logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


BONE CLUB SVS zvezdazvezdazvezdazvezdaИнформации за сместувањето

Држава: Турција
Место: Аланија

Локација:
Во областа Махмутлар, 13 км од Аланија, 137 км од аеродромот. Хотелот е распространет на површина од 12 000 м2.

Содржина:
Ресторан, 7 барови, конференциска сала, лифтови, 2 надворешни базени и тобоган. Бесплатен безжичен интернет во лобито, фитнес центар, турска бања, пинг-понг, пикадо, шах, одбојка на плажа, аеробик, анимации, диско. Се наплаќа: интернет кафе, спа центар, сауна, масажа, билијард, водени спортови на плажа, пијалоците во диско. За деца: 2 детски базена, анимација, мини клуб (од 4 до 12 години), детски оброци, високи столици во рестораните, игралиште за деца.

Сместување:
3 згради: стандардни соби (3 за лица со хендикеп); индивидуално контролирање на клима, сеф, минибар (но не во сите соби, се наплаќа), када или туш кабина, фен, телефон, ТВ, балкон.

Услуга:
All Inclusive (10: 00-24: 00) Оброци: појадок, доцен појадок, ручек, грицки (ужина), попладневен чај, вечера, доцна вечера (супа). Пијалоците се вклучени: локалните алкохолни и безалкохолни пијалоци. Услугата не вклучува: увозна храна и пијалоци, свежи сокови, турско кафе, сладолед, пијалоци сервирани во шише, енергетски пијалоци.

Плажа:
На 50м одалеченост, одвоена од јавната плажа. Плажата е со песок и ситни камчиња, 150 м во должина. Чадорите, лежалките за плажа и столчињата се бесплатни за гостите од хотелот, но нема крпи за плажа. За да дојдете до плажата можете да преминете преку улицата или пак преку тунел за пешаци. Барот на плажата служи безалкохолни пијалоци, пиво и грицки.


Слични понуди

Hotel SEVKIBEY

Hotel SEVKIBEY

Локација:На само 4км од центарот на Аланија,120 км од аеродромот,хотел нуди идеален фамилијарен амбиент .Сместен на периферијата на Аланија, во падините на Таурус,во прекрасна ботаничка градина. Сместување:Хотелот располага со 33 соби -74 кревети. Во секоја од собите има балкон, бања, клима уред и ТВ Услуга:HB –полупансион.Појадокот мо
DELPHIN BOTANIK PLATINUM

DELPHIN BOTANIK PLATINUM

  Положба:Хотелот е лоциран  во една од најубавата област на Турција, Окурчалар,на самата песоклива плажа,на 32 км одалеченост од Алања,и на 90 км од аеродромот во Анталија. Сместување:Хотелот е најнов од  ланецот на Delphin хотелите.Завзема површина од 90.000м2.Концептот на собите е од фамилиарен карактер.Хотелот има 450 соби ,од
KLEOPATRA HERMES HOTEL

KLEOPATRA HERMES HOTEL

Локација:Хотелот е лоциран во центарот на градот, 10 минути пеш од главниот плоштад.  На 40 м. оддалечен од Клеопатра плажата и 120км оддалечен од аеродромот во Анталија. Сместување:Хотелот располага со 41 соба, повеќето со поглед кон море. Сите соби се комплетно опремени и имаат балкон, клима уред, сателитска ТВ, безжичен интернет, директна
ELYSEE BEACH HOTEL

ELYSEE BEACH HOTEL

Локација:Хотелот е лоциран на 800м ( 10 минути пешачење)од центарот на Аланија, и на 125км(85 минути трансфер) од аеродромот,на десната страна на познатата плажа Клеопатра. Сместување:хотелот располага со 60 соби-120 кревети. сите опремени со клима, ТВ, телефон,сеф(со доплата), мини бар(со доплата), тоалет, фен Услуга:HB (полупансион)-шведск