logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА ВО САРАНДА zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Албанија
Место: Саранда

ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА ВО САРАНДА

07 – 10.09.2020 ВО Х.АЛОХА

ПРОГРАМА

1. ден 07.09.2020. (понеделник) СКОПЈЕ - САРАНДА

Тргнување од Скопје во 22:30 часот од пред паркингот на хотел „Русија“.  Патување преку преминот Кефасан преку Елбасан, и Фиер со повремени застанувања за одмор.

2. ден 08.09.2020. (вторник) САРАНДА

Во утринските часови пристигнување во Саранда.  Сместување на групата во хотелот „ АЛОХА“. Краток одмор. Запознавање со местото. Слободно време – капење и релаксација на плажата пред хотелот, или факултативна посета на Ликурешката Тврдина од каде се гледа прекрасната панорама на Саранда. Ова место е познато и по чудото на природата Изворот СИНО ОКО, длабок 40 метри и манастирот 40 Маченици, покровител на  градот. Вечера. Ноќевање

3. ден 09.09.20200. ( среда) САРАНДА

Појадок. Слободно време. Можност за факултативна посета на Ксамил и уѓивање во прекрасните води на Јонското Море. Можна  факултативна посета на Ѓирокастро.  Вечера. Ноќевање. 

4. ден 10.09.2020. ( четврток) САРАНДА - СКОПЈЕ

Појадок. Слободно време за релаксација на плажата. Тргнување за Македонија. Посета на Елбасан (за гурманите можност да се проба Тава Елбасан). Патување со попатни застанувања за одмор преку преминот Ќефасан. Во вечерните часови пристигнување во Скопје.  

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 79 €

Цената на аранжманот опфаќа:

  • превоз со современ туристички автобус
  • сместување во хотелот АЛОХА во Саранда во двокреветни и трокреветни соби, на база 2 полупансиона, ноќевања со појадок и вечера.
  • услугите на придружниците на групата и преставниците на агенцијата за време на престојот
  • трошоци за организација на патувањето

Доплата: доплата за 1/1 соба е 40 % од цената на аранжманот

Цената на аранжманот не опфаќа

  • Факултативните посети
  • патничко осигурување
  • Не е потребен тест за Ковид 19

Слични понуди

Hotel OASIS

Hotel OASIS

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува ресторан,Wi-Fi (се наплаќа), паркинг (се наплаќа), менувачница, градина, бар, BBQ (се наплаќа). Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ,  купатило, фен,  тераса. Услуга: HB.     HOTEL OASIS Тип на сместување
Hotel VILA E BARDH

Hotel VILA E BARDH

Локација: Хотелот се наоѓа на самата плажа Sarande Main Beach, 1 km од Saranda City Beach и 1.5 km од Maestral Beach. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, Wi-Fi, бар, паркинг (3€), градина,  собна услуга,сеф. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, кујна,  купатило со када, фен,  тераса. Усл
Hotel ALOHA

Hotel ALOHA

Локација: Хотелот се наоѓа на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува бар,ресторан, бесплатен паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, Wi-Fi,фрижидер,  купатило,  тераса. Услуга: HB,FB.     HOTEL ALOHA Тип на сместување За 7 дена 17 Јули - 31 Август   SGL (дору
Hotel NACIONAL

Hotel NACIONAL

Локација: Хотелот се наоѓа на 100 метри од плажата и 1 км од центарот на Валона. Општи информации: Хотелот поседува ресторан, бесплатно Wi-Fi, бесплатен паркинг, бар. Сместување: Собите се опремени со клима, кабелска ТВ, кујна, купатило, тераса, бесплатно Wi-Fi. Услуга: RO.     HOTEL NACIONAL Тип на сместување За 7 д