logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Aparthotel GRAND EVA


Информации за сместувањето

Држава: Грција
Место: Неа Врасна
Локација: На само 100 метри од самата плажа, со прекрасно уреден двор, со над 50 палми и приватен покриен паркинг.
 
Општи информации: Апарт. хотелот располага со двокреветни,трокреветни, четворокреветни и петокреветни студиа на приземје како и двокреветни, трокреветни, четворокреветни, петокреветни и шесторокреветни апартмани на I, II, III и  IV кат.
 
Сместување: Секое студио/апартман има комплетно опремена кујна со прибор за одреден број на гости, купатило, тераса, отворен базен за деца и возрасни, игралиште за деца исто така скара, туш и тоалет кои се наоѓаат во самиот двор.
 
Услуга: НА (наем на студиа/апартмани).
 
Напомена: Користењето на клима уредот не е вклучено во цената на аранжманот. Постелнината се менува на секои 5 дена.
Апарт. хотелот во својата содржина има 2 апартмана на приземје за лица со посебни потреби.
 
СТУДИО АПАРТМАН

09.06. 19.06.

10/11

19.06. 29.06

10/11

29.06.

09.07

10/11

09.07.

16.07

7/8

16.07.

23.07

7/8

23.07.

01.08

9/10

01.08.

08.08

7/8

08.08.

18.08

10/11

18.08.

28.08

10/11

28.08.

07.09

10/11

07.09.

17.09

10/11

1/2 СТУДИО 125 140 155 145 145 180 145 205 195 165 120
1/3 СТУДИО 100 110 125 130 130 165 130 180 165 120 95
1/4 СТУДИО 90 100 110   115 115 145 115 160 145 100 85
1/5 СТУДИО 80 90 100 105 105 130 105 145 135 90 80
1/2 АПАРТМАН 155 180 200 180 180 235 180 260 235 205 155
1/3 АПАРТМАН 110 130 145 150 150 195 150 215 205 145 110
1/4 АПАРТМАН Duplex 100 120 135 140 140 175 140 195 175 135 100
1/5 АПАРТМАН Duplex     90 105 110 120 120 150 120 165 155 110 90
1/6 АПАРТМАН Duplex 85 95 100 105 105 135 105 150 140 100 80
 
  • Цена по лице за наем на студио/апартман за 10 ноќевања - 11 дена. 
  • Цена по лице за наем на студио/апартман за 9 ноќевања - 10 дена. 
  • Цена по лице за наем на студио/апартман за 7 ноќевања - 8 дена.

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

Доплата за превоз: 40€ за возрасни / 30€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

-1/1 студио/апартман доплата 80% од цената на аранжманот по лице

-Деца 0-02 г. - бесплатно.

-Деца 02-10 г. - на заедничко легло - 50%/на сопствено легло - 70%.

-Туристичка такса - 0,50 евра на ден по студио/апартман.

-Таксите се подложени на промени и се плаќаат на лице место на денот на пристигнувањето.

 

*Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд.

 

Слични понуди

Hotel KENTRIKON SPA - Едипсос

Hotel KENTRIKON SPA - Едипсос

Локација: Овој хотел е најубав во Едипсос, со одлична центална локација, со само 80 метри до самата плажа. На неколку минути од главниот парк, во близина на термалниот извор. Хотелската зграда датира од 1935 година и се одликува со гламур, шарм и стилот на тоа време.   Општи информации: Хотелот располага со 50 соби кои се двокреветни и трокр
VILLA SPIROS - Nidri

VILLA SPIROS - Nidri

 Вилата Spiros има убав уреден двор и е лоцирана на влез во Нидри, на 150м од плажа, 1 км од центар на Нидри. Објектот располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија, сите со поглед на море, опремени со тоалет со туш, кујна и балкон. Студијата располагаат и со ТВ и клима за кои се доплаќа дополнително во објектот.  
Aparthotel LIDO - Едипсос

Aparthotel LIDO - Едипсос

Локација: Се наоѓа на самата обала со директен поглед кон морето, во главна пешачка улица.   Општи информации: Апарт. хотелот располага со двокреветни студија со додатни лежаи на I, II и III кат. Објектот поседува и рецепција, бар и лифт.   Сместување: Секое студио има комплетно опремена кујна со прибор предвиден за бро