logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel EXCELSIOR zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Златни Песоци

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри од песочната плажа.

Општи информации: Хотелот располага со 200 соби, рецепција, 2 ресторана, 2 бара,  сеф, паркинг (5 евра на ден).

Услуга: All Inclusive.

Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, фрижидер/мини-бар, тоалет, тераса.

Спорт и забава: Надворешен базен со детски дел, фитнес центар, џакузи, масажа, пинг-понг, детско игралиште.

Excelsior 4*         ALL
SGL - min 1; max 1+1 12.05-03.06 04.06-16.06 17.06-02.07 03.07-20.08 21.08-04.09 05.09-19.09 20.09-30.09
p.p. in SGL ALL 55 68 75 86 75 68 55
1 Adult + 1 Chd (02-12,99) 55 68 75 86 75 68 55
DBL - min 2; max 2+1 or 3 12.05-03.06 04.06-16.06 17.06-02.07 03.07-20.08 21.08-04.09 05.09-19.09 20.09-30.09
p.p. in DBL ALL 35 44 49 59 49 44 35
DBL ROOM /2 Persons/ 69 87 99 117 99 87 69
DBL + EXTRA BED /3 Persons/ 97 122 138 164 138 122 97
1 Adult + 2 Chd (02-12,99) 69 87 99 117 99 87 69
2 Adults + 1 Chd (02-12,99) 69 87 99 117 99 87 69
DBL LARGE - min 2; max 2+2 or 3+1 12.05-03.06 04.06-16.06 17.06-02.07 03.07-20.08 21.08-04.09 05.09-19.09 20.09-30.09
p.p. in DBL LARGE ALL 36 45 52 62 52 45 36
DBL LARGE ROOM /2 Persons/ 71 90 104 124 104 90 71
DBL LARGE + EXTRA BED /3 Persons/ 100 126 145 174 145 126 100
1 Adult+3 Chd (02-12,99) 89 112 129 155 129 112 89
1 Adult+2 Chd (02-12,99) 71 90 104 124 104 90 71
2 Adults + 1 Chd (02-12,99) 71 90 104 124 104 90 71
2 Adults + 2 Chd (02-12,99) 89 112 129 155 129 112 89
3 adults + 1 child (02-12,99) 100 126 145 174 145 126 100
APP 1-Bedroom - min 2+2/3; max 2+3 or 4 or  3+2 12.05-03.06 04.06-16.06 17.06-02.07 03.07-20.08 21.08-04.09 05.09-19.09 20.09-30.09
p.p. in APP 1-Bedroom ALL 40 48 54 68 54 48 40
Rent APP 1-Bedroom /3 Person/ 121 145 162 204 162 145 121
APP 1-Bedroom + EXTRA BED /4 Person/ 153 184 205 258 205 184 153
2 Adults + 1 Chd (02-12,99) 121 145 162 204 162 145 121
2 Adults + 2 Chd (02-12,99) 121 145 162 204 162 145 121
2 Adults + 3 Chd (02-12,99) 141 169 189 237 189 169 141
3 adults + 1 child (02-12,99) 121 145 162 204 162 145 121
3 adults + 2 child (02-12,99) 141 169 189 237 189 169 141
рана резервација /Важи за престој од минимум 5 ноќи/:  
20 % за резервација направена до 31.03 и платена 100% до 05.04. /важи за престој од минимум 5 ноќи
10 % Резервација направена во период од 01.04- 30.04  и платена 100% одl 05.05. /важи за престој од минимум 5 ноќи /
Extras: 
7=5 за престој во период од  12.05-10.06 & 07.09.-30.09. (од 7-13 ноќевања=2-гратис ноќевања)            
7=6 за престој во период од 11.06-17.06 & 01.09.-06.09. (од 7-13 ноќевања=1-гратис ноќевање)            

 


Слични понуди

Hotel LILIA

Hotel LILIA

Локација:  Се наоѓа на 1 километар од центарот на Златни Песоци, на 30 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, лоби-бар, бар покрај базенот, паркинг, сеф, менувачница. Сместување:  Сите соби се опремени со сателитска ТВ, Wi-Fi, клима, телефон, тоалет, фен, тераса.  Услуга: Полу пансион/A
Hotel ATLAS

Hotel ATLAS

Локација: Хотелот се наоѓа на 300 метри од плажата и на 300 метри од центарот на Златни Песоци. Општи информации: Хотелот располага со 273 соби, рецепција, ресторан, бар, паркинг. Услуга: Ultra All Inclusive. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, телефон, сеф, Wi-Fi, мини-бар, тоалет, фен, тераса. Спор
Hotel BERLIN GOLDEN BEACH

Hotel BERLIN GOLDEN BEACH

Локација: Хотелот се наоѓа на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан, лоби-бар, бар покрај базенот, сеф, продавница, сопствена плажа со лежалки и чадори, менувачница, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини-бар, телефон, тераса, тоалет со туш/када и фен. Услуга: All
Hotel MARINA GRAND BEACH

Hotel MARINA GRAND BEACH

 Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на комплексот, на 30 метри од плажа. Општи информации: Хотелот поседува 187соби и 48 апартмани, 9 спрата, 3 лифта, пријатно фоаје, сеф со доплата на рецепција, лоби бар, ресторан со веранда, кафе-слаткарница, снек бар, скај бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини