logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


Bellevue Ski & Spa zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Пампорово

Локација: Хотелот се наоѓа на 300м од главните ски терени Студенец и Снежанка.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби бар, ресторан, паркинг.

Сместување: располага со двокреветни соби, студиа. Собите располагаат со: ТВ , телефон, Wi-fi, мини  бар, сет за кафе, сеф, купатила со када, некои од собите имаат балкон.

 Услуга: Ноќевање со доручек и вечера .

Спорт и забава: СПА центар, внатрешен базен, сауна, џакузи, парна бања, солариум, соба за масажи, фитнес центар, билијард.

 

 *ЗИМА 2018/2019!

BELLEVUE SKI & SPA 4*

 

 

 

 HB

DBL соба (2/2+1/3)

01.12-20.12

21.12-27.12

28.12-01.01

02.01-20.01

21.01-05.03

06.03-31.03

П.п. DBL HB

25

38

63

36

38

25

SGL соба (1)

51

76

127

71

76

51

DBL соба (2)

51

76

127

71

76

51

DBL + дополнително легло (3)

68

102

171

96

102

68

1 возрасен + 1 дете (02-06,99)

51

76

127

71

76

51

1 возрасен + 1 дете (07-12,99)

51

76

127

71

76

51

1 возрасен + 2 деца (02-06,99)

51

76

127

71

76

51

1 возрасен +2 деца (02-06,99)(07-12,99)

51

76

127

71

76

51

1 возрасен + 2 деца (07-12,99)

63

95

158

89

95

63

2 возрасни + 1 дете (02-06,99)

51

76

127

71

76

51

2 возрасни + 1 дете (07-12,99)

63

95

158

89

95

63

STUDIO (2/2+2/3)

01.12-20.12

21.12-27.12

28.12-01.01

02.01-20.01

21.01-05.03

06.03-31.03

П.п. STUDIO HB

36

48

75

40

48

36

STUDIO (2)

71

97

150

81

97

71

STUDIO + дополнително легло (3)

96

130

202

109

130

96

2 возрасни + 1 дете (02-06,99)

71

97

150

81

97

71

2 возрасни + 1 дете (07-12,99)

89

121

187

101

121

89

2 возрасни + 2 деца (02-06,99)

71

97

150

81

97

71

2 возрасни + 2 деца (07-12,99)

107

145

224

121

145

107

2 возрасни + 2 деца (02-06,99)(07-12,99)

89

121

187

101

121

89

3 возрасни + 1 дете (02-06,99)

96

130

202

109

130

96

3 возрасни + 1 дете (07-12,99)

114

155

239

129

155

114

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера (задолжително) - 50 евра за возрасен/ 25 евра за дете (7-12,99 г.) деца (00-6,99 г.) не се служат.

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.


Слични понуди

Hotel DAFOVSKA

Hotel DAFOVSKA

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово. Прекрасниот декор на Врвот Снежанка, ски патеките и Родопските планини го прават вашиот престој неверојатен. Општи информации: Хотелот располага со 44 соби, рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ,
Hotel PAMPOROVO

Hotel PAMPOROVO

Локација: Хотелот се наоѓа во срцето на Родопските планини, на 600 метри од ски центарот Студенец. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, конференциска сала, менувачница, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тера
Aparthotel MOUNTAIN LODGE

Aparthotel MOUNTAIN LODGE

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Полу пансион.   ***ЗИМА 2018/2019! MOUNTAIN LODGE 3*
Hotel ORPHEUS

Hotel ORPHEUS

Локација: Хотелот се наоѓа на 150 метри центарот на Пампорово, на 100 метри од ски терените. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, 2 бара, ски гардеробер, конференциска сала, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга:&nbs