logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Копаоник Нова Година zvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Србија
Место: Копаоник

КОПАОНИК НОВА ГОДИНА

2 полни пансиони ; 1 полупансион ; 2 Свечени вечери 31.12 и 01.01

31.12.2020- 03.01.2021

Дочекајте ја Новата 2021 година во топол и пријатен амбиент во Апарт Хотел КОПАОНИК БРЗЕЧЕ,  со прекрасен поглед од најубавите пејсажи и снежните падини на КОПАОНИК...   

 

31.12.2020 Скопје - Копаоник

Состанок на групата од пред Дрво Декор во 07:30 часот. Поаѓање кон Kопаоник со попатни паузи. Пристигнување во Брзече и сместување во хотелот. Слободно време за индивидуални активности како и подготовки за најлудата ноќ. Свечена вечера со музика и забава (согласно протоколите за Ковид 19 во Република Србија. Ноќевање.

01.01.2021 Копаоник

Појадок. По појадокот за љубителите на зимскиот спорт  можност за опционална посета на скијачките центри каде се и многуте кафулиња, салаши и ресторани. Заминување кон Копаоник и запознавање со нивните убавини. Организиран превоз со шатл-бус до центарот на Копаоник.

Напомена:
(Moжност за скијачите: превоз со гондола на оддалеченост од 300м од хотелот - Бела река која води до Мали Караман) Во договорено време со водичот, враќање во хотел. Ручек Краток одмор. Свечена вечера со музика и забава (согласно протоколите за Ковид 19 во Република Србија ). Ноќевање.

02.01.2021 Копаоник                                                                                                                                        

Појадок. По појадокот, Слободни активности или можност за опционална посета на скијачките центри и уживање во убавините на Копаоник со шатл бус. Враќање во хотел. Ручек. Слободно време. Вечера. Ноќевање.

03.01.2021 Копаоник-Скопје

Појадок. По појадокот одјава од хотелот и заминување. Попатни паузи за одмор и царински формалности. Во вечерните часови пристигнување во Скопје.

Цена по лице со вклучена НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА 170€

ВО ЦЕНАТА НА АРАЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО

 • Сместување во kopapartmani.co.rs
 • Превоз со високотуристички автобус
 • 2 полни пансиони , 1 полупансион со  Свечени вечери на 31.12 и 01.01 со музика
 • Пратител на патување
 • Oрганизација и водство на патувањето

ВО ЦЕНАТА НА АРАЖМАНОТ НЕ  Е ВКЛУЧЕНО 

 • Индивидуални екскурзии и дополнителни индивидуални барања и трошоци
 • Трансфер со шател бус до скијачките центри на Копаоник на 01.2021 и 02.01.2021 по ден со доплата од  3
 • Жичара-Бела река до Мали Караман гондола
 • Патничко осигурување – 5 € (Задолжително)
 • Туристичка такса се плаќа на рецепција

Доплати за услуги:

Доколку користите + ден се доплаќа 20€ / за деца е 15€ (услуга полупансион)
Доколку користите + ден се доплаќа 27€ / за деца е 21€ (услуга полн пансион)
Деца од 5 до 9 години плаќаат 110€ ги користат сите услуги

Напомена:

 • Флекси букинг - Доколку странките го откажат патувањето 14 дена пред закажаниот термин имаат можност да одберат друг термин во kopapartmani.co.rs (може да се искористи исклучиво во зимска сезона 2021). 
 • За сопствен превоз се одбива 10 € 
 • Доколку се затворат границите со Србија уплатените средства ги враќаме во целост.
 • Задолжително носење на маски во автобус и патничко осигурување

