logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net

Локација: Бул. Јане Сандански 67, Скопје


Vila APOLLO - Кавос


Информации за сместувањето

Држава: Грција
Место: Крф - Апартмани

Овој објект е лоциран во самиот центар на познатото место Кавос, кое пак се наоѓа на јужниот дел од островото Крф. Неговата непосредна близина до гратската песочна плажа, како и до бројните објети за забава и набавка на сите потребни услуги за туристите, го издвојува како одличен избор за престој во актуелниот и забавен Кавос. Во својот состав има повеќе двокреветни и трокреветни студија, како и неколку апартмани. Сите единици се опремени со квалитетен ентериер, мини кујна, ТВ, тоалет и балкон со поглед кон дворот или кон градската улица. За своите гости, објектот располага и со WiFi интернет.

 

КРФ

наем

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

студио/апартмани

термин

17

24

1

10

19

28

6

15

24

2

9

(7 или 9 ноќевања)

ноќевања

7

7

9

9

9

9

9

9

9

7

7

 

STD 1/2 (2 лица)

153

169

239

262

288

309

309

309

257

167

139

 

до 30.Април

146

161

223

244

268

288

288

288

240

159

133

APOLLO "B" (tv,ac*)

STD 1/3 (3 лица)

168

185

261

287

315

338

338

338

281

183

152

Кавос

до 30.Април

160

176

243

267

293

315

315

315

262

174

145

 

APT2B 2/2 (4 лица)

230

253

358

393

432

463

463

463

386

250

209

 

до 30.Април

219

241

333

366

402

431

431

431

359

238

199

 

 

-Цените се однесуваат за наем на студио, за 7/9 ноќевања (без превоз).

-Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD).

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Во апартманите e дозволено сместување на лица согласно предвидeниот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години, во кревет со родител (по одобрение на домаќинот).

-За употреба на клима уред (ac*) се доплатува во објектот (каде што е достапен).

-За уплата на две смени (7+7 ноќевања) одобруваме од 10% на втората смена.

-Доплата за полупансион (појадок и вечера) во ресторан (информации во агенцијата).

-Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата).

-Задолжително патничко осигурување (за лица до 65 год.).

-Доплата за превоз (за корисници на аранжмани): (автобус и брод) возрасни 70 € ; деца од 2 до 12 год. 50 €.


ПОНУДИ - Резултати од пребарувањето