logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel FINESO zvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Црна Гора
Место: Будва

Локација: Хотелот се наоѓа на 10 минути од плажата, на 10 минути од центарот на стариот град.

Општи информации: Хотелот поседува 17 соби, рецепција, ресторан, бар, тераса, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со  клима, кабловска ТВ, Wi-Fi, телефон, радiо, сеф, мини-бар, купатило со туш кабина, фен, наметки, папучи, тераса.

 

Соба:

Цена по лице на ден 01.05.-31.05. 01.06.-07.07. 08.07.-31.08. 01.09.-30.09. 01.10.-30.04.
BB 26€ 30€ 35€ 28€ 24€

 

Апартман/Свит:

Дневен наем 01.05.-31.05. 01.06.-07.07. 08.07.-31.08. 01.09.-30.09. 01.10.-30.04.
свит 2+2 BB 90€ 110€ 125€ 100€ 80€


Апартман - макс. 4 лица, цената е фикса без разлика на бројот на лица.

 

*Попусти и Доплати:

-Дете до 2 г. - бесплатно.

-Дете 2-12 г. - на сопствено легло - 30%/ на заедничко легло - 50%.

-Во трокреветна соба попуст 20% на трети кревет.

 -Дете до 12 г. - се наплатува само осигурување (0,50€) дневно.

-Еднокреветна соба - 50% а во главната сезона (08.07-31.08) - 70%

-Туристичка такса: 1 еур. по лице на ден.

-Осигурување: 0,50 еур. по лице на ден.

 

 

*Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд.

 


Слични понуди

Hotel KRUNA

Hotel KRUNA

Локација: Хотелот се наоѓа на 15 минути од плажата. Општи информации: Хотелот поседува, рецепција, сеф, ресторан, бар,  градина, тераса, сервис за перење и пеглање, продавница за сувенири, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, телефон, сеф, мини-бар, купатило со туш кабина
Hotel Vila LUX

Hotel Vila LUX

Локација: Хотелот се наоѓа во Будва на 900 метри од плажата "Morgen Beach". Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, бар, мини-маркет, скара, сервис за перење и пеглање, интернет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, кабловска ТВ, Wi-Fi, сеф,  радио, телефон, кујна/фрижидер, куп
Hotel GRBALJ

Hotel GRBALJ

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Будва на 300 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 19 соби, рецепција, ресторан, тераса, конференциска сала, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, телефон, фрижидер, купатило, фен,  тераса.     Пер
Villa Monte Rio

Villa Monte Rio

Локација: Вилата е сместена во централниот дел на Будва, на 500м од плажата. Во близина на Вилата имате многу ресторани, кафулиња, барови, маркети. Главната автобуска станица е на 900м од Вилата. Општи информации: Вилата располага со капацитет од еднокреветни, двокреветни, трокреветни и четирикреветни соби, сопствен пансионски ресторан за 70