logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel RIXOS PREMIUM zvezdazvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Турција
Место: Бодрум

Локација: Хотелот се наоѓа на брегот на морето, на 15 минути  возење од центарот на Бодрум, и на 25 километри од аеродром Милас - Бодрум. 

Општи информации: Хотелот поседува 389 соби, рецепција, 10 барови, 4 ресторана, сопствена плажа со чадори и лежалки, платформа за сончање, мини остров, севис за перење и беглање, бебиситер, мини маркет, продавница за сувенири, продавница за кожа, изнајмување на автомобили.

Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, сеф, телефон, апарат за кафе/чај, мини-бар, купатило со туш, фен, тераса.

Услуга: Ultra All Inclusive.

Спорт и забава: Надворешен базен, внатрешен базен, Аква парк, Фитнец центар, СПА центар, масажи, третмани на лице и тело, Турска бања, Финска бања, парна соба, зона за релаксација, мини-диско, мини-кино, соба за игри, одбојка на плажа, тениски терени, мини-фудбал, кошарка, спортови во вода, 3 детски клуба, анимација за деца и возрасни, музички вечери, забави со познати диџеи.
 

 

 

 

Слични понуди

Hotel SAMARA

Hotel SAMARA

Локација: Хотелот се наоѓа на 2 километри од центарот на Бодрум, и на 36 километри од аеродром Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 280 соби, рецепција, 6 бара, главен ресторана, a la carte ресторан, сопствена плажа со чадори и лежалки. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, сеф, телефон, мини-бар, купат
Hotel COCOS THE CLUB

Hotel COCOS THE CLUB

Локација: Хотелот се наоѓа на 14 километри од  Бодрум, 7 километри од Ортакент центарот и на 45 километри од аеродром Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 165 соби, рецепција, 2 бара, главен ресторан, a la carte ресторан, сопствена плажа со лежали и чадори, маркет, фото студио, паркинг. Сместување: Собите се опремени со кл
Hotel XANADU ISLAND

Hotel XANADU ISLAND

Локација: Хотелот се наоѓа на приватен полуостров, на 60 километри од аеродромот Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 222 соби, рецепција,  главен ресторан, 2 a la carte ресторани, 7 барови, сопствена плажа со чадори и лежалки, сервис за перење и пеглање, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, с
Hotel SALMAKIS BEACH RESORT & SPA

Hotel SALMAKIS BEACH RESORT & SPA

Локација: Хотелот се наоѓа во мирно опкружување во Бодрумскиот залив, на прекрасна плажа, на 1 километар одалеченост од центарот на Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 221 соба, рецепција, 5 барови, 3 ресторана, сопствена плажа со чадори и лежалки, сервис за перење и пеглање, мини-маркет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, с