logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net

Локација: Бул. Јане Сандански 67, Скопје


Hotel KAMELOT zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Сончев Брег

Локација: Апарт - Комплексот Камелот се наоѓа  во јужниот дел на Сончев Брег, на неколку стотини метри  од најпопуларната плажа Cacao Beach.

Општи информации: Хотелот располага со  голем отворен базен,  базен за деца, лежалки и чадори, бар покрај базенот, детско игралиште, медитерански ресторан, лоби бар, сеф на рецепција (2,50 евра доплата), паркинг, менувачница и градина со тераса. Wi-Fi интернет е достапен бесплатно во сите содржини на хотелот. 

Сместување: Апартманите се опремени со два-четири лежаи, кауч на развлекување, кујна, клима, сателитска ТВ, фен, купатило, тераса.

Услуга: Доручек - шведска маса 08.30-09.30, ручек - шведска маса  и бесплатно пиво 12.00-13.30, чај, кафе, колачи 16.00-16.30, вечера - шведска маса 18.30-20.00, локално пијалоци, пиво, вино, бугарски алкохол (водка и виски) 08.-21.00.

Спорт и забава: Базен, пинг понг, терен за кошарка, игралиште за деца.

 

Тип на сместување

01.05.-15.06./
10.09.-30.10.

16.06.-30.06./
23.08.-09.09.

01.07. -22.08.

студио

40

46

57

апартман (2+2)

52

57

69

 

*Цени за соба на ден и вклучуваат: користење на базенот, лежалки, чадори, интернет, спортско игралиште, хотелско осигурување.

 

*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

-Доплата за доручек - шведска маса: 4 евра.

-Доплата за ручек/вечера - шведска маса: 7,50 евра.

-Туристичка такса - за возрасен/дете 2+ г. на ден - 1 евро.


ПОНУДИ - Резултати од пребарувањето