logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Aparthotel SOLARIS zvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Црна Гора
Место: Чањ

Локација: Студио-апартманите се наоѓаат во мирниот ден на Чањ, на 300 метри од плажата и на 200 метри од ресторанот "Лара".

Општи информации: Модерно опремени 1/2, 1/3, 1/4 студиа, лифт, рецепција, изнајмување чадори и лежалки на рецепција, паркинг.

Сместување: Студиата/апартманитет се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, мини-кујна целосно опремена, фрижидер, купатило со туш, тераса.

Услуга: Исхраната е во ресторанот "Лара", на 200 метри од студиата и на 80 метри од плажата. Во понудата се 2 јадења за секој оброк, изборот се врши со анкета од денес за утре.

 

 *Цена по лице на ден, во студио на база ноќевање со доручек/полу пансион и полн пансион.
 
Тип на сместување   Услуга  01.06-21.06 09.09-30.09 21.06-01.07 30.08-09.09 01.07-11.07 20.08-30.08 11.07-21.07, 21.07-31.07, 31.07-10.08, 10.08-20.08.
1/2   HB 16€ 21€ 24€ 27€
1/3, 1/4 HB 16€ 20€ 22€ 25€
1/2 FB 19€ 24€ 27€ 30€
1/3, 1/4 FB 19€ 22€ 25€ 28€
 
 
 *Цена по студио на ден, само ноќевање.
 
Тип на сместување  Услуга 01.06.-11.06. 19.09.-30.09.  11.06.-21.06. 09.09.-19.09.  21.06.-01.07.
30.08.-09.09.
01.07.-11.07.
20.08.-30.08.
11.07.-21.07. 21.07.-31.07, 31.07.-10.08. 10.08.-20.08. 
1/2  наем 17€ 20€ 25€ 30€ 34€
1/3 наем 22€ 26€ 35€ 40€ 43€
1/4 наем 24€ 29€ 40€ 46€ 49€
 
 
FB - полн пансион (ноќевање, 3 оброка).
HB -  полу пансион (ноќевање, појадок/вечера, појадок/ручек, ручек/вечера).
 
 
*Сместување во собите од 12.00 ч., напуштање до 09.00 ч.
 
 
*ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
 
-Дете до 3 г. - бесплатно на заедничко легло, не користи никакви услуги.
 
-Дете  3-10 г. - на заедничко легло - се наплатува 50% од цената.
 
-Дете 3-12 г. - на посебно легло - се наплатува 70% од цената.
 
-Дете до 12 г. со 1 возрасен во 1/2 студио - се наплатува 80% од цената.
 
-Туристичка такса: возрасни - 1,50 евра на ден/дете до 12 г. - 0,50 евра на ден/дете 12-18 г. - 1 евро на ден.
 
 
*Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 мкд.

Слични понуди

Lara lux

Lara lux

Локација: Студио-апартмани Лара Лукс се наоѓа во мирниот дел на Чањ на 80 метри од плажата, спроти апартхотелот Лара. Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 студиа, рецепција, ресторан, отворен базен со чадори и лежалки кои за гостите се бесплатни, летна градина со игралиште за деца, бесплатен паркинг во гаражите на о
Aparthotel LARA

Aparthotel LARA

Локација: Aпартхотелот се наоѓа мирниот дел на Чањ на 80 метри од плажата "Бисерна Обала". Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3, 1/4 студиа, лифт, рецепција, ресторан, изнајмување чадори и лежалки на рецепција, паркинг. Сместување: Собите се опремени со  клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, кујна, фрижидер,
Hotel OBALA

Hotel OBALA

Локација: Хотелот се наоѓа на самата плажа. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, ресторан "Обала"со тераса на плажата. Сместување: Собите се опремени со  клима, кабелска ТВ, фрижидер, купатило со туш, тераса. Спорт и забава: Организирани екскурзии, музички вечери, изнајмување на бродчиња, нуркање, скиј
Studio-apartmani LARA-S

Studio-apartmani LARA-S

Локација: Студио-апартманите се наоѓаат на 130м од плажата Велики Пјесак во Добре Воде. Добре Воде е населба која се наоѓа на 8км од Бар. Општи информации: Хотелот поседува 1/2, 1/3 и 1/4 студиа-апартмани, рецепција, лифт, ресторан од затворен тип. Сместување: Студијата и апартманите имаат сопствена бања, тераса (поголемиот дел со поглед на море)