logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


Коста дел Сол 2019 - Златна Шпанија -7 ноќевања со FB + со 1 патување во Малага zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Шпанија
Место: Коста дел Сол

Загарантирани датуми - пролет / лето 2019: 23.04 | 30.04 | 01.06 | 08.06 | 15.06 22.06

Гарантирани датуми - есен 2019: 31.08 | 05.09 | 07.09 | 14.09 | 21.09 | 28.09 | 05.10

Организирана патна програма:

 

1 Ден. Софија - Малага. Заминување од аеродром Софија со директен лет со Бугарија Ер. Слетување на Малага аеродром. Запознавање со претставникот во Малага. Трансфер и сместување во хотел Фуенгирола Парк 4 * во Фуенгирола. Вечера. Ноќевање.

2 Ден. Слободен ден. Појадок. Информативен состанок за и запознавање со регионот, како и дополнителни екскурзии. Ручек. Слободно време. Вечера. Ноќевање.

3 Ден. Појадок. Слободно време. Ручек. Вечера. Ноќевање. Можност за еднодневна екскурзија до Гранада. Цена: Возрасен: 65€, дете до 10 години: 55€

4 Ден. Појадок. Слободно време. Ручек. Вечера. Ноќевање. Факултативна екскурзија до Гибралтар. Цена: Возрасен: 50€, дете до 10 години: 40€

5 Ден. Појадок. Слободно време. Ручек. Вечера. Ноќевање. Можност за еднодневена екскурзија во Севиља. Цена: Возрасен: 59€, дете до 10 години: 49€

6 Ден. Појадок. Слободно време. Ручек. Вечера. Ноќевање. Факултативна еднодневна екскурзија во Тангија. Цена: Возрасен: 85€,  дете до 10 години: 70€

7 Ден. Појадок. Слободно време. Ручек. Вечера. Ноќевање. Факултативна еднодневна екскурзија во Кордоба. Цена: Возрасен: 67€, дете до 10 години: 50€

8 Ден. Малага - Софија. Појадок. Слободно време. Ручек. Напуштање на хотелот. Трансфер во Малага. Панорамска турнеја низ градот, панорамски разглед од тврдината Gibralfaro, Катедралата и куќата на Пикасо. Слободно време во Стариот град. Трансфер до аеродромот Малага. Враќање Лет до Софија.

 

 

Часови на летот:

Вторник - вторник

Софија - Малага 09:30 - 12:15

Малага - Софија 18:05 - 21:05

Сабота - сабота

Софија - Малага 18:05 - 21:05

Малага - Софија 21:55 - 02:25 / следниот ден /

Можно е да се смени времето на летот од страна на авиокомпанијата.

Начин на плаќање: депозит 250 евра турист при резервација; доплата до 30 дена пред датумот на заминување. Потребен број за реализација на екскурзијата е минимум 40 лица.

Цената вклучува:

 • авионски билет со редовен лет до Бугарија. Линија: Софија - Малага - Софија со вклучени аеродромски такси
 • проверен багаж до 23 кг и рачен багаж до 10 кг
 • трансфер аеродром-хотел-аеродром
 • 7 ноќевања на база на FB + полн пансион / доручек, ручек и вечера / ¼ литри вода и ¼ литри вино по лице за време на јадењето во хотел Фуенгирола Парк *
 • полудневна турнеја на Малага со бугарски туристички водич
 • медицинско лице за време на престојот во Коста дел Сол
 • здравствено осигурување за патување покриено со 10.000 евра

Цената не вклучува:

 • факултативни екскурзии за кои пријавувањето и плаќањето се врши во Бугарија
 • лични трошоци
 • Осигурување за откажување на патувањето

Специјална пакет цена при пријавување за 3 екскурзии: Гранада, Севиља и Гибралтар - 161 евра по лице. Специјална пакет цена при пријавување за 3 екскурзии: Гранада, Севиља и Гибралтар - деца до 10 г - 135 евра по лице.

Места на посета:

Гранада - Возрасни: 65 евра, дете до 10 г .: 55 евра. Утрото - поаѓање од хотелот. Пристигнување во Гранада. Посета на импресивната палата Алхамбра. Се посетуваат "салата на двете сестри" и познатиот "двор на лавовите", од  14-тиот век, Палатата на Карло V и градините на Хенералифе - летната резиденција на древните шпански кралеви со многу фонтани. Од тука има прекрасен поглед на градот и Сиера Невада. Слободно време во Гранада за индивидуална посета на катедралата или Кралската гробница на католичките кралеви. Можност за ручек во област со многу ресторани со типична кујна (по желба). Поаѓање од Гранада. Враќање во хотелот. Во цената е вкл .: преведувач и возач на бугарски јазик, транспорт, локален водич, влез во Алхамбра.

Севиља - Возрасни: 59 евра, дете до 10 г .: 49 евра. Утрото - поаѓање од хотелот. Пристигнување во четвртиот по големина град во Шпанија и престолнина на област Андалузија - Севиља, лоциран крај брегот на реката Гуадалкивир. Панорамски разглед со автобус - куќичките на Шпанија-Американската изложба од 1929 година, најубавите мостови Аламио и Баркета, булевар на палмите, шпанскиот плоштад, паркот Марија Луиза. Следува пешачка турнеја со посета на познатиот кварт Санта Круз, значајната катедрала со прочуената камбанарија Хиралда, слободно време кај дворецот Алказар на шпанскиот плоштад со прекрасната фонтана - сцена за многу улични музичари и актери. Слободно време за ручек во типичен шпански ресторан со традиционална кујна (незадолжително). Заминување од Севиља. Враќање во хотелот. Во цената е вкл .: преведувач и возач на бугарски јазик, транспорт, локален водич, влез во Катедралата во Севиља.

