logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Studio-apartmani LARA-S zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Црна Гора
Место: Добре Воде

Локација: Студио-апартманите се наоѓаат на 130м од плажата Велики Пјесак во Добре Воде. Добре Воде е населба која се наоѓа на 8км од Бар.

Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3 и 1/4 студиа-апартмани, рецепција, лифт, ресторан од затворен тип.

Сместување: Студијата и апартманите имаат сопствена бања, тераса (поголемиот дел со поглед на море), мини кујна со фрижидер, клима, Wi-Fi, кабловска ТВ.

Услуга: полупансион.

Тип на сместување

01.06 - 11.06 19.09 - 30.09

11.06-21.06 09.09-19.09

21.06-01.07 30.08-09-09

01.07-11.07 20.08-30-08

11.07-21.07 21.07-31.07 31.07-10.08 10.08-20.08

1/2

16€

17€

22€

25€

29€

1/3,1/4

16€

17€

21€

23€

26€

**Цена по лице од ден, во студио на база полупансион.

 

*Сместување во собите од 12.00 ч., напуштање до 09.00 ч.

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
 
-Дете до 3 г. - бесплатно на заедничко легло, не користи никакви услуги.
 
-Дете  3-10 г. - на заедничко легло - се наплатува 50% од цената.
 
-Дете 3-12 г. - на посебно легло - се наплатува 70% од цената.
 
-Дете до 12 г. со 1 возрасен во 1/2 студио - се наплатува 80% од цената.
 
-Туристичка такса: возрасни - 1,50 евра на ден/дете до 12-18г. - 1 евро на ден/деца до 12г. - 0,50 евро на ден.
 
Паркингот може да се изнајми на лице место.

Слични понуди

Hotel ADRIA

Hotel ADRIA

Локација: Хотелот се наоѓа на 400 метри од плажата, на 2 километри од центарот на Бар. Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 соби, рецепција, ресторан со летна градина, сопствен резервоар за вода, интернет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, фрижидер, купатил
Villa Monte Rio

Villa Monte Rio

Локација: Вилата е сместена во централниот дел на Будва, на 500м од плажата. Во близина на Вилата имате многу ресторани, кафулиња, барови, маркети. Главната автобуска станица е на 900м од Вилата. Општи информации: Вилата располага со капацитет од еднокреветни, двокреветни, трокреветни и четирикреветни соби, сопствен пансионски ресторан за 70