logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Нова Година во Селтерс Бања, Младеновац


Информации за сместувањето

Држава: Екскурзии
Место: Србија

ПРОГРАМ НА ПАТУВАЊЕТО

1.Ден 31.12.19 (вторник) Пристигање во хотелот и сместување во 11:00ч. Слободно време и активности за користење на СПА центарот услугите до 18:30ч. Свечена новогодишна вечера со почеток во 20:00ч. Вечерата опфаќа шведска маса, неограничена конзумација на домашни пијалоци од хотелската понуда и музички програм во текот на целата вечер. Ноќевање.

2.Ден 01.01.20 (среда) Доручек од 07:00ч до 11:00ч (шведска маса). Користење на СПА услугите. Ручек од 13:00ч до 15.30ч и користење на СПА услучите. Реприза на Нова година -свечена новогодишна вечера-  шведска маса, неограничена конзумација на домашни пијалоци од хотелската понуда и музички програм во текот на целата вечер. Ноќевање.

3.Ден 02.01.20 (четврток) Доручек од 07:00ч до 11:00ч (шведска маса). Користење на СПА услугите. Ручек од 13:00ч до 14:30ч (шведска маса). Касна одјава и напуштање на хотелот до 15:00ч.

 

 

Локација: Одалечена од секојдневната гужва во мирен и шумски дел на Младеновац, на 45км од Белград.

Општи информации: голем ресторан со простран балкон, надворешен и внатрешен базен, модерно опремен Wellness Center, фитнес студио, интернет бар и голем паркинг.

 Сместување: LUX двокреветни и трокреветни соби опремени со сопствена бања со туш кабина, ТВ, мини фрижидер, телефон и Wi-Fi.

 

Цена на аранжманот: 160€ (9 920 ден.)

 

Цената на аранжманот опфаќа:

  • Сместување во објектот на база полн пансион во кој е вклучена и свечената новогодишна вечера (шведска маса, неограничена конзумација на домашни пијалоци од хотелската понуда и музички програм на Дел Марко бенд), реприза на новогодишната вечера (шведска маса, неограничена конзумација на домашни пијалоци од хотелската понуда и музички програм на Дел Марко бенд)
  • Користење на WELLNSS & SPA содржината (затворен базен, сауна, солна соба, типидаријуми)
  • Осигурување во хотелот

Доплати и начин на плаќање:

  • 30% за резервација, остатокот 15 дена пред тргнувањето
  • Деца (2-12 год.) на заедничко легло со две лица со целосно платено – 50% од цената на аранжманот
  • Деца (2-12год.) на дополнително легло со две лица со целосно платено – 70% од цената на аранжманот
  • Деца до 2 год. на заедничко легло - бесплатно

 

НАПОМЕНА:

  • За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Т.А. Солвекс Травел

Слични понуди

АНТАЛИЈА - КАПАДОКИЈА 8 дена / 7 ноќи, датуми на патување: 20-27.10.19

АНТАЛИЈА - КАПАДОКИЈА 8 дена / 7 ноќи, датуми на патување: 20-27.10.19

8 дена / 7 ноќи, датуми на патување: 20-27.10.19 Програма на патувањето: 1.Ден (20.10.19) Пристигање на аеродромот во Анталија. Трансфер до хотел 4* во реонот Сиде или Аланиа. Вечера. Ноќевање. 2.Ден (21.10.19) Појадок. По појадокот заминување за Кападокија. Посета на Коња – поранешната престолнина на раното средновековно царство Селџук. П
Најдоброто од Италија

Најдоброто од Италија

Софија – Милано – Џенова – Пиза – Фиренца – Сиена – Орвието – Рим – Софија ТУРИСТИЧКА ПРОГРАМА 1.Ден Софија - Милано Поаѓање од аеродромот во Софија (Терминал 1) во 07:40 ч. со директен лет на авио компанијата "Wizz Air" до Бергамо. Слетување на аеродромот "Il Caravaggio" во 08:45 ч. Трансфер до Ми
АТИНА и ОСТРОВОТ ЕГИНА - 8 Декември

АТИНА и ОСТРОВОТ ЕГИНА - 8 Декември

Атина често пати се нарекува колевка на западната цивилизација. Таа е еден од најстарите светски градови чија историја бележи преку 3400 години. Се семета за зачеток на демократијата. Атина е центар на економскиот, политичкиот и културен живот во Грција, родно место е на Сократ, Перикле, Софокле и други значајни филозофи, писатели и политичари. Таа