Тангер - Возрасни: 85 евра, дете до 10 г .: 70 евра. Заминување од хотелот рано во насока Тарифа, откаде со траект се вкрстува Гибралтарскиот теснец. Пристигање во Тангија, Мароко и турнеја низ градот со автобус и локален туристички водич. Пешачка прошетка низ најинтересните места во стариот град - казбата, медиуми, Зоко и др. Ручек во традиционален локален ресторан со програма, каде што ќе Ви понудат типични за локалната кујна јадења: Харири, кус-кус, кефта, моруна, чај и колачи. Ќе имате можност да ја посетите традиционалната чаршија, каде ќе ви раскажат за начинот на правење на теписи (традиционален занает за Мароканците). Слободно време за купување на сувенири. Поаѓање кон пристаништето. Враќање во Тарифа со траект и со автобус до Коста дел Сол. Враќање во хотелот. * За ова патување е потребен меѓународен пасош. Во цената е вкл.: Преведувач и возач на бугарски јазик, транспорт, билет за траект, локален водич, ручек во традиционален марокански ресторан / без пијалаци /.

Кордоба - Возрасни: 67 евра, дете до 10 година - 50 евра. Кордоба е место каде што коегзистираат муслиманска, еврејска и христијанска култура. Градот е познат по архитектурата од времето кога била престолнина на Кордовскиот калифат, кој го заземал речиси целиот Пиринејски полуостров. Во утринските часови - заминување од хотелот. За време на патувањето, туристичкиот водич ќе ви раскаже за населбите по маршутата и ќе уживате во извонреден андалузиски пејзажи. По пристигнувањето во градот - локална туристичка тура со придружба за време на турнејата. Посета на стариот дел на градот, вклучена во светското наследство на УНЕСКО, познатата џамија Мескита, претворена подоцна во катедрала - едно неверојатна комбинација на стилови и религии. Прошетката продолжува со разгледување на синагогата, еврејскиот кварт, римскиот мост над р. Гуадалкивир. Слободно време за ручек (незадолжително). Враќање во хотелот. Во цената е вкл .: преведувач и возач на бугарски јазик, транспорт, локален водич, влез во Катедралата во Кордоба.

Гибралтар - Возрасни: 50 евра, дете до 10 година - 40 евра. Гибралтар е независна територија на Обединетото Кралство - сон на сите империи во историјата, поради својата стратешка положба и можноста да го контролира единствениот влез за Медитеранот . По пристигнувањето во Гибралтар-средба со локален водич, по која ќе може да се восхитите на прекрасната глетка на Гибралтарскиот теснец, а при убаво време и на Мароко. Посета на пештерата Сан Мигел со вкл. билет, каде можат да се видат познатите мајмуни берберски макак кои потекнуваат од Северна Африка. Слободно време за шопинг и ручек. Враќање во хотелот. Во цената е вкл .: преведувач и возач на бугарски јазик, транспорт, влез за пештерата Сан Мигел.

Точните денови на екскурзии ќе бидат дадени една недела пред заминувањето. Резервацијата и плаќањето на дополнителните екскурзии се врши во Бугарија најмалку 30 дена пред поаѓање! Минимален број на туристи за дополнителни екскурзии - 30 лица.

Потребни документи: Пасош со минимум важност од 6 месеци пред датумот на екскурзијата, за деца до 18 година патуваат со еден или без родител, нотарски заверена од едниот или двајцата родители! Патувањето е без визи и без медицински барања за имунизации! Патувањето во Тангија бара пасош!

 

Тип на користен транспорт значи според програмата:

 • Авион
 • Автобус (трансфери и дополнителни екскурзии)
 • Ferryboat (На екстра патување во Тангија, Мароко)

 

Информации за хотелот

Локација: Хотелот е 200 метри од плажа Gaviotas во Фуенгирола.

Општи информации:390 соби во две згради, 24-часовна рецепција, продавници, фризер, климатизиран ресторан, отворен базен со бесплатни чадори и лежалки, детски базен, градина, базен бар, кафе бар на покривот на хотелот, соба за игра, бесплатен Wi-Fi низ хотелот и собите.

Сместување: собите располагаат со тераса, климатик, Сеф (со доплата), минибар (со доплата), ТВ со сателитски канали, фен за коса, бесплатен безжичен интернет.

Спа центар: затворен базен со фонтани и џакузи, сауна и турска бања, мраз фонтана, масажи и спа процедури, топла када.

 

Дата

1 возрасен

2возрасни.

2возрасни+1возрасен.

2возрасни+1дете(2-12)

23.04.2019

631 €

1018 €

1497 €

1348 €

30.04.2019

657 €

1058 €

1547 €

1388 €

01.06.2019

660 €

1062 €

1553 €

1397 €

08.06.2019

656 €

1078 €

1557 €

1407 €

15.06.2019

656 €

.1078 €

1557 €

1407 €

22.06.2019

676 €

1118 €

1617 €

1468 €

31.08.2019

676 €

1118 €

1627 €

1468 €

05.09.2019

676 €

1118 €

1627 €

1468 €

07.09.2019

668 €

1098 €

1597 €

1443 €

14.09.2019

656 €

1078 €

1567 €

1418 €

21.09.2019

656 €

1078 €

1567 €

1418 €

28.09.2019

636 €

1038 €

1514 €

1363 €

05.10.2019

636 €

1018 €

1487 €

1343 €

 

 

 

 

 


Слични понуди