logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel PALMON BAY zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Црна Гора
Место: Игало

Локација: Aпарт. хотелот се наоѓа на 80 метри од плажата "Бисерна Обала".

Општи информации: Хотелот поседува 204 соби и свита, рецепција, лоби-бар, бар покрај базенот, a la carte ресторан со тераса, конференциска сала, приватна плажа, козметички салон, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со  клима/греење, ЛЦД ТВ, Wi-Fi, сеф, телефон, мини-бар, купатило со туш/када, фен, тераса.

Спорт и забава: СПА центар, Велнес центар, надворешен базен со лежалки и чадори и внатрешен базен со лековита минерална вода, парна бања, Финска сауна, инфраред сауна, масажа, приватна спа, џакузи, можност за посета на други плажи со брод.

 

Тип на сместување

01.01. - 31.03.
01.11. – 31.12

01.04. – 12.05.
11.09. – 31.10.

13.05. – 31.05.

01.06-09.07.

10.07-06.08.

21.08-10.09

                  07.08-20.08

 

1/2 стандард

40

44

47

56

74

84

1/2 стандард (side sea view)

43

47

52

61

79

89

1/2 делукс (park view)

47

52

57

65

84

95

1/2 стандард (/ тераса)

37

38

44

49

66

76

1/2 супериор (park view)

57

63

68

76

111

128

1/2 супериор (sea view)

66

73

78

86

121

142

 

свит (park view)

236

273

298

312

387

425

свит (sea view)

274

302

315

340

416

454

*Цена за соба, ноќевање + појадок.

*Цената за соба вклучува: Употреба на СПА центарот (базени, сауна) со резервација однапред, пристап до плажа, базен, чадори и лежалки, Wi-Fi.

Минимум престој во сезона 5 ноќевања

*Попусти и Доплати:

-Дете 0-2 г. - бесплатно.

-Дете 2-11,99 г. - 50% попуст на додатно легло.

-Трет возрасен на додатно легло - 10% попуст.

-HB – 12 еур. по лице.

-FB – 29 еур. по лице.

-Single use – 50%.

-Детско креветче (на барање) – 6 еур. на ден.

-Туристичка такса: 1,50 еур. за возрасен/ 1 еур. за деца (12-18 год.)/ 0,50 еур. за деца до 11,99 год. на ден.

  

 

*Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд.


Слични понуди

Vila BIMBOR

Vila BIMBOR

Локација: Хотелот се наоѓа на главното шеталиште на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува кафетерија, тераса, рецепција. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, мини-кујна/фрижидер, купатило со туш/када, тераса. Спорт и забава: дискотека (во близина).   1/3 апартм
Hotel ADRIA

Hotel ADRIA

Локација: Хотелот се наоѓа на 400 метри од плажата, на 2 километри од центарот на Бар. Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 соби, рецепција, ресторан со летна градина, сопствен резервоар за вода, интернет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, фрижидер, купатил
Studio-apartmani LARA-S

Studio-apartmani LARA-S

Локација: Студио-апартманите се наоѓаат на 130м од плажата Велики Пјесак во Добре Воде. Добре Воде е населба која се наоѓа на 8км од Бар. Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3 и 1/4 студиа-апартмани, рецепција, лифт, ресторан од затворен тип. Сместување: Студијата и апартманите имаат сопствена бања, тераса (поголемиот дел со поглед на море)