logo

тел: 02 6091-885 моб: 070/217-346

емаил: travel@solvex.net


ПОНУДИ Турција - Резултати од пребарувањето

Hotel ELITE WORLD MARMARIS

Hotel ELITE WORLD MARMARIS

Локација: Хотелот се наоѓа на 50 метри од плажата, а од центарот на Мармарис е оддалечен 7 километри. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, 2 ресторана, 3 бара, сопствена плажа со бесплатни чадори и лежалки, сервис за перење и пеглање, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, мини-бар, апарат за кафе/чај, сеф,
Hotel EMRE & BEACH

Hotel EMRE & BEACH

Локација: Хотелот се наоѓа на 3 километри центарот на Мармарис, а плажата е оддалечена 100 метри. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, главен ресторан, бар покрај базенот, тераса бар, ресторан бар, приватна плажа со бесплатни чадори и лежалки, сервис за перење и пеглање, бебиситер, трговски центар - бутици, сендвичари, аптека, сувенири.
Hotel GOLDEN AGE

Hotel GOLDEN AGE

Локација: Хотелот се наоѓа на 22 километри од центарот на Бодрум, и на 45 километри од аеродром Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 231 соба, рецепција, 3 бара, главен ресторан, 2 a la carte ресторана, бебиситер, фото студио, сопствена плажа со чадори и лежалки, платформа за сончање, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима
Hotel GOLDEN ROCK BEACH

Hotel GOLDEN ROCK BEACH

Локација: Хотелот се наоѓа на 3 километри од центарот на Мармарис, на 5 километри од Иџмелер. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, лоби-бар, снек бар, главен ресторан, a la carte ресторан, сервис за перење и пеглање, сопствена плажа, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, ЛЕД ТВ, мини-бар, сеф, телефон, Wi-Fi, купатило со
Hotel GRAND PASA

Hotel GRAND PASA

Локација: Хотелот се наоѓа на 3,5 километри од центарот на Мармарис и на 20 минути од водниот парк "Атлантис", на 350 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 280 соби, рецепција, лоби-бар, снек бар, тераса бар, диско бар, главен ресторан, a la carte ресторан, сервис за перење и пеглање, паркинг. Сместување: Собите се опреме
Hotel GRAND YAZICI CLUB TURBAN

Hotel GRAND YAZICI CLUB TURBAN

Локација: Хотелот се наоѓа на 5 километри центарот на Мармарис и на 3 километри од Иџмелер. Општи информации: Хотелот поседува 459 соби, рецепција, 2 ресторана, 3 a la carte ресторани, 5 бара, мини-маркет, продавница за накит, сервис за перење и пеглање, сопствена плажа. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, мини-бар,
Hotel GREEN BEACH RESORT

Hotel GREEN BEACH RESORT

Локација: Хотелот се наоѓа на 2 километри од заливот Ѓундоган, на 25 километри од центарот на Бодрум, и на 45 километри од аеродром Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 479 соби, рецепција, 6 бара, главен ресторан, 2 a la carte ресторана, сопствена плажа со чадори и лежалки, платформа за сончање. Сместување: Собите се опремени со кл
Hotel GREEN NATURE DIAMOND

Hotel GREEN NATURE DIAMOND

Локација: Хотелот се наоѓа на неколку метри од центарот на Мармарис.  Општи информации: Хотелот поседува 639 соби, рецепција, 2 ресторана, 4 a la carte ресторани,  7 барови, сервис за перење и пеглање, сопствена плажа. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, мини-бар, сеф, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, козметички сет ,
Hotel HAPIMAG RESORT SEA GARDEN

Hotel HAPIMAG RESORT SEA GARDEN

Локација: Хотелот се наоѓа на полуостров, на 17 километри од Бодрум и на 40 километри од аеродромот Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 285 соби, рецепција, 12 ресторани, 4 барови,  3 сопствени плажи со чадори и лежалки, сервис за перење и пеглање, продавница за сувенири, супер маркет, бутици,  паркинг.  Сместување:
Hotel HILTON BODRUM TURKBUKU

Hotel HILTON BODRUM TURKBUKU

Локација: Хотелот се наоѓа на 22 километри од Бодрум и на 45 километри од аеродромот Милас - Бодрум.  Општи информации: Хотелот поседува 285 соби, рецепција, 7 ресторани, 5 барови, сопствена плажа со чадори и лежалки, сервис за перење и пеглање, продавница за сувенири, бутици,  паркинг.  Сместување: Собите се опремени со клима, сат
Hotel JUSTINIANO PARK CONTI

