logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА ВО ЦРНА ГОРА 07 – 10.09.2020 zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Црна Гора
Место: Чањ

ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА ВО ЦРНА ГОРА

07 – 10.09.2020 ВО Х.ЛАРА – ЧАЊ

Атрактивното туристичко место Чањ, кое се наоѓа во заливот помеѓу Петровец и Сутоморе широка и песочна златеста плажа долга 1100м. Во непосредна близина со пристап единствено од море, се наоѓа прочуената “Kраличина плажа” – бисер на Јадранот.

Хотелот “Лара”се наоѓа во мирниот дел на Чањ на 80м од плажата. Модерно опремените соби (1/2, 1/3, 1/4) поседуват сопствено купатило, тераса, кабловска телевизија, Wi-FI, ладилник, kлима, мини кујна комплетно опремена Хотелот поседува лифт. Во склопот на хотелот се наоѓа модерно опремен ресторан, каде во пријатниот амбиент ве очекува квалитетна услуга на домашна храна од лјубезниот персонал. Непосредно до ресторанот се наоѓа прекрасна летна башта..

ПРОГРАМА

1. ден 07.09.2020. (понеделник) Скопје - Чањ

Тргнување од Скопје во 20:00 часот од пред паркингот на хотел „Русија“. Патување преку Косово и Албанија со повремени застанувања за одмор.

2. ден 08.09.2020. (вторник) ЧАЊ

Во утринските часови пристигнување во местото Чањ. Сместување на групата во хотелот „ ЛАРА“. Краток одмор. Запознавање со местото. Слободно време – капење и релаксација на прекрасната плажа со златни пасоци, или факултативна посета на на Мировица каде се наоѓа најстарото дво во Европа (старо 2000години) Се работи за маслинка со обем на стеблото 10 метри. Вечера . Ноќевање.

3. ден 09.09.20200. ( среда) ЧАЊ

Појадок. Слободно време. Можност за факултативна посета на Свети Стефан и Будва. Враќање во Чањ. Вечера . Ноќевање.

4. ден 10.09.2020. ( четврток)

ЧАЊ - СКОПЈЕ Појадок. Слободно време за релаксација на плажата. Тргнување за Македонија. Посета на Дворецот на Кралот Никола во Бар. Патување со попатни застанувања за одмор преку Албанија и Косово. Во вечерните часови пристигнување во Скопје.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 79 €

Цената на аранжманот опфаќа:

  • превоз со современ туристички автобус
  • сместување во хотелот ЛАРА во Чањ во двокреветни и трокреветни соби, на база 2 полупансиона: појадок/buffet , вечера континентална.
  • услугите на придружниците на групата и преставниците на агенцијата за време на престојот
  • трошоци за организација на патувањето

Доплата: доплата за 1/1 соба е 40 % од цената на аранжманот

Цената на аранжманот не опфаќа

  • Факултативна посета на Свети Стефан и Будва
  • Факултативна посета на Старата Маслинка во Мировица
  • патничко осигурување
  • Тест за Ковид 19. За тие што немат направен тест не постар од 72 часа Солвекс организира групно тестирање два гена пред тргнувањето. Цената преку групното тестирање изнесува 50 евра.

Слични понуди

Lara lux

Lara lux

Локација: Студио-апартмани Лара Лукс се наоѓа во мирниот дел на Чањ на 80 метри од плажата, спроти апартхотелот Лара. Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 студиа, рецепција, ресторан, отворен базен со чадори и лежалки кои за гостите се бесплатни, летна градина со игралиште за деца, бесплатен паркинг во гаражите на о
Aparthotel LARA

Aparthotel LARA

Локација: Aпартхотелот се наоѓа мирниот дел на Чањ на 80 метри од плажата "Бисерна Обала". Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 студиа, лифт, рецепција, ресторан, изнајмување чадори и лежалки на рецепција, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, кујна, фрижидер,
Aparthotel SOLARIS

Aparthotel SOLARIS

Локација: Студио-апартманите се наоѓаат во мирниот ден на Чањ, на 300 метри од плажата и на 200 метри од ресторанот "Лара". Општи информации: Модерно опремени 1/2, 1/3, 1/4 студиа, лифт, рецепција, изнајмување чадори и лежалки на рецепција, паркинг. Сместување: Студиата/апартманитет се опремени со  клима, сателитска
Studio-apartmani LARA-S

Studio-apartmani LARA-S

Локација: Студио-апартманите се наоѓаат на 130м од плажата Велики Пјесак во Добре Воде. Добре Воде е населба која се наоѓа на 8км од Бар. Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3 и 1/4 студиа-апартмани, рецепција, лифт, ресторан од затворен тип. Сместување: Студијата и апартманите имаат сопствена бања, тераса (поголемиот дел со поглед на море)