logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Mladinski kamp - KAMELOT zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Сончев Брег

Неповторлива можност за Вашите деца да поминат незаборавно лето со организиран престој, во прекрасен луксузен хотелски комплекс.
Апарт - Комплекс Камелот се наоѓа во јужниот дел на најживиот резорт на Црното Море Сончев Брег, и на неколку стотини метри од најпопуларната плажа Cacao Beach. Комплексот располага со голем базен, повекефункционално спортско игралиште, медитерански ресторан и градина со тераса. Сите апартмани се стилски и имаат балкон или тераса.Wi-Fi интернет е достапен бесплатно во сите содржини на хотелот.


АРАНЖМАНОТ Е ВАЛИДЕН ЗА ДЕЦА ОД 7 – 17,99 години

Локација: Апарт - Комплексот Камелот се наоѓа  во јужниот дел на Сончев Брег, на неколку стотини метри  од најпопуларната плажа Cacao Beach.

Општи информации: Хотелот располага со  голем отворен базен,  базен за деца, лежалки и чадори, бар покрај базенот, детско игралиште, медитерански ресторан, лоби бар, сеф на рецепција, паркинг, менувачница и градина со тераса. Wi-Fi интернет е достапен бесплатно во сите содржини на хотелот. 

Сместување: Апартманите се опремени со два лежаи, кауч на развлекување, кујна, клима, сателитска ТВ, фен, купатило, тераса.

Спорт и забава: пинг понг, терен за кошарка, игралиште за деца, спа и велнес центар.*ПОЛН ПАНСИОН + УЖИНА – ПРОГРАМА:

-08:00 – 09:30 Појадок на блок маса

-12:00 – 13:30 Ручек на блок маса со бесплатни безалкохолни пијалоци

-16:00 – 17:00 Ужина: чај, кафе,кроасани,торти и колачи

-19:00 – 21:00 Вечера на блок маса со бесплатни безалкохолни пијалоци

-08:00 – 21:00 безалкохолни пијалоци


*ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 200 ЕВРА!

 

 

*ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

-Превоз на релација Скопје – Сончев Брег – Скопје.

-Сместување во хотелски апартмани по четири до пет деца.

-Користење на чадори, тенди и лежалки на базенот.

-Повеќе функционалното спортско игралиште.

-Организирање спортски натпревари со децата од другите земји.

-Организирање вечерни забави со професионални аниматори.

-Обезбеден посебен раководител на групата од Македонија.

 

*ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

-Патничко осигурување (задолжително).


*ТЕРМИНИ:

-02 август - 10 август

-09 август - 17 август  

-16 август - 24 август


Слични понуди

Aparthotel RAINBOW I, II, III & IV

Aparthotel RAINBOW I, II, III & IV

Локација: Се наоѓа на 200 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 500 соби, рецепција, сеф, ресторан, 3 бара, продавници, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска TВ, клима, телефон, Wi-Fi, кујна/мини-бар, купатило, фен, тераса. Услуга: Само сместување/Ноќевање со доручек/Полу пансион/Полн пансион.
Hotel BORA BORA

Hotel BORA BORA

Локација: Се наоѓа на 50 метри од плажата.Општи информации: Хотелот поседува 31 соба, рецепција, ресторан, бар, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, телефон, кујна/мини-бар, купатило, фен, тераса. Услуга: Ноќевање со доручек.Спорт и забава: Надворешен базен со детски дел.   Bora Bora
Aparthotel BAHAMI RESIDENCE

Aparthotel BAHAMI RESIDENCE

Локација: Хотелот се наоѓа на 350 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 102 соби, рецепција, сеф, ресторан, бар, сервис за перење и пеглање, маркет, продавница за сувенири, паркинг. Сместување: Секоја соба е опремена со клима, сателитска ТВ, телефон, Wi-Fi, кујна, купатило, фен, тераса. Услуга: Само сместу
Hotel GRAND SUNNY BEACH

Hotel GRAND SUNNY BEACH

Локација: Хотелот се наоѓа на 20 метри од плажата. Општи информации: Хотелот располага со  200 соби, рецепција, ресторан, лоби-бар, Ирски бар, менувачница, сеф, сервис за перење и пеглање, продавница, паркинг.  Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, Wi-Fi, телефон, купатило, козметички сет, тераса. Апартманите