logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel LOZA zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Црна Гора
Место: Будва

Локација: Хотелот се наоѓа во строгиот центар на Будва, во непосредна близина на автобуската станица, на 300 метри од морето.

Општи информации: Хотелот е еден од најстарите во Будва, поседува 50 соби (1/2, 1/3 , 14), рецепција, ресторан, ТВ сала, отворен шанк, слаткарница, пивница, градина "Pod lozom" .

Сместување: Собите се опремени со централно греење/клима, кабловска ТВ, купатило, тераса.

Тип на сместување  вон сезона мај јуни/септември јули/август
BB - ноќевање со појадок 17 20 24 29
HB - полу пансион 22 24 29 33
FB - полн пансион 28 30 35 39

 

*Цена по лице на ден.

*Попусти и Доплати: 

-Едно лице во двокреветна соба - доплата од 50% за другото легло.

-Деца до 4 г. - бесплатно.

-Деца од 4-12 г. - 50%.

-Туристичка такса: 1 еур. по лице на ден - вклучена во цената.

 

*Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд.

 


Слични понуди

Villa Monte Rio

Villa Monte Rio

Локација: Вилата е сместена во централниот дел на Будва, на 500м од плажата. Во близина на Вилата имате многу ресторани, кафулиња, барови, маркети. Главната автобуска станица е на 900м од Вилата. Општи информации: Вилата располага со капацитет од еднокреветни, двокреветни, трокреветни и четирикреветни соби, сопствен пансионски ресторан за 70
Hotel Vila LUX

Hotel Vila LUX

Локација: Хотелот се наоѓа во Будва на 900 метри од плажата "Morgen Beach". Општи информации: Хотелот поседува рецепција, сеф, бар, мини-маркет, скара, сервис за перење и пеглање, интернет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, кабловска ТВ, Wi-Fi, сеф,  радио, телефон, кујна/фрижидер, куп
Hotel FINESO

Hotel FINESO

Локација: Хотелот се наоѓа на 10 минути од плажата, на 10 минути од центарот на стариот град. Општи информации: Хотелот поседува 17 соби, рецепција, ресторан, бар, тераса, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, кабловска ТВ, Wi-Fi, телефон, радiо, сеф, мини-бар, купатило со туш кабина, фен, наме
Hotel KRUNA

Hotel KRUNA

Локација: Хотелот се наоѓа на 15 минути од плажата. Општи информации: Хотелот поседува, рецепција, сеф, ресторан, бар,  градина, тераса, сервис за перење и пеглање, продавница за сувенири, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, телефон, сеф, мини-бар, купатило со туш кабина