logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


Hotel DAFOVSKA zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Пампорово

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово. Прекрасниот декор на Врвот Снежанка, ски патеките и Родопските планини го прават вашиот престој неверојатен.

Општи информации: Хотелот располага со 44 соби, рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг.

Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса.

Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион.

Спорт и забава: СПA центар, џакузи, парна бања, сауна, масажи.

 

 

***ЗИМА 2018/2019!

DAFOVSKA 3*

 

 

 

HB

DBL соба (2/2+1/3)

18.12-29.12

30.12-02.01

03.01-05.03

06.03-31.03

П.п.  DBL HB

29

40

29

28

SGL соба

36

71

36

33

DBL соба (2)

59

81

59

55

DBL + дополнително легло (3)

79

109

79

75

1 возрасен + 1 дете (03-13,99)

51

70

51

48

1 возрасен + 2 деца (03-13,99)

66

91

66

62

2 возрасни + 1 дете (03-13,99)

73

101

73

69

Апартман со 1 спална (2/2+2/3)

18.12-29.12

30.12-02.01

03.01-05.03

06.03-31.03

П.п.  Апартман со 1 спална HB

33

51

33

32

Апартман со 1 спална соба (2)

67

102

67

63

Апартман со 1 спална + дополнително легло (3)

83

118

83

79

2 возрасни + 1 дете (03-13,99)

76

112

76

72

2 возрасни + 2 деца (03-13,99)

85

121

85

82

*Престој минимум 5 ноќевања

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера (задолжително) - 50 евра за возрасен/ 25 евра за дете (3-13,99 г.). 

-Божиќна вечера (задолжително) - 20 евра за возрасен/ 10 евра за дете (3-13,99 г.). 

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.

 

DAFOVSKA 3*

 

 

 

HB

DBL соба (2/2+1/3)  

18.12-29.12

30.12-02.01

03.01-05.03

06.03-31.03

П.п.  DBL HB

30

41

30

29

SGL соба (1)

37

72

37

35

DBL соба (2)

61

83

61

58

DBL + дополнително легло (3)

82

112

82

78

1 возрасен + 1 дете (03-13,99)

53

72

53

50

1 возрасен + 2 деца (03-13,99)

69

93

69

65

2 возрасни + 1 дете (03-13,99)

76

104

76

72

Апартман со 1 спална (2/2+2/3)  

18.12-29.12

30.12-02.01

03.01-05.03

06.03-31.03

П.п.  Апартман со 1 спална HB

35

52

35

33

Апартман со 1 спална соба (2)

69

105

69

66

Апартман со 1 спална + дополнително легло (3)

85

121

85

82

2 возрасни + 1 дете (03-13,99)

78

114

78

75

2 возрасни + 2 деца (03-13,99)

87

123

87

84

*Престој од 1 до 4 ноќевања

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера (задолжително) - 50 евра за возрасен/ 25 евра за дете (3-13,99 г.). 

-Божиќна вечера (задолжително) - 20 евра за возрасен/ 10 евра за дете (3-13,99 г.). 

-Туристичка такса- за возрасен на ден - 1 еур./ за дете до 11,99 - 0,50 еур.


Слични понуди

Hotel SNEZHANKA

Hotel SNEZHANKA

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, мини-бар, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Полу пансион. Спорт и забава: СПA центар, внатрешен баз
Hotel Perelik

Hotel Perelik

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Пампорово. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби бар, ресторан, a la carte ресторан, подземен паркинг. Сместување: располага со двокреветни соби, апартмани со 1 спална и апартмани со 2 спални. Собите располагаат со: ТВ со сателитска, телефон, Wi-fi, мини  бар, централ
Apartments GREEN LIFE FAMILY

Apartments GREEN LIFE FAMILY

Локација: Хотелот се наоѓа на 5 минути од ски терените. Општи информации: Хотелот располага со рецепција, сеф, ресторан, бар, ски гардеробер, паркинг. Сместување:  Собите се опремени со централно греење, сателитска ТВ, кујна, Wi-Fi, телефон, тоалет, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек/Полу пансион. Спорт и забава: СПA ц
Hotel STEAM RESORT

Hotel STEAM RESORT

Локација: Хотелот се наоѓа на 20 метри од главниот пат Пампорово - Девин, на 850 метри од центарот, на 500 метри од најблискиот ски центар. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, 2 ресторана, лоби-бар, сеф, конференциска сала, факс услуги, интернет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со централно греење, камин, сат