Hotel JUSTINIANO PARK CONTI

Локација: Хотелот се наоѓа на 30 километри од центарот на Аланија и на 90 километри одалеченост  од аеродромот во Анталија. Општи информации: Хотелот поседува вкупно 524 соби сместени во главна зграда на 4 ката, бунгалови и додатен блок, рецепција, лоби-бар, лифт, ресторан за морска храна, турски ресторан, италијански a la cart
Hotel KADIKALE RESORT

Hotel KADIKALE RESORT

Локација: Хотелот се наоѓа во малото приморско место Тургутреис на 3 километри од неговиот центар, на 18 километри од центарот на Бодрум, и на 50 километри од аеродром Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 261 соба, рецепција, 3 бара, главен ресторан, 2 a la carte ресторана, снек бар, сопствена плажа со чадори и лежалки, платформ
Hotel KEFALUKA RESORT

Hotel KEFALUKA RESORT

Локација: Хотелот се наоѓа на 10 километри од центарот на Тургутреис, на 25 километри од центарот на Бодрум и на 60 километри од аеродром Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 328 соби, рецепција, 9 бара, главен ресторан, 6 a la carte ресторани,, сопствена плажа со чадори и лежалки, платформа за сончање, маркет, продавници за сув
Hotel MARTI LA PERLA

Hotel MARTI LA PERLA

Локација: Хотелот се наоѓа на 15 минути пешачење до центарот на Мармарис, на 150 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 197 соби, рецепција, главен ресторан, 2 a la carte ресторани, 4 бара, сопствена плажа со лежалки, чадори и крпи, сервис за перење и пеглање, шопинг центар - бутици, сувенири, накит, супер маркет, менувачница, паркин
Hotel MARTI RESORT DELUXE

Hotel MARTI RESORT DELUXE

Локација: Хотелот се наоѓа во срцето на Мармарис. Општи информации: Хотелот поседува рецепција, 4 ресторана, слаткарница, 4 бара, шопинг центар, сервис за перење и пеглање, бебиситер, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, мини-бар, сеф, телефон, Wi-Fi, купатило, фен, наметки и папучи (на барање), тераса. Услуга: Ultra
Hotel MELIKE

Hotel MELIKE

Локација: хотелот се наоѓа во Кушадаси Сместувачки капацитети: сите хотелски соби се комплетно опремени тв, клима, мини бар. Услуга: BB (ноќевање со појадок) / HB (ноќевање појадок и вечера) Плажа: хотелот се наоѓа на 50 метри од плажа. Хотелски содржини: ресторан, бар, дерски базен.      
Hotel MINAY

Hotel MINAY

Положба: лоциран е на 150 метри одалеченост од морето и од Ladies Beach, 2км од центарот на Кушадаси и на 25км од Ефес. Комплетно реновиран во 2010 година. Сместување: 65 соби со поглед на море и градина. Сите соби се опремени со сплит клима уред, сателитска ТВ, бања , телефон, фен и балкон. Услуга: полупансион (појадок и вечера &n
Hotel NATUR GARDEN

Hotel NATUR GARDEN

Локација: Хотелот се наоѓа на 7 километри од центарот на Бодрум и на 42 километри од аеродромот Милас - Бодрум, на 50 метри од плажата. Општи информации: Хотелот поседува 89 соби, рецепција, бар, внатрешен и надворешен ресторан, маркет, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, сеф, телефон, мини-бар, купатило, козме
Hotel OKALIPTUS

Hotel OKALIPTUS

Локација: Хотелот се наоѓа на 5 километри од центарот на Бодрум и на 40 километри од аеродромот Милас - Бодрум. Општи информации: Хотелот поседува 68 соби, рецепција, 2 бара, внатрешен и надворешен ресторан, сопствена плажа со лежалки и чадори, паркинг. Сместување: Собите се опремени со клима, сателитска ТВ, Wi-Fi, сеф, телефон, мини-бар, ку
Hotel OZCAM

Hotel OZCAM

Локација: хотелот се наоѓа на 1,5 км. од пристаништето во Кушадаси.  Сместувачки капацитети: хотелските соби се комлпетно опремени со сопствен тоалет, LCD TV, клима, а одреден број на соби имаат и балкон. Услуга: BB (ноќевање со појадок) Плажа: хотелот е оддалешен на 2,5 км. од позната плажа Ladies Beach.