базен, сауна, соба за масажи, фитнес центар, конференциска сала, сала за куглање.

 

 *ЗИМА 2018/2019!

PERELIK 5*

 

 

HB/FB/HB

JUNIOR SUITE (2/2+2/3+1/4)

10.12-28.12

29.12-04.01

05.01-20.04

П.п.  JUNIOR SUITE HB

56

75

56

JUNIOR SUITE  (2)

113

150

113

JUNIOR SUITE (1)

69

150

69

JUNIOR SUITE  + дополнително легло (3)

155

205

155

JUNIOR SUITE  + дополнително легло (4)

198

260

198

1 возрасен + 1 дете (03-06,99)

79

105

79

1 возрасен + 1 дете (07-11,99)

94

124

94

1 возрасен + 2 деца (03-06,99)

91

122

91

1 возрасен + 1 дете (03-06,99) + 1 дете (07-11,99 )

106

141

106

1 возрасен + 2 деца (07-11,99)

123

162

123

2 возрасни + 1 дете (03-6,99)

124

167

124

2 возрасни + 1 дете (07-11,99)

141

187

141

2 возрасни + 2 деца (03-6,99)

136

184

136

2 возрасни + 1 дете (03-6,99) + 1 дете ( 07-11,99)

153

205

153

2 возрасни + 2 деца (07-11,99)

170

225

170

3 возрасни + 1 дете (03-6,99 )

167

222

167

3 возрасни + 1 дете ( 07-11,99 )

184

243

184

Мезонет со 1 спална (2/2+2/3+1/4)

10.12-28.12

29.12-04.01

05.01-20.04

П.п. Мезонет со 1 спална HB

69

90

69

Мезонет со 1 спална

138

179

138

Мезонет со 1 спална + дополнително легло (3)

181

235

181

Мезонет со 1 спална + дополнително легло (4)

223

290

223

1 возрасен + 1 дете (03-06,99)

138

179

138

1 возрасен + 1 дете (07-11,99)

138

179

138

1 возрасен + 2 деца (03-06,99)

150

197

150

1 возрасен + 1 дете (03-06,99) + 1 дете (07-11,99 )

150

197

150

1 возрасен + 2 деца (07-11,99)

167

217

167

2 возрасни + 1 дете (03-6,99)

150

197

150

2 возрасни + 1 дете (07-11,99)

167

217

167

2 возрасни + 2 деца (03-6,99)

161

214

161

2 возрасни возрасни + 1 дете (03-6,99) + 1 дете( 07-11,99)

178

235

178

2 возрасни + 2 деца (07-11,99)

196

255

196

3 возрасни + 1 дете (03-6,99 )

192

252

192

3 возрасни + 1 дете ( 07-11,99 )

209

273

209

JUNIOR SUITE (2/2+2/3+1/4)

10.12-28.12

29.12-04.01

05.01-20.04

П.п. JUNIOR SUITE  HB+лифт попуст

85

104

85

JUNIOR SUITE  (2)

170

207

170

JUNIOR SUITE (1)

98

207

98

JUNIOR SUITE  + дополнително легло (3)

242

291

242

JUNIOR SUITE  + дополнително легло (4)

313

375

313

1 возрасен + 1 дете (03-06,99)

108

133

108

1 возрасен + 1 дете (07-11,99)

140

170

140

1 возрасен + 2 деца (03-06,99)

120

151

120

1 возрасен + 1 дете (03-06,99) + 1 дете (07-11,99 )

152

187

152

1 возрасен + 2 деца (07-11,99)

186

225

186

2 возрасни + 1 дете (03-6,99)

182

224

182

2 возрасни + 1 дете (07-11,99)

216

262

216

2 возрасни + 2 деца (03-6,99)

193

242

193

2 возрасни + 1 дете (03-6,99) + 1 дете ( 07-11,99)

228

279

228

2 возрасни + 2 деца (07-11,99)

262

317

262

3 возрасни + 1 дете (03-6,99 )

253

308

253

3 возрасни + 1 дете ( 07-11,99 )

288

346

288

Мезонет со 1 спална (2/2+2/3+1/4)

10.12-28.12

29.12-04.01

05.01-20.04

П.п.  Мезонет со 1 спална HB+лифт попуст

98

118

98

Мезонет со 1 спална (2)

196

237

196

Мезонет со 1 спална + дополнително легло (3)

267

321

267

Мезонет со 1 спална + дополнително легло (4)

338

405

338

1 возрасен + 1 дете (03-06,99)

196

237

196

1 возрасен + 1 дете (07-11,99)

196

237

196

1 возрасен + 2 деца (03-06,99)

207

254

207

1 возрасен + 1 дете (03-06,99) + 1 дете (07-11,99 )

207

254

207

1 возрасен + 2 деца (07-11,99)

242

292

242

2 возрасни + 1 дете (03-6,99)

207

254

207

2 возрасни + 1 дете (07-11,99)

242

292

242

2 возрасни + 2 деца (03-6,99)

219

271

219

2 возрасни + 1 дете (03-6,99) + 1 дете ( 07-11,99)

253

309

253

2 возрасни + 2 деца (07-11,99)

288

347

288

3 возрасни + 1 дете (03-6,99 )

278

338

278

3 возрасни + 1 дете ( 07-11,99 )

313

376

313

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера (задолжително) - 60 евра за возрасен/ 33 евра за дете (2-11,99 г.). 

-Новогодишна вечера (задолжително) - 32 евра за возрасен/ 22 евра за дете (4-11,99 г.). 

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.


Слични понуди

Hotel PANORAMA

Hotel PANORAMA

Локација : Хотелот се наоѓа на 350 метри од ски терените. Општи информации: Хотелот поседува  рецепција, лоби-бар, ресторан, сеф, продавница за сувенири, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, телефон, мини-бар, телефон, Wi-Fi, тоалет, фен, тераса.  Услуга: Ноќевање со
Hotel GRAND MONASTERY

Hotel GRAND MONASTERY

Локација: Хотелот се наоѓа веднаш до Студенец ски терените. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Само сместување/Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт
Aparthotel LAPLANDIA

Aparthotel LAPLANDIA

Локација: Хотелот се наоѓа на 200 метри од ски лифтовите. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Само сместување/Ноќевање со доручек. Спорт и забава: СПA центар, парна бањ
Hotel STEAM RESORT

Hotel STEAM RESORT

Локација: Хотелот се наоѓа на 20 метри од главниот пат Пампорово - Девин, на 850 метри од центарот, на 500 метри од најблискиот ски центар. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, 2 ресторана, лоби-бар, сеф, конференциска сала, факс услуги, интернет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, камин, сат