logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


Hotel KALOFER zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Бугарија
Место: Сончев Брег

Локација: Се наоѓа на200 метри од плажата, на 10 минути пешачење до центарот на Сончев Брег..

Општи информации:  Хотелот поседува рецепција, ресторан, бар покрај базенот, мини-маркет, менувачница, сеф, конференциска сала, градина, интернет, паркинг.

Сместување:  Собите се опремени со купатило со туш, клима, телефон, мини-бар, сателитска ТВ, интернет, тераса.

Услуга: Ноќевање со појадок/Полу пансион.

Спорт и забава: Надворешен базен со чадори и лежалки, детски базен, џакузи, СПА центар, сауна, парна бања, масажа, фитнес центар, скара, караоке.

 

Kalofer 3*      BB/HB
DBL PROMO без балкон (2/2+2/3)   01.05-18.06 19.06-13.07 14.07-18.08 19.08-10.09 11.09-08.10
п.п. DBL PROMO без балкон BB 14 20 28 20 14
DBL PROMO без балкон - SGL употреба  21 29 41 29 21
DBL PROMO без балкон 28 39 55 39 28
1 возрасен + 1 детe (02-11.99) 21 29 41 29 21
DBL соба (2)  01.05-18.06 19.06-13.07 14.07-18.08 19.08-10.09 11.09-08.10
п.п. DBL BB 15 21 29 21 15
DBL соба - SGL употреба  22 31 43 31 22
DBL соба /2 лица/ 30 41 58 41 30
1 возрасен + 1 детe (02-11.99) 22 31 43 31 22
DBL SUPERIOR соба (2/2+2/3)  01.05-18.06 19.06-13.07 14.07-18.08 19.08-10.09 11.09-08.10
п.п. DBL SUPERIOR BB 17 22 30 22 17
DBL SUPERIOR соба - SGL употреба  26 33 45 33 26
DBL SUPERIOR соба /2 лица/ 35 44 60 44 35
DBL SUPERIOR + дополнително легло /3 лица/ 48 61 84 61 48
1 возрасен + 1 детe (02-11.99) 26 33 45 33 26
1 возрасен + 2 деца (02-11.99) 35 44 60 44 35
2 возрасни + 1 детe (02-11.99) 35 44 60 44 35
2 возрасни + 2 деца (02-11.99) 43 55 75 55 43
DBL LUX соба (2/2+2/3)  01.05-18.06 19.06-13.07 14.07-18.08 19.08-10.09 11.09-08.10
п.п. DBL LUX BB 20 24 32 24 20
DBL LUX соба - SGL употреба  29 36 48 36 29
DBL LUX соба /2 лица/ 39 48 64 48 39
DBL LUX + дополнително легло  /3 лица/ 55 68 90 68 55
1 возрасен + 1 детe (02-11.99) 29 36 48 36 29
1 возрасен + 2 деца (02-11.99) 39 48 64 48 39
2 возрасни + 1 детe (02-11.99) 39 48 64 48 39
2 возрасни + 2 деца (02-11.99) 49 60 81 60 49
доплата за HB со BB за возрасни/ деца 02-11.99 7/4  7/4  7/4  7/4  7/4

10% попуст за резервации направени до 10.04. и платени 100% до 20.04.

14 = 10 и 7 = 5 за резервации со престој во периодот 01.05-22.05 и 16.09-30.09

14 = 12 и 7 = 6 за резервации со престој во периодот 23.05-01.06 и 01.09-15.09

 

 


Слични понуди

Mladinski kamp - KAMELOT

Mladinski kamp - KAMELOT

Неповторлива можност за Вашите деца да поминат незаборавно лето со организиран престој, во прекрасен луксузен хотелски комплекс.Апарт - Комплекс Камелот се наоѓа во јужниот дел на најживиот резорт на Црното Море Сончев Брег, и на неколку стотини метри од најпопуларната плажа Cacao Beach. Комплексот располага со голем базен, повекефункционално спорт
Hotel LION

Hotel LION

Локација: Хотелот се наоѓа на 200 метри од плажата во северниот дел на Сончев Брег. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, 2 ресторана, лоби-бар, бар, тераса, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, Wi-Fi, телефон, мини-бар, купатило со када, фен, тераса. Услуга: Полу пансион + (доручек, вечера, пијалок). Спорт и
Hotel FORUM

Hotel FORUM

Локација: Хотелот се наоѓа на 400 метри од плажата, во мирниот дел на Сончев Брег. Општи информации: Хотелот располага со  52 соби, рецепција, ресторан,  2 бара, сеф, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, Wi-Fi, мини-бар, телефон, купатило, фен, тераса. Услуга: All Inclusive. Спорт и
Hotel WELA

Hotel WELA

Локација: Се наоѓа на 200 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува  рецепција, сеф, 2 ресторана, 3 бара, паркинг. Сместување: Собите се опремени со сателитска ТВ, клима, мини-бар, телефон, Wi-Fi, купатило, фен и тераса.  Услуга: All Inclusive. Спорт и забава: Надворешен базен, детски базе