logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Sunset Resort zvezdazvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Поморје

Локација: Ресортот се состои од 5 апартхотели кои се лоцирани едни покрај други на 15 мин од Интернационалниот Аеродром Бургас и Сончев Брег. 

Општи информации: Сите згради поседуваат рецепција, исто така има 4 ресторани (рибен ресторан, француски ресторан, ресторан со азиска храна и ресторан со италијанска храна), 9 коктел бара и кафулиња, 4 надворешни базени, градина,конференциска сала.

 Сместување: Располага со апартмани со 1 спална,  двоспални апартмани, апартмани со 3 спални и студиа кои се комплетно опремени и модерно декорирани.

 Спорт и забава: СПА и Релакс зона, куглана, парк за деца.

 

Sunset Resort 5*             BB/HB/ALL
STUDIO (2)  20.04-31.05 01.06-19.06 20.06-05.07 06.07-22.08 23.08-05.09 06.09-25.09 26.09-31.10
изнајмување STUDIO со поглед кон парк  BB 58  69  98  115  112  79  58 
1 возрасенs + 1 детe (02-06.99)  58  69  112  132  129  79  58 
1 возрасенs + 1 детe (07-14.99)  58  69  112  132  129  79  58 
апартман со 1 спална собa со поглед кон парк (2/2+1)  20.04-31.05 01.06-19.06 20.06-05.07 06.07-22.08 23.08-05.09 06.09-25.09 26.09-31.10
изнајмување апартман со 1 спална соба со поглед кон парк  BB /2 лица/ 64  81  113  133  130  93  74 
апартман со 1 спална соба со поглед кон парк + дополнително легло /3 лица/ 64  81  130  153  149  93  74 
2  возрасни + 1 детe (02-06.99)  64  81  130  153  149  93  74 
2  возрасни + 1 детe (07-14.99)  64  81  130  153  149  93  74 
апартман со 1 спална соба со поглед кон морето (2/2+1)  20.04-31.05 01.06-19.06 20.06-05.07 06.07-22.08 23.08-05.09 06.09-25.09 26.09-31.10
изнајмување апартман со 1 спална соба со поглед кон морето  BB /2 лица/ 78  94  127  150  145  108  90 
апартман со 1 спална соба со поглед кон морето + дополнително легло /3 лица/ 78  94  145  172  167  108  90 
2  возрасни + 1 детe (02-06.99)  78  94  145  172  167  108  90 
2  возрасни + 1 детe (07-14.99)  78  94  145  172  167  108  90 
апартман со 2 спални со поглед кон парк (3/4+1)  20.04-31.05 01.06-19.06 20.06-05.07 06.07-22.08 23.08-05.09 06.09-25.09 26.09-31.10
изнајмување апартман со 2 спални со поглед кон парк  BB /3 лица/ 92  109  161  191  185  126  106 
изнајмување апартман со 2 спални со поглед кон парк /4 лица/ 92  109  185  220  213  126  106 
изнајмување апартман со 2 спални + дополнително легло /5 лица/ 92  109  185  220  213  126  106 
4  возрасни + 1 детe (02-06.99)  92  109  185  220  213  126  106 
4  возрасни + 1 детe (07-14.99)  92  109  185  220  213  126  106 
апартман со 2 спални со поглед кон морето (3/4+1) 20.04-31.05 01.06-19.06 20.06-05.07 06.07-22.08 23.08-05.09 06.09-25.09 26.09-31.10
изнајмување апартман со 2 спални со поглед кон морето  BB  /3 лица/ 110  127  184  219  212  145  127 
изнајмување апартман со 2 спални со поглед кон морето /4 лица/ 110  127  212  251  243  145  127 
изнајмување апартман со 2 спални со поглед кон морето + дополнително легло /5 лица/ 110  127  212  251  243  145  127 
4  возрасни + 1 детe (02-06.99)  110  127  212  251  243  145  127 
4  возрасни + 1 детe (07-14.99)  110  127  212  251  243  145  127 
апартман со 3 спални со поглед кон парк (5/5+1)  20.04-31.05 01.06-19.06 20.06-05.07 06.07-22.08 23.08-05.09 06.09-25.09 26.09-31.10
изнајмување апартман со 3 спални со поглед кон парк BB /5 лица/ 121  155  230  276  265  179  139 
изнајмување апартман со 3 спални /6 лица/ 121  144  265  317  304  165  139 
5  возрасни + 1 детe (02-06.99)  121  144  265  317  304  165  139 
5  возрасни + 1 детe (07-14.99)  121  144  265  317  304  165  139 
апартман со 3 спални со поглед кон морето (5/5+1)  20.04-31.05 01.06-19.06 20.06-05.07 06.07-22.08 23.08-05.09 06.09-25.09 26.09-31.10
изнајмување апартман со 3 спални со поглед кон морето BB /5 лица/ 138  173  259  305  298  198  159 
изнајмување апартман со 3 спални /6 лица/ 138  161  247  282  284  185  159 
5  возрасни + 1 детe (02-06.99)  138  161  247  282  284  185  159 
5  возрасни + 1 детe (07-14.99)  138  161  247  282  284  185  159 
доплата за HB/ALL валидни за период 01.05-30.09 01.05-30.09 01.05-30.09  01.05-30.09  01.05-30.09  01.05-30.09  01.05-30.09  01.05-30.09 
доплата за HB по лице 16  16  16  16  16  16  16 
доплата за HB по лице (2-06.99) / /
доплата за HB по лице (7-14.99)
доплата за ALL со BB по лиде 29  29  38  38  38  29  29 
доплата за ALL со BB по дете 2-06.99
доплата за ALL со BB по дете 7-14.99 17  17  22  22  22  17  17 

