logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net

Локација: Бул. Јане Сандански 67, Скопје


Hotel ADRIA 2 zvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Црна Гора
Место: Чањ

Локација: Хотелот се наоѓа на 80 метри од плажата "Бисерна Обала".

Општи информации: Хотелот поседува 1/3,1/4,1/5 дуплекс соби, рецепција, сеф,  ресторан со летна градина, сопствен резервоар за вода, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, фрижидер, купатило со туш, тераса.

 

Термин

Тип на сместување

Услуга

01.06.- 21.06.

09.09.- 30.09.

  21.06. - 01.07.

  30.08. - 09.09.

01.07.- 11.07.

20.08.- 30.08.

11.07.- 20.08.

1/2 соба

HB

15 21 23 26

1/3 / 1/4 соба

HB

15 18 20 24


 

*Попусти и доплати:  

   - Деца до 2 г. - бесплатно 

    -Деца 2-10 г. на заедничко легло - се наплатува 50% од цената

    -Деца 2-12 г. на посебно легло - се наплатува 70% од цената

    -Дете до 12 г. со 1 возрасен во двокреветна соба - се наплатува 80% од цената

 

-Исхрана на база шведска маса (појадок/вечера) - можност за доплата за ручек ( 2 понуди).

-Доплата за FB на рецепција - 4 еур. по лице на ден.

-Доплата за ручек во агенција - 4 еур. во сезона / 3 еур. пред и по сезона.

-Користењето на клима уредот не е вклучено во цената, се доплатува 2 еур. на ден по соба.

                                                                                                             

-Туристичка такса: 1 еур. по лице на ден.

-Осигурување: 0,50 еур. по лице на ден.


*Сместување во собите од 12.00 ч., напуштање на собите до 09.00 ч.

 

*Цена за 1 ноќевање за лице по ден.

 

*Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд.

 

                             


ПОНУДИ - Резултати од пребарувањето