logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net

Локација: Бул. Јане Сандански 67, Скопје


Vila ELENI - Ипсос


Информации за сместувањето

Држава: Грција
Место: Крф - Апартмани

Eleni Villas се всушност, три малечки куќички, сместени во прекрасен зелен двор кој е исполнет со мноштво цвеќиња и јужни овошки. Иако на прв поглед изгледаат скромно, овие објекти го заслужуваат вниманието токму поради комфорноста која ја нудат при престојот во нив. Со својата опременост, терасите, убавиот двор со сопствен паркинг, близината на морето и песочната плажа, тие едноставно се вистински избор за еден поинаков одмор. Близината на плажата е само дополнителен мотив за нивен избор.

 

КРФ

наем

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

студио/апартмани

термин

17

24

1

10

19

28

6

15

24

2

9

(7 или 9 ноќевања)

ноќевања

7

7

9

9

9

9

9

9

9

7

7

 

STD 1/2 (2 лица)

201

221

313

344

378

405

405

405

338

219

183

 

до 30.Април

191

210

292

320

352

377

377

377

315

209

174

ELENI "Villa"

APT2B 2/2 (4 лица)

302

332

469

516

567

607

607

607

506

328

274

Ипсос

до 30.Април

287

316

437

480

528

565

565

565

471

312

261

 

APT2B 2/2+exb* (5 лица)

302

332

469

516

567

607

607

607

506

328

274

 

до 30.Април

287

316

437

480

528

565

565

565

471

312

261

 

-Цените се однесуваат за наем на студио, за 7/9 ноќевања (без превоз).

-Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD).

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидeниот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 2 години.

-Доплата за дополнителен кревет (доколку има можност) + 9 EUR на ден (возрасни и деца до 12 г.) каде што е достапен. 

-За уплата на две смени (7+7 ноќевања) одобруваме од 10% на втората смена.

-Доплата за полупансион (појадок и вечера) во ресторан (информации во агенцијата).

-Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата).

-Задолжително патничко осигурување (за лица до 65 год.).

-Доплата за превоз (за корисници на аранжмани): (автобус и брод) возрасни 70 € ; деца од 2 до 12 год. 50 €.


ПОНУДИ - Резултати од пребарувањето