1 гратис ноќевање за престој од 7 до 13 ноќевања, вклучително и за пристигнувања до 15.06 и по 01.09.

2 гратис ноќевања за престој од 14 до 20 ноќевања, вклучувајќи пристигнувања во периодите: 01.06-15.06 и 01.09-20.09.

3 гратис ноќевања за престој од 14 до 20 ноќевања, вклучувајќи пристигнувања до 31.05 и по 21.09.

4 гратис ноќевања за престој од 21 ноќ и повеќе за пристигнувања во периодите: 01.05.-15.06 и 01.09-20.09.


Слични понуди

Hotel ST. GEORGE & SPA

Hotel ST. GEORGE & SPA

Локација: Хотелот се наоѓа во стариот дел на Поморје на 7 минути од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 94 соби и 4 апартмана, рецепција, сеф (на рецепција), паркинг, козметички салон, лоби-бар, скај бар, ресторан во градина, главен ресторан, скара ресторан, СПА центар. Сместување: Секоја соба е опремена со ТВ, Wi-Fi, клима, телефон, мини
Grand hotel Pomorie

Grand hotel Pomorie

Локација: Хотелот се наоѓа помеѓу брегот на Црното Море и Соленото езеро Поморје, на 15 мин. од Интернационалниот Аеродром Бургас и Сончев Брег.   Општи информации: Хотелот располага со рецепција, лоби бар, СПА центар со 3 внатрешни базени, надворешен базен со морска вода за лековити потреби, базен за деца, 2  џакузи, руска сауна, т
Hotel POMORIE

Hotel POMORIE

Локација: Хотелот Приморје (поранешен Интерхотел Приморје) се наоѓа на една минута од плажата.  Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, 2 лоби-бар, 2 ресторана, ноќен клуб, менувачница, базени, СПА центар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  САТ ТВ, клима, мини-бар, телефон, купатило со туш, тераса. Спорт и заба
Hotel IVEL

Hotel IVEL

Локација: Хотелот се наоѓа на 5 минути од првата станица на Гондола лифтот. Општи информации: Хотелот поседува 10 соби, рецепција, лоби-бар, ресторан, интернет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со ТВ, телефон, Wi-Fi, мини-бар, тоалет, тераса. Услуга: Само сместување/Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и забав