logo

тел: 02 6091-885 моб: 072/304-412

емаил: travel@solvex.net


Hotel KEFALUKA RESORT zvezdazvezdazvezdazvezdazvezda


Информации за сместувањето

Држава: Турција
Место: Бодрум

Локација: Хотелот се наоѓа на 10 километри од центарот на Тургутреис, на 25 километри од центарот на Бодрум и на 60 километри од аеродром Милас - Бодрум.

Општи информации: Хотелот поседува 328 соби, рецепција, 9 бара, главен ресторан, 6 a la carte ресторани,, сопствена плажа со чадори и лежалки, платформа за сончање, маркет, продавници за сувенири, облека, накит, фото студио, паркинг.

Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, сеф, телефон, мини-бар, апарат за кафе/чај, купатило со када, фен, тераса.

Услуга: Ultra All Inclusive.

Спорт и забава: 7 приватни павилони на плажа, 2 надворешни базени, 2 хидромасажни базени, 2 детски базенa, Аква парк, СПА центар, масажи, третмани на лице и тело, Турска бања, сауна, внатрешен базен, Фитнес центар, мини клуб, игралиште за деца, кино, куглана, билијард, пинг-понг, стреларштво, пукање, сквош, тенис, фудбал, одбојка на плажа, спортови на вода, диско, анимација за деца и возрасни, фризерско студио.

 

 

 


Слични понуди

Hotel OKALIPTUS

Hotel OKALIPTUS

Локација: Хотелот се наоѓа на 5 километри од центарот на Бодрум и на 40 километри од аеродромот Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 68 соби, рецепција, 2 бара, внатрешен и надворешен ресторан, сопствена плажа со лежалки и чадори, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, сеф, телефон, мини-бар, ку
Hotel RIXOS PREMIUM

Hotel RIXOS PREMIUM

Локација: Хотелот се наоѓа на брегот на морето, на 15 минути  возење од центарот на Бодрум, и на 25 километри од аеродром Милас - Бодрум.  Општи информации: Хотелот поседува 389 соби, рецепција, 10 барови, 4 ресторана, сопствена плажа со чадори и лежалки, платформа за сончање, мини остров, севис за перење и беглање, бебиситер, мини марке
Hotel YASMIN BODRUM RESORT

Hotel YASMIN BODRUM RESORT

Локација: Хотелот се наоѓа на брегот на морето, на 20 километри од Бодрум, 5 километри oд Тургутреис, и на 55 километри од аеродромот Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 152 соби, рецепција, 3 барови, главен ресторан, 3 a la carte ресторана, сопствена плажа со чадори и лежалки, платформа за сончање, мини-маркет, бутик, менувачн
Hotel GREEN BEACH RESORT

Hotel GREEN BEACH RESORT

Локација: Хотелот се наоѓа на 2 километри од заливот Ѓундоган, на 25 километри од центарот на Бодрум, и на 45 километри од аеродром Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 479 соби, рецепција, 6 бара, главен ресторан, 2 a la carte ресторана, сопствена плажа со чадори и лежалки, платформа за сончање. Сместување: Собите се опремени со кл