logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


Mladinski kamp - KAMELOT zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Сончев Брег

Неповторлива можност за Вашите деца да поминат незаборавно лето со организиран престој, во прекрасен луксузен хотелски комплекс.
Апарт - Комплекс Камелот се наоѓа во јужниот дел на најживиот резорт на Црното Море Сончев Брег, и на неколку стотини метри од најпопуларната плажа Cacao Beach. Комплексот располага со голем базен, повекефункционално спортско игралиште, медитерански ресторан и градина со тераса. Сите апартмани се стилски и имаат балкон или тераса.Wi-Fi интернет е достапен бесплатно во сите содржини на хотелот.


АРАНЖМАНОТ Е ВАЛИДЕН ЗА ДЕЦА ОД 7 – 17,99 години

Локација: Апарт - Комплексот Камелот се наоѓа  во јужниот дел на Сончев Брег, на неколку стотини метри  од најпопуларната плажа Cacao Beach.

Општи информации: Хотелот располага со  голем отворен базен,  базен за деца, лежалки и чадори, бар покрај базенот, детско игралиште, медитерански ресторан, лоби бар, сеф на рецепција, паркинг, менувачница и градина со тераса. Wi-Fi интернет е достапен бесплатно во сите содржини на хотелот. 

Сместување: Апартманите се опремени со два лежаи, кауч на развлекување, кујна, клима, сателитска ТВ, фен, купатило, тераса.

Спорт и забава: пинг понг, терен за кошарка, игралиште за деца, спа и велнес центар.*ПОЛН ПАНСИОН + УЖИНА – ПРОГРАМА:

-08:00 – 09:30 Појадок на блок маса

-12:00 – 13:30 Ручек на блок маса со бесплатни безалкохолни пијалоци

-16:00 – 17:00 Ужина: чај, кафе,кроасани,торти и колачи

-19:00 – 21:00 Вечера на блок маса со бесплатни безалкохолни пијалоци

-08:00 – 21:00 безалкохолни пијалоци


*ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 200 ЕВРА!

 

 

*ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

-Превоз на релација Скопје – Сончев Брег – Скопје.

-Сместување во хотелски апартмани по четири до пет деца.

-Користење на чадори, тенди и лежалки на базенот.

-Повеќе функционалното спортско игралиште.

-Организирање спортски натпревари со децата од другите земји.

-Организирање вечерни забави со професионални аниматори.

-Обезбеден посебен раководител на групата од Македонија.

 

*ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

-Патничко осигурување (задолжително).


*ТЕРМИНИ:

-12 јули – 20 јули

-19 јули - 27 јули

-26 јули - 03 август

-02 август - 10 август

-09 август - 17 август  

-16 август - 24 август


Слични понуди

Hotel KUBAN RESORT & AQUA PARK

Hotel KUBAN RESORT & AQUA PARK

Локација: Хотелот се наоѓа на 150 метри од плажата, во центарот на Сончев Брег. Општи информации: Хотелот располага со  рецепција, ресторан, лоби-бар, бар покрај базенот, снек бар, менувачница, продавница, сеф, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, Wi-Fi,  фрижидер, телефон, купатило, фен,
Hotel ROYAL PALACE HELENA PARK & HELENA SANDS

Hotel ROYAL PALACE HELENA PARK & HELENA SANDS

Локација: Хотелот се наоѓа на 3 минути од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 153 соби, рецепција, 4 ресторана, 4 бара, менувачница, продавници, сопствена плажа, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, Wi-Fi, сеф, телефон, купатило, фен, тераса. Услуга: Ultra All Inclusive/Полу пансион. Спорт и забава:
Hotel DAS CLUB SUNNY BEACH

Hotel DAS CLUB SUNNY BEACH

Локација: Хотелот се наоѓа на 2 минути од плажата. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, ресторан, 2 бара, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини-бар, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, тераса. Услуга: All Inclusive. Спорт и забава:  Надворешен базен, детски базен, детско игралишт
Hotel NIMFA RUSALKA

Hotel NIMFA RUSALKA

Локација: Хотелот се наоѓа во првата линија на јужната страна на комплесот на 100 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 200 соби, лифт, хол со место за одмор, сеф со доплата на рецепција, ресторан, менувачница, продавница, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, фрижидер, купатило со туш, тераса