В А Ж Н И   И Н Ф О Р М А Ц И И

*Секој програм е креиран со посебни услови. Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата.
*Цената на аранжманот е пресметана на минимум 35 лица (автобус) спрема условите на  новонастанатата ситуација со вирусот Ковид 19
*Доколку не се оствари минималниот број на патници, организаторот го задржува правото да го откаже аранжманот 7 дена пред терминот за патување. Или доколку се согласи групата се зголемува цената во зависност на број на патници колку се пријавени.
*2 дена пред започнување на аранжманот агенцијата ќе ги потврди информациите за време и место на тргнување или патниците да се обратат во Агенција за време и место на поагање
*Резервација на аранжманот се прави со валидна патна исправа (пасош не постар од 3 месеци по враќање од патувањето или со лична карта)  уплата на аконтација која е неповратна во случај на отказ од страна на патникот.
*Аконтацијата се уплака: 30% автобуски програм доколку не е поинаку назначено.
*Цената е загарантирана само за целосна уплата. Во спротивно, загарантиран е  износот на аконтација, а остатокот е подлежен на промени.
*Патникот го потпишува Договорот за патување штом го прочитал Аранжманот и е согласен со истиот.
*Доколку патникот е незадоволен има право да се обрати на претставникот на агенцијата и на лице место да пополни Записник; или може во рок од 5 работни дена по завршување на аранжманот да поднесе приговор
*Доплата за одбирање на ред на седење во автобус +10 €, а дополнително седиште во автобус 25€ ова важи само кога е организирана група со автобус.
*Организаторот го задржува правото да ја намали или зголеми цената во случај на промена такса, копнен сообраќај, додатен багаж).Организаторот го задржува правото за промена на цените на факултативните излети, во случај на промена на цената на влезниците на локалитетите и музеите по политиката на локалната агенција. Факултативите задолжително се резервираaт во агенцијата при самата уплата по избор.
*Се замолуваат патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.*Се информираат патниците дека со себе можат да носат 1 патна торба како и личен багаж, во спротивно возачот на превозното средство има право да го острани или да го наплати дополнително.Се информираат патниците доколку носат ски опрема да пријават во агенција поради типт на автобусот кои ке ги вози.
*Поради густиот сообраќај или зимската сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
*Патниците се симнуваат до најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира возилото.
*Во студио, апартман, хотел е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет.
*Сместување на патниците е според правилата и политиката на објектите  превозното срество со протоколи.
*Локалниот водич или пратителот на патувањето има право да го отстрани патникот или да направи промена во редослед поради (непотчитување на правилата на агенцијата, за предупредување, непочитување на саатнините закажана однапред од страна на агенцијата и локалниот водич.
*Агенцијата задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата застој во сообраќај, локални штрајкови, снег на пат, локали предупредувања, каснење на патници, непочитување на саатнина закажана однапред од страна на агенцијата.
*Во случај на промена на монетарниот пазар организаторот го задржува правото на промена на цените да ги зголеми и намали цените,Плаќањето е во денарска противвредност по курс 62 денари.Плаќање со кредитни картици,вирмански,фирми,синдикати,здружениа регистрирани. Во готово-авансно плакање од вкупната цена,а остатокот најдоцна 10 дена пред поагање.Доколку не е договорено поинаку со анекс договор

*Важат Општите услови на ТА СОЛВЕКС-Туроператор со Лиценца-А членка на СКТМ и СКЕМ
*Носител на договорот на ова патување е ТА СОЛВЕКС.


Слични понуди

 Белград Нова Година 2021

Белград Нова Година 2021

Нова Година 2021 Б Е Л Г Р А Д сместување во Hotel Abba 4*   31.12-02.01.2021   3 дена / 2 ноќи со превоз  | разглед на Белград со водич | Шопинг центар Галерија Белград 1 ден 31.12 (четврток) СКОПЈЕ - БЕЛГРАД  Поаѓање од Штип во 00:30 часот (пред Стадионот-нова пошта). Од Велес во 01:15 часот (бензиск
Гуча 2016

Гуча 2016

МИЛИОН ЛУЃЕ ВО ГУЧА  НА ТРУБА И МУЗИКА ДО ЗОРА ! 1.Ден 12.08.2016  (петок) Состанок на групата во 23,00 Часот пред ДРВО ДЕКОР. Заминување на групата кон граничниот премин Табановци за Србија со попатен одмор во Мотел ПРЕДЕЈАНЕ. Кратка пауза за одмор. Патувањето продолжува кон ЧАЧАК. 2.Ден 13.08.2016 (сабота) Пристигнув
Лесковачка роштилијада

Лесковачка роштилијада

Лесковачката роштилијада, е најголема гурманска пригода во југозападна Европа. Се одржува дваесет и две години по ред. За време на роштилската недела има посетеност од преку 500.000 луѓе. Секое лето со големите мајстори и со скарата на жар го рушат светскиот рекорд со големината на големата плескавица на оган! Ќебапчиња, плескавици, мал лесковачки