logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel Eval zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Албанија
Место: Саранда

Локација: Хотелот се наоѓа во Саранда на 60м одалеченост од плажата и 2.5 km од центарот на Саранда

Општи информации: Хотелот поседува  Wi-Fi, ресторан, бар, приватен паркинг. На 10м одалеченост има продавница за храна.

Сместување: Собите се опремени со клима, ТВ, Wi-Fi, купатило со туш,  тераса и добро опремена кујна. Повеќето соби се со поглед кон морето. 

Услуга: Ноќевање со доручек.

 

 

Услуга

01.06. - 30.06.

01.07. - 15.07.

16.07. - 31.08.

01.09 - 30.09.

Standard Single Room x1

BB

36€

42€

42€

42€

Standard Double Room x2

BB

20€

24€

26€

24€

Standard Triple room x3

BB

17€

19€

23€

19€

Family Suite 2 room x3-4

BB

17€

19€

22€

19€

Family Suite 2 room x5

BB

18€

19€

20€

19€

*Цената е по лице за ноќ

ПРЕВОЗ

До автобуската станица во Саранда 50€(3100 денари)

За деца (2-11.99  год.) за превоз, се одбива 10 евра од цената за возрасен.
- Поаѓање од Скопје од Дрводекор во 22:00 ч. секој четврток.
- Поаѓање од Ксамил и Саранда во 14:00 ч. секој петок.
- Понудата важи за месец јуни, јули, август и септември

 

Превоз секоја сабота 55€ (3410 денари)

Деца до 2 години бесплатно (без седиште)
- Деца од 3-12 год. – 45€
- Поаѓање од Скопје пред хотел Вип во 23:00 ч. секоја сабота.
- Поаѓање од Саранда секоја недела.


Слични понуди

Hotel Il Conte Di Monte Cristo

Hotel Il Conte Di Monte Cristo

Локација: Хотелот се наоѓа во Саранда, на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува 24-часовна рецепција, 2 надворешни базени од кој едниот е на кровот од хотелот со панорамски поглед од Саранда и сончева тераса, бар, ресторан, паркинг,  градина, детско игралиште. Сместување: Собите се опремени со клима, кабловска ТВ, Wi-Fi, купатило
Hotel Dea

Hotel Dea

Локација: Хотелот се наоѓа во Саранда, на 300м од плажата Santa Quaranta Beach. Општи информации: Хотелот поседува 24-часовна рецепција, надворешен базен, бар, ресторан, паркинг,  градина, опрема за скара. Сместување: Собите се опремени со клима, кабловска ТВ, Wi-Fi, фрижидер, купатило,  тераса. Услуга: Ноќевање со доручек. &nb
Hotel Vola

Hotel Vola

Локација: Хотелот се наоѓа во Саранда, на самата плажа и на 1.5км од центарот на Саранда. Општи информации: Хотелот поседува  тераса, бар, ресторан, паркинг, Wi-Fi. Сместување: Собите се опремени со клима, кабловска ТВ, Wi-Fi, купатило, фрижидер,  тераса со поглед кон морето. Услуга: Ноќевање со доручек, полу пансион.  
Hotel VILA E BARDHE

Hotel VILA E BARDHE

Локација: Хотелот се наоѓа на самата плажа Sarande Main Beach, 1 km од Saranda City Beach и 1.5 km од Maestral Beach. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, Wi-Fi, бар, паркинг (3€), градина,  собна услуга,сеф. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, кујна,  купатило со када, фен,  тераса. Усл