logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel OBALA zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Црна Гора
Место: Рафаиловичи

Локација: Хотелот се наоѓа на самата плажа.

Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан "Обала"со тераса на плажата.

Сместување: Собите се опремени со  клима, кабелска ТВ, фрижидер, купатило со туш, тераса.

Спорт и забава: Организирани екскурзии, музички вечери, изнајмување на бродчиња, нуркање, скијање на вода, водни игри. 

 

 

Тип на услуга

11.06-20.06 11.09-20.09

11.06-20.06 11.09-20.09

21.06-30.06 01.09-10.09

01.07-10.07 21.08-31.08

11.07-20.08

         HB

23€

26€

30€

36€

42€

*Цена за ноќевање со полупансион по лице на ден.

 

*Попусти и доплати:

-Деца 2-12 г. на заедничко легло - попуст од 50%.

-Деца 2-12 г. на посебно легло - попуст од 30%.

-Туристичка такса: 1,50 еур. по лице на ден (деца до 12 г. не плаќаат, а за деца од 12 до 14г. - 0,50 еур.).

 

 

Апартмани Обала

Апартманите се наоѓаат во самиот хотел и сите имаат поглед кон морето.

Апартман за 1-5 лица.

o        дневна

o        спална

o        кујна

o        бања

o        тераса

o во спална соба има француски кревет

o во дневна има тросед и фотеља на развлекување

o клима

o TV со кабловска

o фен

o пегла

 

до 10.06.

од 21.09.

11.06.-30.06.

01.09-20.09.

01.07.-10.07.

21.08-31.08.

11.07.-20.08.

55€

66€

83€

99€

 

Апартман за 1-5 лица.

o        спална

o        дневна

o        кујна

o        бања

o        тераса

o во спална има брачен кревет

o во дневна има два троседи

o клима

o TV со кабловска

o машина за алишта

o фен

o пегла

 

до 10.06.

од 21.09.

16.06.-30.06.

01.09-20.09.

01.07.-10.07.

21.08-31.08.

11.07.-20.08.

66€

88€

105€

127€

Цените се дадени за наем на апартман од ден.

 

*Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд.


Слични понуди

Hotel PONTA NOVA

Hotel PONTA NOVA

Локација: Хотелот се наоѓа на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува 1/2 соби и апартмани (1-6 лица), рецепција, сеф, градина, лифт, ресторан, бар покрај базенот, факс услуги, перење и пеглање, интернет, паркинг. Сместување: Собите се луксузно опремени со  клима, кабелска ТВ, Wi-Fi, фрижидер, купатило со туш/кад
Hotel OBALA PLUS

Hotel OBALA PLUS

Локација: Хотелот се наоѓа на самата плажа. Општи информации: Хотелот припаѓа на комплексот хотел Обала. Поседува 1/2 и 1/3 соби,  рецепција, ресторан, бар, фах услуги, перење и пеглање, чадори и лежалки на плажата, интернет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, кабелска ТВ, Wi-Fi, фрижидер, купатило со