logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net

Локација: Бул. Јане Сандански 67, Скопје


BONE CLUB SVS zvezdazvezdazvezdazvezdaИнформации за сместувањето

Држава: Турција
Место: Аланија

Локација:
Во областа Махмутлар, 13 км од Аланија, 137 км од аеродромот. Хотелот е распространет на површина од 12 000 м2.

Содржина:
Ресторан, 7 барови, конференциска сала, лифтови, 2 надворешни базени и тобоган. Бесплатен безжичен интернет во лобито, фитнес центар, турска бања, пинг-понг, пикадо, шах, одбојка на плажа, аеробик, анимации, диско. Се наплаќа: интернет кафе, спа центар, сауна, масажа, билијард, водени спортови на плажа, пијалоците во диско. За деца: 2 детски базена, анимација, мини клуб (од 4 до 12 години), детски оброци, високи столици во рестораните, игралиште за деца.

Сместување:
3 згради: стандардни соби (3 за лица со хендикеп); индивидуално контролирање на клима, сеф, минибар (но не во сите соби, се наплаќа), када или туш кабина, фен, телефон, ТВ, балкон.

Услуга:
All Inclusive (10: 00-24: 00) Оброци: појадок, доцен појадок, ручек, грицки (ужина), попладневен чај, вечера, доцна вечера (супа). Пијалоците се вклучени: локалните алкохолни и безалкохолни пијалоци. Услугата не вклучува: увозна храна и пијалоци, свежи сокови, турско кафе, сладолед, пијалоци сервирани во шише, енергетски пијалоци.

Плажа:
На 50м одалеченост, одвоена од јавната плажа. Плажата е со песок и ситни камчиња, 150 м во должина. Чадорите, лежалките за плажа и столчињата се бесплатни за гостите од хотелот, но нема крпи за плажа. За да дојдете до плажата можете да преминете преку улицата или пак преку тунел за пешаци. Барот на плажата служи безалкохолни пијалоци, пиво и грицки.


ПОНУДИ - Резултати од пребарувањето